Kabaneri from Iron Fortress / Kotetsujo no Kabaneri

Kotetsujo no Kabaneri ir anime, kas atkārto leģendāros Shingeki no Kyojin sižeta un pasniegšanas veidā. Šo darbu pat ir veidojusi viena un tā pati studija. Īsumā sižets nav īpaši oriģināls. Zombiju apokalipse, cilvēki slēpjas aiz milzīgam sienām un kādu dien apsargu paviršības dēļ siena sabrūk un kabone ielaužas pilsētā. Cilvēkiem atliek tikai bēgt ar vienīgo vilcienu, kas atrodas pilsētā. Galvenais varonis ir puisis, kas vēlās iznīcināt visus kabone un nelaimīgā kārtā gandrīz pats kļūst par kabone. Par laimi viņš kļūst par kaboneri. Kaboneri ir mironis, kas saglabājis cilvēka samaņu.

Anime pamatā atšķiras no Titāniem ar ātro sižeta atšķirību un labu grafiku. (starp citu, action scēnās pamatā novērojamas trīcošs statiskais attēls, nevis pilnvērtīga animācija). Neskatoties uz visiem mīnusiem, anime ir tiešām laba. Cilvēks ar pieredzējušu aci nevarēs pateikt neko labu par šo anime, bet viņš arī nevarēs noliegt to faktu, ka šīs mēģinājums atkārtot titānu veiksmes stāstu ir sanācis visai veiksmīgi pasniegt. Kaboneri var noskatīties vienā elpas vilcienā un nav vairākas epizodes jāklausās tiesas prāvā vai liekos dialogos, kuru rezultāts tā pat jau ir skaidrs!

IMDB - 8.7/ 10
AnimePlanet - 4.5/ 10
MAL - 8.4/ 10

6 Likes

esmu redzējusi titānu anime un ja godīgi, par līdzīgumu iedomājos tikai tad, kad tika izvilkti “dual shotguni”. Fighting animācija ir uzzīmēta vienkārši apburoši, pilnīgi skudriņas pāri ādai pāriet skatoties.
Lielākais pluss, laikam, ir OST. Vismaz manuprāt. Mūzikas izvēle ir lieliska cīņas ainās un vispār.
Iesaku noskatīties 8.5/10.

1 Like

Koncepts ir līdzīgs.
Tas pats kas- lucky star un nichijou. :wink:

Beidzot noskatījos Kabaneri. Jāsaka, ka viss beidzās neslikti - diezgan paredzami, bet vismaz autori nenotizlojās. Manuprāt, beigas būtu bijušas labākas (tas pats arī Kyoukai no Kanata), ja galvenais varonis tiešām nomirtu bez maģiskas atdzīvošanās. Laikam esmu drāmas piekritēja :grin:
Arī Boku no Hero Academia pabeidzu, tur nav daudz ko piebilst - piemīlīga animācija un interesants stāsts, nav nekas super pārsteidzošs, bet bija interesanti noskatīties :grin:.

1 Like

Jā, Kabaneri nebeidzās tik slikti, bet kopumā stāsts nebīja tas labākais manuprāt :smiley: Arī piekrītu, ka tur vajadzēja nedaudz vairāk mironīšus, pēc tā visa haosa un slaktiņa.

2 Likes

Njā, man stāsts kopumā arī īsti līdz galam nepatika, bet nevaru atrast galveno iemeslu, kādēļ. Varbūt tas tiešām ir miroņu trūkuma :grin:, vai arī pārāk klišejiskā sižeta dēļ.

Pārāk caurumains sižets. Kopumā es seriālu novērtētu 6/10, bet, ja jāvērtē tikai sižets, tad ieliktu 2/10.

1 Like

Man personīgi šķita, tas pieminētais klišejiskums un pat sižeta sasteigtums varbūt? Jo šo varēja pavilkt garāk, jo šķita, ka viss notika pārāk ātri pat īsti nesaprotot lietas tā riktīgāk. Nejutās arī personāžu izaugsme nekāda. Tik daudz trūkumu… :smiley:

Es ar MAL ieliku 6 :smiley:

It kā tā sižeta dēļ gribās ielikt vēl zemāk, tomēr EGOIST un animācija ir tik laba, ka rokas neceļās to darīt. :smiley:

Par Egoist vēl tā… Man tā dziesma tāda neitrāla :smiley: Animācija tik tiešām ļoti cēla uz augšu, ļoti baudāmas ainas bīja. Sižets neteiktu, ka 2, bet nu nebīja arī īpaši augstāk…

Tā noliekat Kabaneri, briesmas. :smiley:

1 Like

Ja jau tā saki, spriežu, ka neesi pat īsti sācis skatīties :smiley:

Neko darīt, ka viņš tik šausmīgi slikts. :smiley:

Es šobrīd stiepju garumā savus pēdējos 280MB interneta. Nevaru atļauties noskatīties pēdējo epizode. :smiley:

240p? :3

Ou, tad švaki, bet nu vari nesteigties, nekas pārsteidzoši labs nenotika :smiley: Ja nu vien tev visā garumā jau nepatika šis gabals

Kā būtu ar nē? :smiley:

Skatīties varēja, bet ne vairāk.

Izmisumā es varētu skatīties arī 360p. :smiley: