Kā atrast labu darbu?

Vai esi mēģinājis meklēt darbu ārpus Latvijas jeb ar ārzemju likmi?

Man ir piedāvājuši Amazonā vairākas reizes, Dublinā un Toronto, bet atteicos, negribu pārvākties un aplauzties. Te LV, ja neaiziet, es varu atļauties kādu laiciņu meklēt citu darbu, bet tur aizbraucot, man būtu šeit viss jāpamet, un ja tur neizšautu, tad būtu smagi. Un vispār, Kanāda ir fucked up šobrīd, un Dublina esot baigi drūma pilsēta.

Faktiski ar manu šībrīža algu vs tēriņiem varu mierīgi apgalvot, ka dzīvoju Eiropas līmenī. Normālā mēnesī es iztērēju max 1/3 savas algas.

Manuprāt tas tā strādā privātajā ne valsts sektorā. Mums te viss ir lēni un pa vecam

Protams, fuck valsts sektoru, tur algas ir sūds un birokrātija ir 100 sūdainos līmeņos.

Jā, birokrātija ir…jauka. Bet pierod. Es jau esmu pieradis. Un alga ar manu dzīvesveidu apmierina. Overall I really enjoy this job

Es domāju variantu, kurā tu strādā attālināti no Latvijas, bet esi noalgots un strādā pa citas valsts algu.

Ļoti nepareiza domāšana. Vienmēr vajag tiekties augstāk, inflācija nekur nepazudīs, un algas nepielāgojas inflācijai.

Tad man būtu jāmaksā pašam savi nodokļi, un tas ir gemorojs. + no vacation, technically.

Grāmatvedi var noalgot par 70-150EUR mēnesī. Bet ir čakars, jā. Veselības apdrošināšanu arī, iespējams, pašam jāiegādājas un privātā apdrošināšana parasti sux pirmos pāris gadus, ar katru gadu paliek krutāks, kamēr turpini maksāt. Un ārzemnieki tādus Jāņus un citas LV dienas nerespektē.

Nu jopcik, pat tad kad jūtos ar sevi lepns, tāpat māca kā dzīvot xd.

Zināšanai, es pelnu nedaudz mazāk kā tēvs kurš ir ģimenes apgādnieks. Un ar to 3 cilvēki var izdzīvot privātmājā ar 2 vecām mašīnām kas regulāri jālabo. Tā kā nav tik traki. Vecaki jau jaunu ledusskapi pasūtījuši lai nopērku

1 Like

Jo nu…es mēnesī varbūt 250 eiro pa dzīvošanu iztērēju

Ļoti labi. Kamēr dzīves apstākļi apmierina, jo lētāk, jo labāk.

Neplāno kkad pa savam laisties?

Tie 3 ir neieskatot mani. Māte, tēvs un brālis( smagas veselības problēmas). Es pats sevi nodrošinu ar nepieciešamo. Un pēc visa kā viņi mani ir atbalstījuši šķiet nepareizi nepalīdzēt ar finansiālām lietām

Palīdzēt finansiāli nav tas pats, kas dzīvot kopā. Ir ļoti iespējams, ka tu varētu atrast labāk apmaksātu darbu, ja tu dzīvotu kkur tuvāk darba vietām.

Ar dabu saistītu darbu kur nevajag auto vadītāja tiesības…doubt it

Tiesības nav saistītas ar to, kur tu dzīvo.

Kā saka labs darbs ir subjektivs, citam nauda, citam laiks un citam nervi.

1 Like

Nez kā jums, bet man tas būtu tikai summas jautājums. Ja pēc visiem čakariem vari dabūt ievērojami lielāku summu nekā strādājot pie mums parasto algotu darbu. Kāpēc gan nē. Esmu pats maksājis nodokļus, ieberzies un samaksājis sodu VID. xD

HR parasti saka, ka nauda nav motivators. :D Ja iet intervijas, pa lielam arī nedrīgst pieminēt naudu - neprofesionāli izklausīsies un izbrāķēs tevi uz ideoloģiska pamata. Taisnība pa savam ir, jo nervi un laiks dienas beigās dārgāki.

Tie kas upurē visu pārējo tikai naudas dēļ, manā pieredzē to dara pa lielu ciparu.