Into the Forest of Fireflies' Light / Hotarubi no Mori e

Into the Forest of Fireflies’ Light / Hotarubi no Mori e 蛍火の杜へ

Nosaukums angliski: Into the Forest of Fireflies’
Sinonīmi: Into the Forest of Fireflies’ Light, The Light of a Firefly Forest
Žanrs: Drama, Romance, Shoujo, Supernatural
Epizodes: 1
Garums: 45min
Izlaišanas datums: Sep 17, 2011

Treileris:

Apraksts:
Sešgadīgā Hotaru katru vasaru apciemo savu onkuli citā pilsētā. Viņai radās vēlme doties kalnā, jo viņu ieintriģēja pasaka par kalna dievu, taču viņa apmaldās mežā. Izmisusi pēc palīdzības, viņu atrod meža garu vārdā Gin. Viņam ir maska. Viņš pastāsta meitenei, ka viņa nedrīkst pieskarties viņam, jo savādāk viņš izgaisīs. Viņš palīdzēja izkļūt meitenei ārā no meža. No tā momenta meitene viņu apciemo katru vasaru un drīz vien Hotaru un Gin kļūst par tuviem draugiem un ar laiku parādās romantiskas jūtas…

Sižets: 9/10
Filma bija diezgan īsa, bet ļoti konkrēta. Nebija lieku ainu. Viss stāsts koncentrējās uz šiem diviem tēliem un pamatā vairāk tēlu šajā stāstā nebija, bet mēs ļoti veikmsmīgi spējām radīt iespaidu gan par Gin, gan par Hotaru ikdienu, dzīves uztveri, pārdzīvojumiem un savstarpējām attiecībām. Ļoti bija interesanti skatīties. Jau no paša sākuma nojautu stāstam beigas, taču pat tas netraucēja man izbaudīt šo tēlu savstarpējo attiecību attīstību un problēmu risināšanu. Varu teikt, ka diezgan veiksmīgi pastāstīts stāsts tik īsā laika periodā.

Animācija: 8/10
Kopumā animācija bija laba, bet neizcēlās ar super-milzīgajiem efektiem, jo vienkārši stāstā tas nebija, manuprāt nepiecešams. Varbūt varēja, jā, akcentēt garus un mikstiskās būtnes biedējošākas, bet iespējams, tas arī nebija stāstam nepieciešami, jo vēstījums, manuprāt, bija ka ne visas šīs būtnes ir ļaunas kā cilvēki domā.

Skaņa: 7/10
Ar skaņu, manuprāt, viss bija kārtībā. Mūziku gan nebija izteikta, cik es ievēroju. Varbūt nebūtu bijis slikti padarīt to izteiksmīgāku, bet tas ir subjektīvs viedoklis. 

Hotarubi no Mori e tells the story of a young girl named Hotaru who meets Gin, a strange young man wearing a mask, in a mountain forest at the age of six after she accidentally gets lost while playing near her grandfather's country residence. After learning that touching Gin will cause him to disappear forever, Hotaru is led out of the forest by her new, supernatural friend. Hotaru returns every summer to spend time with Gin, and their relationship matures as both struggle with its limitatio...:

Tēli: 9/10
Kā jau es minēju… interesanti, ka šaja filma bija tikai divi galvenie varoņi un tādejādi nebija neviens, kas traucētu mums izbaudit viņu savstarpejas attiecibas. Un pat tad mes guvam iespaidu, kāda ir situācija Hotaru ģimenē, kā arī par Gin pagātni. Pārējie tēli bija tikai kā supporting elementi.

