Mākslinieku alejas dalībnieka prasa izmaiņas no UniCon

Atverot Instagram pamanīju šo postu:
https://www.instagram.com/p/Cwj0ISkNqHX/?utm_source=ig_web_copy_link&igshid=MzRlODBiNWFlZA==

Šajā ziņā grupa ar Artist Alley dalībniekiem no nesen notikušā UniCon 2023 prasa organizatoriem veikt izmaiņas UniCon organizācijā un noteikumos.




Pilnais raksts:

UniCon pat ir pasteidzies un sniedzi vismaz daļēju atbildi tai pat dienā kad tika izveidota šī ziņa. Neiesaistoties tālākās diskusijās ar komentētājiem, kas visdrīzāk ir labi.

Hello,
thank you for the collective feedback. Sometimes communications can be complicated or even whole messages lost, especial days and weeks before/after convention, when the amount of correspondence is the largest. We also would love to ask to ready rules of applications very carefully before each event, because we are constantly working to improve our conventions and almost each time some changes are applied.
As for the statement:

  1. Unfortunately the queues problem is always present since we are always making amendments and improvements compared to previous editions. But each time there are more and more participants and visitors so the implemented solutions are not enough (as they there tailored for the less attendance). We will try Friday set up and badge distribution for the next WinterCon and will see how it is going to work out.
  2. We have been closely studying situation with the recent trend of so called “AI art” development in US and other European conventions, but UniCon 2023 was the first time we had to deal it ourselves. At the moment we don’t plan to ban “AI art” as such, but will add requirement for sellers of “AI art” to inform visitors and customers that the product in question is AI generated. At this point the amount of “flee market” application is not that large to differentiate it from the Artists’ Alley.
2 Likes

Lielu daļu no izteiktajām pretenzijām es noliktu zem administratīviem uzlabojumiem.

Interesantākais šeit varētu būt tas, ka viņi vēlas, lai tiktu samazināts kopējais tirgotāju skaits, mākslinieki atdalīti no tiem kas pārdod ne pašdarinātas mantas, dodot prioritāti māksliniekiem ar pašdarinātiem darbiem. Nodrošinot katram māksliniekam “apmierinošu” atrašanās vietu zālē ar cilvēku plūsmu. Kā arī, lai tiktu strikti aizliegta AI māksla visā pasākumā

3 Likes

Par to ka AI jāsūta bekot un ka prioritāti jādod paštaisītiem darbiem es saprotu

Bet kāpēc artist alley jataisa mazāks?

Tas man liekas ir saistīts ar to “safe space” konceptu. Daži zīmē varavīksnes, daži asinis, daži lielas krūtis. Tas varētu kādu triggerot un “aizskart”. Papildus tam, daudzi mākslinieki ir diezgan introverti, un milzīgi cilvēku pūļi var ieslēgt OCD vai kādu citu triggeri. Man liekas mākslinieki nav rēķinājušies ar to, ka konvencijas ir vieta, kur būs dažādi UN daudz cilvēku. Savā aizsargātajā zonā var dzīvoties cik ilgi vēlies, bet reālā pasaule ir…reāla.

4 Likes

Viņi to pamato ar to, ka tā ir pārāk liela lai to varētu izstaigāt un apmeklētāju pirktspēja nav tik liela lai apmierinātu visus tirgotājus. + ne visi saņem labas tirgošanas vietas.

Jeb tirgotāji vēlas pacelt savus ciparus un ērtākus galdiņu izvietojumus.

Nē. Prece ir prece. Es pērku to kas man vizuāli patīk, nevis to kam tika ieguldīts vairāk darba. AI māksla paceļ latiņu tiem kas to neizmanto, bet tas nav iemesls, lai to nodalītu. Mēs taču nenodalam digitālos māksliniekus, kam ir pilns klāsts ar virtuālajiem rīkiem, no tiem kas visu dara fiziski.

1 Like

Nu ta lai tie kuri ir slinki un grib roleplayot māksliniekus pieliek klāt bridinājuma zīmi ka taisīts ar AI, lai var izvairīties

Domāju labāk nodalīt “oriģinālos” darbos un “šis nav īsti mans” darbos.

Kur būtu fanarts?

Atkarībā no tā kas to veidoja. Ja to veidoja AI, tad tas automātiski “nav īsti mans”, jo AI mākslinieka izejas rezultāts balstās uz daudz darbiem, kas nepieder AI pieprasītājam.
Ja veidoji pats, tad atkarīgs no tā vai konkrētā intelektuālā īpašuma turētājs ir to atļāvis.

Bet es sliecos uz to ka fanarts ir zem “nav īsti mans” kategorijas.

2 Likes

Interesants dalījums, vb tas motivētu cilvēkus vairāk taisīt kaut ko savu, bet pērk taču pārsvarā fanartu

AI ir tikai rīks. Mākslinieki jau tā sev līdz šim stipri vienkāršoja mākslas izveidi. Šis ir tik vien kā nākamais solis.

1 Like

Es tak ar šo nestrīdos, kaut ģeneratīvo varētu pielīdzināt iepriekšējiem rīkiem, ja tajā izmantotu tikai paša mākslinieka darbus. Citādi ir tāda pati problēma kā ar apvilktiem zīmējumiem, kas nekur neskaitās ok

1 Like