IOS vai Android?

Kāds telefons jums ir un vai jūs tas apmierina? Kas jūsuprāt ir labāks un kāpēc. Vēlos uzzināt jūsu domas un katras operētājsistēmas/telefona priekšrocības un mīnusus.

Un slavenais jautājums:

  • Samsung
  • Iphone

0 voters

Ir arī citi Android telefoni. :smiley:
Tehniski vēl eksistē ļoti daudz Symbian, Ubuntu Phone, Windows Phone telefonu. Un daži, jau staigā ar Fuchsia.

1 Like

Man nav ne viena no šo zīmolu telefoniem. Jau kādus trīs gadus lietoju Xiaomi telefonu, nav ne vainas.

Sensenos laikos atmetu ar roku IOS, jo uz tā neatradu mani apmierinošu audio grāmatu atskaņotāju. Uz android nebija problēmu atrast ko labu.

1 Like

Jap. Viens no Androīdu lepnumiem. Tas ka ir daudz dažādu ierīču

Aptaujā tu piedāvā balsot par iPhone vai Samsung. Man, kā Huawei īpasniekam ir grūti izvelēties :smiley:

3 Likes

Tāpēc pirms tam uzliku “Slavenais” jautājums :D Man vairāk interesē tas vai cilvēkiem vairāk patīk Samsungi + uzzināt androida un IOSa priekšrocības

Man joprojām liekas, ka tu veido korelāciju Android == Samsung. :smiley:

Lielos vilcienos, no lietotāja skata punkta - Android ir atvērtāks ar dažādām noformējuma iespējām, IOS ir aizvērtāks. Ja tev kaut kas nepatiks ierīces vai IOS dizainā, vai Apple piedāvātajās aplikācijās, tev var nebūt alternatīvu. Ja viss patīk, dzīvosi bez raizēm. Android savukārt ir pieejams dažāda izskata izpildījumos no daudz dažādiem zīmoliem.

Kādreiz IOS ierīces strādāja līdzenāk un mazāk kārās, bet tagad es vairs neteiktu, ka atšķirība ir jūtama. Man ir bijušas android ierīces, kuras karas augšā tik pat bieži cik IOS. Protams, ne visas android ierīces strādās vienādi.

No tehniskās puses IOS ir labāks, ja tu vēlies slēgt ierīcei klāt audio tehniku un reālā laikā apstrādāt audio. Android šajā aspektā atpaliek.
Vēl miglaini atceros, lai gan nesauktu to par vērā ņemamu labumu - IOS ātrāk apstrādā JavaScript nekā Android ierīces. Piemēram, šim forumam vajadzētu mazliet ātrāk strādāt uz IOS nekā Android.

1 Like

Man ir Samsung Galaxy Grand Prime g531f. Vasaras vidū būs 3 gadi. Pirms tam kādu pusgadu bija brālim, viņš man atdeva. Ja nebūtu atdevis tad noteikti pēc pāris mēnešiem būtu saplēsts vai lombardā nodots xd.

Nevar teikt ka man nav naudas jaunam telefonam, bet to iztērēju pārsvarā mangās. Bet tā kā man pašlaik šis telefons kaut cik jēdzīgi strādā, tad man ir vienalga ;d it kā.
Tik nācās jaunu bateriju pirkt, jo sačakarēju veco sēžot telefonā kamēr tas lādējas un ir tik ar 2-5 %.

Bet tā neesmu nekad turējis rokās ābola telefonu un nemaz ar neinteresē.
Brālēns nopirka un tur stāstīja un bija doma, ka varētu varbūt kaut kad kad pirktu tad nopirkt kādu no tiem Nexus telefoniem. Bet nu man pagaidām nevajag un izskatās, ka tos vairs neražo.

Bet nu es nekā no tehnoloģijām nejēgu. Tik tā tāda doma, ka ja pirktu jaunu tad varbūt kādu no tiem jaunajiem Nokia telefoniem, jo nu Nokia un androīds.
Laigan ar brālēns pēc pailga laika ieteica tos ķīniešu telefonus, it kā tie esot baigi labi. Un viens cits ar ieteica. Bet nu tad jau redzēs.
Bet nav ne domas, ne vēlme pēc ābola. un windows telefoni vispār tiek vēl taisīti? Negribētos tādu kur baterija ir iebūvēta.

