Introverti karantīnā

Arī par dzīvokli domāju, bet kāmēr par studijām jāmaksā, tikmēr dzīvoklis reālistiski nespīd :frowning:

Nu tad neko. Gan jau ka pabeigsi un tad tev viss saies :smile:

1 Like

Šis karantīnas laiks bija kā amerikāņu kalniņi priekš manis. Pabeidzu tehnikumu, pastrādāju pa vasaru iepriekšējā prakses vietā, rudenī sāku strādāt tajā pašā tehnikumā par skolotāju un maketētāju, sāku studēt, izvācos no vecāku mājām, paspēju 3 reizes būt covid kontaktpersona, bet tā arī nesaslimt.

Priecājos, ka septembrī un oktobrī man bija iespēja pastrādāt ar saviem audzēkņiem klātienē un ar tiem nedaudz iepazīties līdz kamēr atkal notika pāreja uz attālinātajām mācībām. Attālinātajām mācībām ir savi plusi un mīnusi, ir daudz vieglāk apvienot ar studijām, jo tās arī ir neklātienē, bet ir ļoti grūti pasniegt savu priekšmetu (grafiskais dizains) attālināti, jo audzēkņiem nav nepieciešamās Adobe programmas un neesmu pārliecināta, ka visiem vispār ir dators.

Ļoti pietrūkst darbs klātienē, arī audzēkņi man ir rakstījuši, ka ir grūti, un centušies kaut kā sarunāt, vai ir iespēja tomēr uz skolu atnākt un izmantot vajadzīgos resursus. :(

Dzīvoju šobrīd ar draugiem, tāpēc karantīnas laiku izturēt ir krietni vieglāk, ja kādreiz sagribās papļāpāt par svarīgām un nesvarīgām lietām vai arī iedzert par kārtējo reizi, kad esmu kontaktpersona. (3 lietas labas lietas :D )

No tevis tur nevairījās, kad biji kontaktpersona? :smiley:

nē, jo es uzzināju, ka esmu kontaktpersona parasti 7-12 dienas pēc kontakta brīža un tajā brīdī tad sen jau viss dzīvoklis būtu saslimis

Varbūt dators ta ir, bet vai viņš velk to adobe produktu, tas labs jautājums. Un otrs pat ja velk - pirkt? Salīdzinoši dārgi var būt - lai gan stundentiem šķiet ir kaut kāda tur atlaide, bet vienalga. Pirātisko versiju - kā īslaicīgs variants jā, bet ne risinājums.

Vot šo es nesaprotu, ķipa ok, negribat, lai skolā atrodas cilvēki, bet saorganizējiet pierakstus vai apmeklējuma grafikus, lai cilvēki var izmantot šos resursus. Tas nav pārmetums tev, pašai valdošai struktūrai ka tādai. Jo tiešām, dators pašlaik tas ir tas rīks, bez kura ikdienā var iztikt, pietiek ar telefonu un līdz ar to nekatram tas ir.

Mūsu risinājums ir likt audzēkņiem pieslēgties no saviem datoriem uz skolas datoriem izmantojot AnyDesk un izmantot skolas licenzētās programmas. Tas gan ļoti apgrūtina audzēkņu darbu, jo strādā daudz lēnāk, bet nav neiespējami.

Nedrīkst praktiskās mācības vairs notikt skolā vispār, pat ne 1 audzēknis ar 1 pasniedzēju. Tad kad vēl bija iespēja organizēt mācības grupās ne vairāk par 10 audzēkņiem, tad to vēl varēja apsvērt, bet tad rodas cits jautājums — kurš maksās skolotājiem par papildus darbu?

Lūk arī atbilde uz visu.
Bet hei - kur tad paliki strādāšana par ideju!? (Joks)

Zini, kamēr man vēl nav nokritušas rozā brilles par savu darbu un nav pazudis jaunā skolotāja entuziasms, man nebūtu iebildumi ārpus sava darba laika pastrādāt ar tiem dažiem audzēkņiem, kuriem vispār interesē tas, ko viņi mācās. :D Bet priekšniecība to vienkārši neļauj.

2 Likes

Dead poets society

2 Likes

man liekas ka šis ir, ja ne labākais laiks manā dzīvē, tad viens no. ļoti labprāt sēžu mājās, tik ļoti patīk, ka būs skumīgi atgriezties atpakaļ vecajās sliedēs (kuras es ceru ka nepienāks). ;D varu nodarboties ar saviem hobijiem, eju gulēt kad gribu, ceļos kad gribu, darbs no mājām, pēkšņi man ir laiks visam, ko gribēju jau sen izdarīt - ir arī jaunas apņemšanās un beidzot tieku palasīt grāmatas, ko sen gribēju izlasīt, tā pat filmas noskatīties. me happy regardless :kawaii_potato:

3 Likes

Par karantīnu aizdomājoties varētu teikt, ka esmu adaptējies jaunajām dzīves realitātēm. Nesen pieķēru sevi kā es ar šausmām skatos kā pirms pandēmijas filmās un video cilvēki čupojas, neievēro distanci, ir bez maskām. :D

Mājās sēdēšana kļuvusi par ikdienu. Prātā ne tik ļoti klaiņo domas kā tikt no mājām ārā. Periodiski aizdomājos par to, ka būtu ērtāk ar vairāk vietu mājās, vairāk istabām. Protams, žēl par visām vietām kas tagad ciet, taču tās baigi bieži nenāk prātā.

No praktiskām lietām tagad jāatceras kad nedrīkst iet ārā no mājas un ko nevar nopirkt veikalā. No pozitīvās puses, tagad “mājsēdes” laikā paliek ļoti kluss aiz logiem. Sajūta kā nakts vidū.

3 Likes

Vai skolai nav izsniedzamo datoru? Manai māsai bakalaura darba kārtošanai aizdeva datoru, kurā bija visas vajadzīgās licencētās programmas.

1 Like

Par to man informācijas nav

Iespējams viens no reti individuālajiem gadījumiem - pašiem atbildīgākajiem un labākajiem. Jo ko tādu i vispār pirmo reizi dzirdu.

Universitātē Bakalaura darbam neskan pārāk pārdabiski.

I mean… tāpēc es teicu, ka jāiet uz terapiju… bet nu, tas protams nav tik viegli (vai ātri vai lēti). Also, lūdzu vispirms zvani ātrajiem vai skalbei nekā veic pašnāvību. Nav perfekti, bet palīdzību var iegūt. Tikai labāk varbūt apsver domu par veldres centru nekā pēdējā brīdī tiec uz tvaiceni. Dienas stacionārs man teiksim diezgan palīdzēja… tur arī zāles dod un diagnozi uzstāda. apskaties lūdzu http://rpnc.lv/psihiatriska-palidziba/ambulatora-arstnieciba/ambulatorais-centrs-veldre/

5 Likes