Man gribas nopirkt makšķeri, bet nezinu kādu labāk?

runājot par zivīm, man gribas nopirkt makšķeri, bet nezinu kādu labāk? man vajag kaut ko lai no krasta var ķert. nezinu, tie ir spinnigi? or what is it?

Spinings tas ir tam pleseju zivim asaris,liidakas tml, tavaa gadijumaa parastaa makskere ar pludinju ja baribu zivtelem izveleties tad maizes kukulishi izveidoti bumbinjaas, mailiites un karusinjas njems var arii uz sliekas.

1 Like

Populārākais jau laikam būtu asari. Vismaz man sanācis uz pluda tikai asarus mostly. :D Uz spininga tikai līdakas bijušas. :( Gribu karpas kādreiz ķerstīt, bet gruntenes nav. ;_;

1 Like

man tā arī veikalā prasīt “parakstā makšķere ar pludiņu”? sapratīs ko man vajag? jeb labāk skaidrot kādām zivīm?

Vnk pasaki vai jums ir parastaa makskere jau sakomplekteta kopaa ar spoli, zilku, pludinju aakji?
ja teiks jaa ir ja prasis kadu izmeru saki nelielu 3-4 m garu.
Ja nebus sakomplektetas kopa tad jautaajums vai tu maacesi pati vai kkads palidzes tev vinju sakomplektet tur to spoli, ievilkt zilku + aakji ar grunti un pludinju uzmaukt?

1 Like

Es ja godigi nekad neesmu veikala pircis makskeri it iipashi sakompleketu kopaa, tikai un vieniigi uz tirgus spiningu un parasto bez spoles un citiem vinjai piederumiem.

Draugs pirms jāņiem salmo veikalā paņēma gatavu komplektu. Bija kaut kur uz 40 eiro, bet tajā laikā bija atlaide dažu firmu precēm. Pašam bija jāuzliek pludiņš, āķis un svins, bet makšķere pati par sevi bija apmierinoša.
Edit: Tajā komplektā nāca klāt arī statīvs, kuru iespraust zemē un atstutēt makšķeri un tīkliņš ar ko lielākas zivis izvilkt no ūdens.


@haachikooo lielākajos makšķernieku veikalos droši vari uzjautāt palīdzību, tajā pašā salmo ja pārdevējs būs brīvs, viņš tevi izvedās pa veikalu, piedāvās dažādus variantus un parūpēsies, lai vari doties makšķerēt ar visu nepieciešamo.
Also, pie viņiem sliekas un baltos kāpurus var iegādāties. :3

2 Likes

Ko tu gribi es pirku laukos domaa, ka pie mums neretaa te tjipa baigaka izvele nope sakomplekteetu nebija un nebus tikai viss atseviski, bet tas taa atminjas nostalgija, ko es daru copee pedejos gadus + shito atvaljinajumu ir vnk spininga dziive. Salaspili daugavaa neesmu veel copejis vispaar, bet buus jaaiesaak a to tikai laukos un ito ar spinaagu sanak nokerti tikai liidakas, bet sis gads 4ota herovs tikai 3 liidakas sanaaca nocopeet.

:man_shrugging:
Manas pirmās divas makšķeres bērnībā bija tirgus varianti. Pirmā vispār plastmasniece, kas ātri saplīsa. ;D Tikai samērā nesen tiku pie shimano spininga kāta (atliek vien sarkanu spoli priekš kombo nopirkt). Laiva arī tikai pirms kādiem 3 gadiem iegādāta. Copēt iepatikās pirms 10 gadiem, bet viss labais nācis tikai nesen.

Vienīgais, kas attur no pilnīgas izzušanas brīvdienu rītos ir tas, ka man nav ne tiesību, ne mašīnas, lai aizbrauktu uz kādu ezeru. Ķengaragā nekur tuvumā nav kur copēt, ja nu vienīgi ar lielajām laivām daugavā samus vai no krasta gruntenes.

1 Like

Uhhh - sen neesmu copējis. Jau pat piemirsies kā tas darās, savulaik diezgan ar to aizrāvos - savās makšķer vietās pat zivtiņas piebaroju, lai loms būtu stabils.

Tajā laikā pat naudu nepažēloju un nopirku labu spoli, priekš budžeta, maksāja ap 40 latiem… Kāts ar nebija no draņķīgajiem. Vienīgi tagad, kad skatījos spole ir malziet sačakarēta, bija tikušas smiltis iekšā.

Pa lielam no Rīgas puses biju copējis, “Priedainē”, tuvāk Vārnu krogam. Aptuveni šajā reģionā. Tur var aizbraukt ar vicienu, autobusu - protams mazliet ar kājām, bet tomēr.

ā, nu davai es tad labāk uz tirgu aizlaidīšu, negribas baigi uber dārgo, ja tas ir vaļasprieks reiz pa reizei. ;3

Nu skaties kas un kā, draugs tādu ņēma, jo viņa bija pa vidu sakarīgai cenai un kvalitātei. Viņš nemakšķerē pirmo dienu.

Iespējams, makšķeri labāk tirgū varētu nopirkt, bet pārējos sīkumus makšķernieku veikalā. Tie nav dārgi.

1 Like

yeah, es tieši tā arī domāju -spoli, āķus, pludiņus labāk veicī, tur gan jau arī kvalitāte

Es pat tev varētu piedāvāt palīdzību visu izvēlēties un sapirkt, varbūt pat salikt uz makšķeres, bet man 2ned nebūs brīvdienu. ;D

Makšķerēšana tik ļoti sirdī, ka gribās lai arī iesācēji izbauda šo procesu. <3

1 Like

n00b 2 cents
Nezinu kaa tagad bet man spoles mira diezgan atri viena no smiltim vina no udens protams bija letas gals…es panemtu bisku krutaku spoli kas gan tin ne uz vienas vietas gan ar vairakiem gultinem gan paskatitos kaut kadu aizsardzibu no udens+smiltim

Tādas spolītes arī atbilstoši maksā ^^


one tiny bby ;3

3 Likes

Skaista raudiņa ar karūsiņu man prieks par tevi.

sapals un pleksis ;3 maziņi gan

Rauda! (?) ;D

1 Like