Kādi bāri mūsdienās ir populāri?

Continuing the discussion from Sapņi kuriem kaut kas trūkst:

Labprāt! Ar čomu jau esam izgājuši cauri visām finansēm. Problēma tagad ir atrast cilvēkus, kam ir iekrājumi un kas ir gatavi vergot idejas labā :D

Investors ir. Nauda, ko investēt, būšot 2-3 gadu laikā.

Kas mums nav - dizaineris, bārmenis, mārketingu speciālists.

Ir čubārs, kam ir pieredze ar bāru atvēršanu…un bankrotēšanu :D Bet viņš nav gatavs līst iekšā pašā idejā, bet ir gatavs dot padomu un izpalīdzēt ar dokumentāciju un standartiem.

Esot itkā viena meitene, kas ir dizainere, bet tur šaubīgi.

Attiecīgi, esmu Es, investors Juris, gudrinieks Renārs un kaut kāda dizainere Agnese.

Pirmo summu vajag 40 000 EUR.

Ja esi gatavs pievienoties sapnim, tad iesaku sākt krāt iekrājumus, ar kuriem būs jāizdzīvo 2 gadus, kādu mazu investment summu, lai tev varētu piederēt daļa uzņēmuma (lai ir motivācija censties) un tad jau visu pārējo var iemācīties ceļā :) Galvenais saprast tev pašam, kādas tev ir zināšanas, kuras tu spētu dot komandai!

Manuprāt fakta ka tu gribi baigi tematisko bāru taisīt nedaudz sarežģī visu.

Tie kiberpanka vaibi tomēr ir dargs prieks. Un arī jāsabalancē tas lai tā dark gritty sajūta bet vienlaikus telpa šķiet droša un uzturēta. Tur pat drizāk vajadzētu cilvēku kam ir pieredze ar movie sets

Nuu, man ar investoru ir konflikts, kādu bāru taisīt. Vai vintage old school vai neon-punk…

Kā jums šķiet, kas aizietu?


7b625d6c4ecef8a1833ebdbdbbfae1a5

4 Likes

Neesmu baigais bāru eksperts, bet cik esmu redzejiscaur skatlogiem tādi old school jau ir dikti daudz

1 Like

Vintage šķiet bik noiets etaps imo. Neon punk gan varētu būt kkas interesantāks

2 Likes

Paskatoties google neon punk galvenais tajā stilā ir tas apgaismojums. Kam pa lielam nevajadzētu būt tik trakam finansiāli.

Tikai tas ka tie toņi tomēr vairāk saistītos ar klubiem nevis tādiem vairāk chill bāriem. Kas var būt fan pluss gan mīnuss atkarībā no tava redzejuma

man patiktu neons + 50ties in ‘murica:
IMG_7889

1 Like

Pa gaišu. Gribas tumšu stūrīti, kur neviens tevi neredz :see_no_evil:

Šis kā iedvesma sintēzei starp neonu, retro un geek stuff:
https://maps.app.goo.gl/TDj9exrYgaggs7MF8


download (1)
Backroomos ir karaoke kabūži :star_struck:

2 Likes

Pirmā bilde izskatās tik cool

Tēmu sadalīšana baigi samulsināja. Šī te atbilde ir domāta man? :grin:

Es principā tāpēc arī pajautāju. Tā parasti arī ir tā galvenā “problēma”. Varētu padalīties ar iekrājumiem, bet diemžēl ne visus 40k. Pa šerpu priekš mana maka.

Ar vergošanu ir kā ir. Galvenā problēma būs sarunāt darbu attālināti, kas varētu būt … apgrūtinoši :sweat_smile:, bet tajā pašā laikā, ja šo pasākumu pataisīt par sirdslietu - gan jau varētu izdomāt kādu risinājumu.

Interjera dizaineri? Screw it. Var salikt galvas kopā un pašiem izdomāt un tad tikai jau pie noteiktajām idejām palūgt nokonsultēt.

Bārmenis - man ir skolas laika draugs/paziņa, kurš ir bārmenis (cik zinu), bet es ar viņu jau gadus 10 neesmu runājis. Taču pieņemu, ka bez darba viņš nesēž. Worth a shot kādos soc tīklos pameklēt un parunāt, bet … labāk pieņemt, ka varianta tomēr nav :grin:

Man veseli divi tādi. Daudziem šajā lietā nekas neizdodas/neiet. Bijusī kolēģe - viņai bija krodziņš, bet praktiski nepelnošs, tāpēc viņa beigu beigās padevās (un mēģināja mani atrunāt no šīs idejas visādiem spēkiem :laughing:), un draugs - bet viņam nekas neizdevās, jo viņš ir slinka pēcpuse (tikai viņš UK vēra bāru, ne Latvijā).

