Kur Rīgā var nopirkt EVA putuplastu?

Kur Rīgā var nopirkt EVA putuplastu (kosplejam) un pa cik? Ja Rīgā nav, tad, kur labāk pasūtīt, vai varat iedot linkus?

http://www.hobbyset.lv/shop/categories/lv/382/name/Putugumijas-loksnes.html

Ja sapratu, domā šo. Es pati no šīm taisīju sev kroni un viņas tiešām ir labas. Lai gan sloksne nav visai liela, vismaz cena ir laba. Ir atrodams arī parastais veikals Rīgā, websaitā ir pieejama viņu adrese. Tā ir gluži kā paradīze kosplejam!!!

1 Like

Tūristu paklājiņi ir taisīti no eva - DEPO ir zilā un zaļā krāsā pa ~3 eiro. Izmērs 180X50 un biezus 6 mm. Vienīgi blīvums ir mazāks, nekā parastajām craft eva foam. Ja ir interese es varu nosūtīt bildi, ar to kā tāds EVA formu tur.

oo tad es pie reizes gribu pajautāt kā tādu krāsot un ko labāk taisīt/netaisīt no tāda? Tikko mēģināju savam ierocim detaļas no viņa taisīt, bet sabojāju, jo mēģināju ar spray paint krāsot un viņš ļoti dīvaini sūca krāsu iekšā, tāpēc nekas no tā neizdevās. :<

Visas eva sūks krāsu, tāpēc lieto praimeri - koka līmi, geso, plasti dip. Ja nelieto praimeri, tad izmanto parastās akrila krāsas.

Vai tas ir pietiekoši labs?

waa, paldies, paldies, es savādāk te pirmo reizi kaut ko taisīju un pati nesaprotu ko es te daru :smiley:

Vienmēr var atrast labāku :smiley: un cena uzreiz arī būs atbilsoša. Ja gribi uz Eirocosplay pretendēt, tad protams labāk ir labu EVA ņemt. Ja savam priekam gatavo, tad šis parastais variants būs ok.
Esmu mēģinājusi EVA, vorblu, termoplastiku un PET G plastiku. Katrams savi + un -
Mans favorīts ir termoplastika, jo balta - viegli nokrāsot, cieta - tur formu, līdzena virsma - nav ilgi jāapstrādā ar smilšpapīru un var griezt ar parasto papīra nazi. Man darba ir lāzeris un programma ar kuru es visu sazīmēju un precīzi izgriežu sīkās detaļas.

1 Like

A vienkārši ar smidzināmo krāsu nekā?

Atkārtošana Vikonijas teikto:
“Visas eva sūks krāsu, tāpēc lieto praimeri - koka līmi, geso, plasti dip. Ja nelieto praimeri, tad izmanto parastās akrila krāsas.”

Respektīvi-pirms izmantot pūšamo akrilu,Eva ir jāapstrādā.

1 Like

Kā un ar ko (Kas ir prameris)?

Praimera galvenais uzdevums ir sagatavot virsmu krāsošanai, tāpēc var būt jebkas kas tiek galā - kaut vai melna(balta,jebkāda) krāsa. Vēl var eva pakarsēt ar fēnu - karstumā poras bišķi saplok un materiāls nav tik porains.
Pamēģini uz maza gabaliņa 1 kārtu nokrāsot ar parasto akrilu un tad appūst, varbūt būs labāks rezultāts.
Man patīk krāsot ar parasto akrilu( tas kas tūbiņās) bez praimera. Praimeris rada nesmukumus, jāuzklāj ļoti kārtīgi. Bez praimera krāsojot jāņem vērā, ka būs vairākkārt jāpārkrāso. Zeltu liku kādus 8-10 slāņus, kamēr sanāca spīdīgs. Krāsoju ar sūklīti un kosmētikas otiņām.

1 Like

Pa fikso uztaisīju krāsu testu uz atgriezumiem, lai tu ndomātu ka es tik runāju un neko nekā nejēdzu
ar melno krāsu krāsoju tūrista pakljiņa eva
ar sarkano craft foam
Principā viss labi krāsojas, varbūt ieliec bildi ar to kas tev sanācis?

4 Likes

;-; izskataas ka mana paklaajinja materiaala crafts jau neder kraasoshanai… ;-;

Kāpēc tāds secinājums? Varbūt ir glābjams, ieliec bildi un gan jau kaut ko kopīgi izdomāsim.Forumā daudz cilvēku :smiley: Es ar zeltu mocijos., bet tomēr sanāca. Laika ziņā 2 dienas aigāja uz pāris sīkām detaļām. Vajadzēja, lai katra kārta labi izžūšt pirms lieku nākamo.

1 Like

Nee nu man vnk vajag lai nebuutu tik porains materiaals peec kraasoshanas, lai izskatiitos dabiski, man kauns raadiit savu darbu xD

Ja esi izlēmis, ka glābiņa vairs nav, tad varbūt pamēģini noklāt eva ar plānu bišķi atšķaidītu ar ūdeni koka līmes ( PVA līme) kārtiņu. Un ta vēl reiz nopūst ar krāsu( kad līme nožuvusi). No sākuma pamēģini uz maza lukuma vai atgriezuma, lai nesanāk visu sabojāt.
P.S. Nevajag kaunēties ar to ko esi sataisīji. Kosplejs ir hobijs, iepēja radoši izpausties un vienmēr būs kāds kam kādam sanaks labāk :smiley: Par to nav jāpārdzīvo.

1 Like

Es veel nebiju saacis kraasot - vnk bail par iznaakumu

Sveika tauta! Vai kāds ir atradis 10mm biezu EVA? Ventspilī ne velna nevar dabūt… Diemžēl nav laiks sūtīt no ībeja un pārējām vietām. Vai arī kādam ir lieki gabali ko var notirgot… :innocent:

Man nāksies tevi apbēdināt… Latvijā ko tādu nedabūt :confused:

Vienīgais labaiais un lētais variants Latvijā ir tūristu paklājiņi.

Biju iesācis kospleju craftot no tiem paklājiņiem un tiku līdz kkam šādam.

P.S. man slinkums turpināt xD

1 Like