Love, Death & Robots - 2.sezona + priekšvēsture

Masīvs sveiciens! Kadiljaks uz trases.

Pāris dienas atpakaļ, Netflix beidzot nolēma parādīt, turpinājumu animācijas antoloģijai “Love, Death & Robots” kurš būs pieejams 14. maijā. Savukārt treilerī paziņotais turpinājums jeb 3. sezona gaidāma 2022. gadā.

Treilerī faktiski ir jūtams jauns vēstījumu stils un ideja, lai arī no galvenās idejas, kā vēsta seriāla nosaukums, nekur tālu nav iets. Dramatiskāks, mazliet episkāks kā pasaka vai fantāzija, mīklaināks un savā ziņā pat mājīgāks. Salīdzinot ar pirmo savā laikā reklāmas rullīti, kurš bija agresīvāks, dinamiskāks un asa sižetiskāks, autori visdrīzāk tomēr ir nomainījuši kopēju vēstījuma manieri otrajā sezonā.

Pirmās sezonas reklāmas rullītis.

Reklāmas rullītī var manīt, ka ir pievesta leļļu animācija vai vismaz tās imitācija, par ko daudzi sūdzējās saistībā ar iepriekšējo sezonu, kas bija likumsakarīgi, jo autori nereti norādīja, ka seriāls esot sava veida godinājums animācijai. Tomēr tā vien šķiet, ka bez Jogurta motīviem, arī neiztiksim.

Seriāls iznāca 2019. gadā, gūstot gan pozitīvus novērtējumus no skatītājiem un kritiķiem, nopelnot pāris atzinības balvas galvenokārt tehniskajā un muzikālajā jomā. Tomēr projekts faktiski vairāk nekā 10 gadus atradās ražošanas ellē.

Kaut kur 2000-šo gadu sākumā Deivids Finčers, jau tajā laikā zināms klipu režisors un ar filmām kā Seven, Zodiac, vēlāk ar The Curious Case of Benjamin Button un citiem atzītiem darbiem, esot saticies ar nevienam nezināmu Timu Milleru, kurš 2016. gadā pasaulei uzdāvināja Deadpool, pēc tam filmējot otro daļu tika izmests aiz durvīm vai pats aizgāja, te atkarībā kam ticēt. Un pēc nolēma pasaulē dāvāt ģeniālo un vienīgo Terminator: Dark Fate, kas lika Terminator Genisys tomēr uzskatīt ne par tik sliktu filmu.

https://coub-anubis-a.akamaized.net/coub_storage/coub/simple/cw_timeline_pic/6de9ecfbed3/33653f02335494a144b09/med_1496100710_image.jpg

Terminatora franšīzei vispār raksturīgi, līdz ar katru jauno filmu, iepriekšējā šķiet nemaz tik slikta. Tas tikai neattiecas uz pirmajās divām filmām. Te viņš atkal vainoja Kameronu, kurš neko nedarīja un vispār pārmontēja lielu daļu filmas, atkal visi vainīgi, tikai ne es. Un faktiski, režisora karejerai izplēnot, tomēr iespēja tuneļļa galā ir - Netflix, tomēr laiks rādīs, kurās smiltīs viņš noraksies.

Atgriežoties pie 2000-iem - abi kungi nolēma izveidot remeiku 1981. gada animācijas antoloģijai Heavy Metal, kas ir iesakāms, jebkuram, kas interesējas par animāciju. Pieaudzis, brutāls, brīžiem lēts, tomēr ļoti interesants visā savā dabā un unikāls.

Abi puiši meklējot finansējumu nonāca pie Paramount Pictures un par projektu paziņoja 2008. gadā. Projekta ideja bija vienkārša - dažādi režisori uzņem savu īso metru un tādā veidā izveidojot almanahu. Tomēr negūstot vajadzīgo finansējumu, visi un visu aizmirsa.

Tomēr par projektu sāka interesēties Zaks Snaiders, Giljermo de Toro, Gors Verbinskijs, Robs Zombijs un Džeims Kamerons, ar kura dvesmu 2010. gadā centās atdzīvināt projektu. Finčeram ekranizācijas tiesības izbeidzās un tās nonāca pie Roberta Rodrigeza, kurš par to paziņoja 2011. gadā, pēc tam 2014. gadā pateica, ka vēlās veidot teleseriālu bāzējoties uz komiksa motīviem, tomēr tas viss tā arī noklusa.
Nāca 2016. gads. Mūsu Tims kļuva slavens ar Deadpool, tāpēc Finčers uzsverot viņa atpazīstamību, atkal devās ar Timu meklēt šekeļus, tomēr neatrodot, Finčers atminējās, ka labi sastrādājās ar Netflix pie House of Cards un Mindhunters un pie tiem lielāka kreatīvā brīvība ir, nekā lielajās studijās.

Faktiski Finčers koordinē visu projektu. Millers un viņa sieva arī. Tomēr Millers rakstīja galvenās vadlījinas katrajam īsajam metram, tomēr ļāva mainīt katrai studijai sižetu vai tā vadlīniju, ja tai bija savs redzējums.

Tāpat projektam pievienojusies Dženifera Juh Nelson (Jennifer Yuh Nelson), Kung Fu Panda 2, kuras faktiskais galvenais uzdevums būs uzraudzīt kopējo vēstījuma līniju un ideju, dinamiku visās epizodēs.

Cik cilvēki noskatījušies vai jebkādi citi dati nav pieejami. Netflix’am tāda politika, kuras ietvaros, skatīšanās “nosacījumi” nereti tiek mainīti pa labu tam vai citam darbam. Bet priekš šāda servisa tas ir normāli. Droši vien.

Kadiljaks prom! Skaties to labāko!

2 Likes

Redzēju pirmo treileri


Tagad tikai jāsagaida kad visa sezona būs ievietota un jāaizņemās kādam netflix uz vakaru.

Gaidam. Dažas pirmās sezonas epizodes man patika.

Man ap Love, Death & Robots ir jauktas jūtas. No vienas puses baigi labi, ka katrs var izvēlēties tās īsfilmas, kas labāk patika. No otras puses ne visas epizodes man patika un tad tu nostājies izvēles priekšā - tomēr skatīties vai tīt līdz nākošai epizodei. Seriālu, kurš man no sākuma līdz beigām patiktu, es tomēr vērtētu augstāk.

2 Likes

Varu piekrist.
Bija pašam epizdes kuras sķita nu tādas - vājas. Taču kopumā - varu teikt, ka man patika vairāk. Man vispārībā patīk īsie metri un ne reti uz tiem ielīpu. Tomēr man prasījās jā, ņemot vērā, ka tas ir almanahs - pietrūka šī stilistiskā variācija. CGI īsie metri bija daži iespaidīgi, taču nereti no tiem bija izkalti pēc ļoti veciem šabloniem.

2 Likes

S3

jū, redžeju. Tikai jācer, ka nebūs tik liela vilšanās kā 2. sezona salīdzinot ar pirmo

Pirmīt tik Teasers bija, tagad pilns Trailers.

1 Like