“Papīra lietas” es labprāt kārtotu pats. Tikai tad justos droši, bet ja cilvēks uzticams, var arī kopā.

7b625d6c4ecef8a1833ebdbdbbfae1a5

Skaists standarta brīnums. No piedāvātā man patīk visvairāk, jo pats noteikti ietu tieši uz tādu un izbaudītu atmosfēru, bet nekas eksluzīvs tas noteikti nebūtu.

1 Like

Tā ir, jā. Nācās sadalīt, tavs ieraksts bija precīzi topika ietvaros, bet pats redzi kāds apjoms aizgāja citās sliedēs. Mēģināju max sakarīgi pārcelt nezaudējot kontekstu, tāpēc sākumā links tieši uz tavu ierakstu.

Aaaaa, ok. No problem.

Un te sākas lielākais klupšanas akmens.
Ja ir doma neņemt, lai saekonomētu - slikts variants. Dizaineris tev spēs katru kvadrātcetnimetru saplānot sakarīgi, protams, pašam ar jāseko līdzi, kas notiek, bet YT nāk palīgā kur cilvēki stāsta par fakup gadījumiem, kad mēģināja paši. Savukārt par dizianeriem, tur galvenokārt fakapi nāk tieši no klienta puses nereti, cik nu māku spriest. Arī pieredze cik rāda…

3 Likes

Cik zinu par dizaineriem (ir rados) - klienti ir vājais punkts. Ja profesionāls dizainers un klients zina, ko grib un iedod piemērus, tad labs dizainers var salikt labi kopā, lai ir gaumīgi un var arī pakonsultēt par budžetu, kas nepieciešams konkrētā dizaina īstenošanai.

Klienti uztaisa huiņas, jo mēģina no alibaba utt lētus sū* pasūtīt, beigās izskatās lēti un vaino dizaineru.

4 Likes

Laikam ejot uz priekšu man ir radusies sajūta, ka gūst popularitāti vietas ar ēdienu. Kafejnīcas/restorāna/bāra hibrīdi. Vienīgais ko es nosauktu par vietējo modes kliedzienu.

No tā ko es esmu pieredzējis, jauniņos no profiņiem ļoti atšķirt tas cik ļoti ir izstrādāts biznesa modelis un piedāvājums priekš vietējās paletes. Esmu pieredzējis kā jauniņie ieviešas kaut kādās super mazā sun nesaprotamās telpās, piedāvā mistisku dzērienkarti, kur taļa no pozīcijām nemaz nav pieejama. :D

No tiem diviem. Neon-punk, jo niša ir tukšāka.

2 Likes

Visi YouTube biznesa guru arī sāka, ka ‘niche down’ - the less competition you have the better, presuming there is local interest. Otrais ir jautājums - vai lokāli ir pietiekami daudz intereses un visi, kam tas patīk nav poor gamers. Jo ja tā, tad varētu būt grūti ar klientiem.

YouTube business guru arī iesaka veikt proper market research. Atrast hungry crowd for it first before making the thing. Saprast cik daudz klientus vajag, lai būtu ienesīgi un tad saprast vai tādi klienti šajā lokācijā eksistē - tā būtu tā daļa par ko es uztrauktos. Jo Rīgā kiberpunka cilvēkus maz esmu redzējusi tbh, bet tāpat arī maz angļu tūristi pēdējā laikā - jeb tas tirgus, ko laikam tavs investors iztēlojas ar to otru piemēru.

1 Like

Jup. Pragmātiski tirgus izpēte un vēlreiz tirgus izpēte. Es esmu tikai par uzņēmēj darbību, taču pats neinvestētu bārā, kas startē no nulles. xD Visa ēdināšanas un dzirdināšanas industrija ir baigi izaicinošā.

Man teiksim super patīk tas cik ļoti nišīgs ir UniCon Cafe, taču reālistiski tas varbūt izdzīvoja tikai pateicoties tam, ka atvēršanas brīdī kafejnīcai jau bija masīva auditorija.

Tur pāri ielai tagad atvēries nedaudz konkurējošs gaming bārs. Interesanti kā tam ies.