Man ja godīgi ir vienalga kkāds telefons jo es izmantoju viņā parasti telefonu un reti kad ieeju netā aa un veel kā gps.

iOS vs Android, bet balsot var par Samsung vs iPhone. Okeeej

2 Likes

Man ir iPhone 6 , teikšu, kā salīdzinot ar Motorola Telefonu, kurš bija pirms tam,funkcijas it līdzīgas, bet cena drastiski atškiras(varbūt vairs jau nē). Motorola arī likās simpātiskāka

No pieredzes, apskaties utt., var teikt vienu - vairumā visi pieturas pie tā ka viss, kas iznācis pēc Iphone6s - ir vnk crap pa lielam. Kādreiz tā bija kvalitāte, tagad vairs ne īpaši. Vienīga, kas pēdējiem Iphone ir “uber” labs - kamera (uz iepriekšējiem modeļiem ar attiecas). Krāsu gamma, stabilizācija, kvalitāte - tirgū praktiski nēpārspējams. It īpaši stabilizācija - neeesmu redzējis nevienu telefonu ar kuru filmējot sanāk tik gluda bilde, visos pārējos manāma kratīšanās. Kas par noslēpumu viņiem - nezinu. Bet ja ņemt tad tikai bilde/video 'dēļ - kā arī dara daudzi pro-foto mobile meistari!

Taču Iphone pēc mūsdienu kritērijiem ir vairāk ierobežojumi nekā labumi. Mūzika/video faili etc., vajag obligāti programmu (neatceros nosaukumu). Ne vienmēr visu var atrast vajadzīgo. Pašu ikoniņu dizains man personīgi nepatīk. DFebīlā kamera, kas spiežas ārā un neļauj normāli nolikt telefonu un ar laiku sāks rasties nobrāzumi, pa portiem vispār klusēsim un mono uzaci vēl jo vairāk.

Taču atkal viņiem ir sava ekosistēma kura tiek atbalstīta ilglaicīgi. Nevis kā Android - 5gadi maksimums un čau! Lai manam HuwaeiP8lite vēl pusgadu atpakaļ iznāca atjauninājums - ja nemaldos. Attiecīgi tavs telefons vēl pēc 8-10 gadiem būs lietojams atšķirībā no Android, uz kura nevella nevarēs uzinstalēt. Androidam ar savu atvērtību tāpat netrūkst kaudze mīnusu.

Runājot par pašu Samsung - es nezinu… no viņiem biju nolecis sen, jo apnika man viņu visur esamība un gribēju tomēr ko mazliet savādāku. Pa lielam viņiem cena/kvalitāte vēl šur tur atbils, taču bieži vien arī ir baigais ce’'nņiks par nosaukumu tikai… pa lielam šī tēma ir gara un uz tās bāzes varētu par uzrakstīt doktora grādu…^^

1 Like

Te arī nevar aizmirst par to, ka pēc kādiem diviem gadiem būs jāsāk domāt par akumulatora maiņu. Telefoni mūsdienās lielākoties vairs neparedz iespēju to vienkārši nomainīt. Noteikti ne Apple, varbūt starp Android telefoniem vēl ir atrodami jēdzīgi modeļi, kam var viegli nomainīt akumulatoru. Nomainīt tos pats pa sevi var, bet var nākties vērsties pie kādas darbnīcas.

Izvēlējos Samsung telefonu, jo tas šobrīd ir viens no vienīgiem flagmaņiem, kuram joprojām ir 3.5mm audio jack. I don’t have the courage to shift to a Type-C life just yet. Kā arī man nepatīk tas iPhone notch un tas pats attiecas uz Android telefoniem. Neteiktu, ka mans S9 ir perfekts, bet tajā laikā neredzēju alternatīvu.

Uhhh, cik redzu pa lielam te jau viss pateikts, bet vēl runājot par cenām, ja pērc Apple ierīci, jārēķinas ka pēc pusgada viņa jau maksās par 100€ lētāk, to varu teikt arī par savu līdzšim jauno Iphone XR , XS MAX viņu praktiski salauza, piekritīšu tam, ka Iphone agrāk daudz mazāk kārās augšā, man pat šim jaunajam ir dažas ļoti retas uzkāršanās. Bet tā visā visumā esmu apmierināts.
P.S neheitoju Androidus, jo tiem, manuprāt, nākotnē ir daudz vairāk priekšcību nekā Apple ierīcēm.

image