Jūs plkst 11:00 sakāt labrīt vai labdien?

lietas, kas liek padomāt…
jūs plkst 11:00 sakāt labrīt vai labdien?

Man rīts ir līdz 10iem :D un līdz naktij ir labdien :D

Es vēl 11tos neesmu piecēlies, tā kā jā :smiley:
Case in point - es piecēlos pirms ~10 minūtēm.

But also, es reti ar kādu sveicinos; darbā sarakstoties vienkārši sakām uzreiz, ko vajag, bez sveicināšanās. Man tā patīk, jo nekad nav zināms, cikos otrs izlasīs, un vai tā būs pēdējā sarakste, tāpēc nav ne atvadu, ne sasveicināšanās.

Why I deleted the previous one

Forums, maita, neļauj editot savu message slow mode topikos. Es bieži editoju, kaut ko pielaboju vai pielieku klāt; iepriekšējam postam par Inversion gribēju pielikt klāt vēl vienu screenshotu, bet neļāva. It’s bullshit.

Pēc definīcijas līdz 12.00 (pusdienlaikam) saku labrīt.
Līdz 16.00 sveiki, un tad labvakar.

2 Likes

11:00 labrīt. Mans lūzuma punkts ir ap 12:00 un tad labdien līdz paliek tumšs. :D

5 Likes

bet ja ir plkst. 11:49?

tad ir “čau, ejam ēst!”

2 Likes

Labrīt. :D

Ja vien, es dzīvoju pēc citas laika zonas. Pusdienlaiks sākas 13:00.

Gribētu teikt - 5:00 vai 6:00 sākas rīts, 10:00 sākas diena, 16:00 vai 17:00 sākas pēcpusdiena, 18:00 sākas vakars, 23:00 vai 00:00 sākas nakts.

Bet beigās tāpat to neievēroju tik ļoti.
Pat ja brīvdienās esmu jau pamodies ap 9:00, bet nosēdu telefonā, un pieceļos un izlienu no istabas ap 11:00, tad tomēr pateikšu “labrīt”, jo tas tāds ieradums. … Arī darbā sanāk netīšām ap 11:00 vai 12:00 pateikt labrīt, un tad pats pie sevis nodomāju “bruuuh, it’s already day time you dumbass”.

Bet jāmin, ka nepatīk, kad internetā kāds pasaka “labrīt”, tikai tāpēc ka tikko piecēlies, pat ja pulkstenis ir jau 17:00. Tas kaut kā kaitina, jo nav vairs rīts. Es vēl saprastu dienas laikā, bet ja pēcpusdiena un vakars, tad nē.

Veikalos ap 17:00 vai 18:00 vai vēlāk pārdevējas sāk teikt “labvakar”, bet es neesmu pie tā pieradis, tad nu man parasti sanāk pateikt “labdien”. Šovakar ar tā sanāca.


Nezinu kā pēc teorijas, bet daudzi jau teiktu ka ap 12:00.
Skolās jau bija ap 12:00, bet nu man darbā ap 13:00.

WTF? Pēcpusdiena ir pēc 12. Jo vairumam cilvēku ir pusdienas ap 12tiem.
Bet pēcpusdienai nav liela sakara ar rīts|diena|vakars IMO. Manuprāt, tas ir cikls no 6 stundu daļām:
6h rīts
6h diena
6h vakars
6h nakts

Man laikam pēc sajūtas, parasti līdz tiem desmitiem man ir rīts, kā rīts. Lai gan pat 8 rītā varu “Labdien” dot vai kādu “Sveicināti” - kurš un tā variācijas man aizstāj visu domāšanas ciklu, ko teikt kurā laika stundā :smiley:

1 Like

Man pa lielam pusdienu pauze 12tos ir robeža starp labrīt un labdien

1 Like

Man pēc 10:00 labrīt izklausās pēc laBrĪt. i.e. ka tu bremze. :D

1 Like

Tas esmu es dažreiz :grin:

1 Like