Gin- bija ļoti interesanti vērot. Es pētīju, kāpēc Gin pašā sākumā ļauj Hotaru pavadīt ar viņu laiku. Ja labi ievērojāt tad Gin ļoti ātri paziņoja, ka nav cilvēks. Manuprāt, viņš gaidīja no meitenes noraidošu attieksmi, jo par meitenes atbildi, viņš izskatījās pārsteigts. Meitene ļoti ātri pieņēma viņu kāds viņš ir - tas likās pilnīgi normāli. Ar šo Gin reakciju, man radās iespaids, ka daudzi ir nobijušies no šī nebūšanas cilvēka fakta - tādejādi ļaudis izklāstot šos nostāstus, ka kalns nav drošs priekš cilvēkiem. Lai gan, protams, tā ir mana hipotēze, reāli animācijas laikā tas netika paziņots, bet nevar arī noliegt, ka tas var būt iemesls, kāpēc viņš visu šo laiku bija viens bez draugiem un tāpēc Hotaru viņam bija ļoti svarīga jau no paša sākuma. Viņš atrada beidzot draugu, kas viņu pieņem un var pavadīt ar viņu laiku, kas iepriekš viņam neeksistēja. Kā arī Gin ļoti pieķeras Hotaru, jo, manuprat, meitene viņam lika justies kā cilvēkam. To var secināt pēc tā, ka dažos momentos vinš aizmirsa par īpatnību nepieskarties cilvēkiem. Bija momenti, kur meitene krita un vinš gandriz viņu noķer. To visspilgtāk redz pašos pēdējos kadros, kur arī vinš pavisam aizmirsa, ka nav cilveks, noķerot mazo zēnu. Kā jau ievērojām animācijas gaitā viņi viens otru sauca par jocīgiem - tas parāda to, ka Hotaru nav parasta meitene un Gin acīmredzami nav parasta būtne. Hotaru lika viņam justies mīlētam gan romantiski, gan kā draugam. Viņa izrāda milzīgu uzticību un rūpes. Viņa arī uzdāvināja Gin šalli, katru vasaru tiekas, nemitīgi domā par viņu. Tas ko es vēlos pateikt- meitene lika Gin justies normālam, svarīgam un mīlētam un tas bija gandriz vai neizbegami no romantiskām jūtam, kad viņa sasniedza puiša vecumu. Animācijas laikā sastopamies ar problēmām un pārdzīvojumiem ko teliem ir japārciešs, jo nespej pieskarties viens otram kā arī long distance, taču kopumā tas netraucē viņiem baudīt viena otra klātbūtni vasarā, lai gan būtu superīgāk, ja tas notiktu biežāk. Bet Hotaru ir gatava šo problēmu risināt! Protams, Gin bija pretreakcija, kad vinš saprata, ka arī meitenei ir jutas pret viņu, kad meitene stāstīja par saviem nākotnes plāniem dzīvot viņa pilsētā un strādāt. Vinš teica, lai Hotaru aizmirst par viņu. Believe me or not – tam ir pavisam loģisks izskaidrojumums - Gin bija un radīja arī skatitajiem laicīgu brīdinājumu, ja viņi tā turpinās tad beigas nebūs labas. Godīgi sakot to jau laicigi bridināja arī visi gari meža. Bet iemesls, kāpēc Gin cenšas atvairīt Hotaru, jo viņš vēlas pasargāt cilvēku, kuru viņš mīl. To jebkurš darītu normālās attiecībās, jo neviens nevēlas, lai otra pusīte tiek sapināta vēl vairāk nekā tagad vienkārši aizejot prom. Lābak, lai vina aiziet tagad nekā Gin pamet viņu negaidot, jo pastāv tāds risks. Pie tam, zinot, ka arī Hotaru ir cilvēka mužš. Bet Hotaru izvēlas laimi – Gin ir cilvēks ar kuru viņa iztēlojas nākotni un dzīves jēgu – un Gin nenoliedzami jūtas tā pat. Viņa uzņemas risku – svarīgākais ir izbaudīt momentu, kad esi laimīgs. (Bet vairāk par Hotru pastāstīšu vēlāk)

P.S Vēlos piebilst, ka es biju gaidijusi dzilaku nozimi maska, tacu tas bija loti korekts un logisks pamatojums.

Image result for hotarubi no mori e gif

Hotaru – Filma bija no viņas skatu punkta. No vienas puses vēlējos varbūt nedaudz vairāk Gin ikdienas kadrus, bet tajā pašā laikā, manuprat, ja Gin būtu kā “atverta lapa” vinš zaudetu savu noslēpumainību, kas neapšaubāmi skatītājus ieintriģēja. Meitene bija ļoti interesanta. Bija nedaudz žel, ka viņa ikdiena bija kā sapņu pasaule - acīmredzami tas ko viņa darīja - nebija tas ko viņa vēlējās. I can so relate :heart: man bija tik ļoti žēl skatīties, jo es esmu (un iespējams ļoti daudzi cilvēki) kādu reizi tā jutušies. Viņa vienkārši nejutās kā savā vietā! Briesmīgākais, ka vecākiem viņa tik ļoti (vismaz pēc mazajiem fragmentiem) viņa nerūpēja un necentās meiteni saprast. Kā arī neradās iespaids, ka viņai vispār pilsētā ir draugi.
Animācijas filmas laikā es centos saprast, kāpēc viņai nebija bail no Gin. Vienīgais kaut cik loģiskais pamatojums ko es varēju iedomāties ir dēļ viņas rakstura. Raksturā viņa bija jauka, klusa, bet piedzīvojumiem pilna. Sajūta, ka viņai patika viss, kas nav ikdienišķš. Gin bija pieklājīgs un viņš viņai palīdzēja izkļūt ārā no meža. Viņš parādīja, ka ir jauks, bet viņš nebija cilvēks. Viņa – pat esot maza – bija ļoti open minded un viņai nepievērsa uzmanību izskatam, bet gan raksturam. Tas ir mans minējums. Iespējams, ja būtu bijuši vairāki vecāku skati, tas daudz vairāk varētu pamatot, kāpēc meitenes raksturs tā ir izveidojies. Es vēlos vērst uzmanību – kāpēc meitene ir atvērta, bet viņas vecāki ir pretēji. Viņiem nerūp un pat necenšas saprast meiteni, bet meitene ir saprotoša? Līdzīgi kā Gin, meitenei bija svarīgas šīs attiecības, jo viņam, atšķirībā +/- no pārējiem, viņa rūpēja.

Image result for hotarubi no mori e gif

Gala rezultāts: 9/10
Man gan sanāca 8 kā rezultāts, bet es ieliku šai animācijas filmai 9, lai gan gribēju likt 10. :laughing: jo es centos vērtēt objektīvi cik vien es varēju, lai gan bija grūti. Es vienkārši nevarēju noturēt emocijas. Tā bija tik sirsnīga un lika man tik daudz pārdomāt! Man trūkst vārdu. :heart:
Mani ļoti piesaistīja šī filma un es iesaku to noskatīties katram, lai saprastu par ko es runāju :smile:

7 Likes

Izcila īsfilma, kurai veiksmīgi izdodas pavēstīt savu stāstu šauros laika rāmjos. Man nav kritikas ne pret vienu no tās aspektiem.

4 Likes

Man ļoti patika. Piesieties nekam nevarēju,jo tiešām likās ļoti sirsnīga. Vienīgais,ka bija pārāk paredzamas beigas. :wink:

2 Likes

Viena no romance anime kas man patika :3

2 Likes

Woah, tu tik daudz sarakstīji par tik īsu anime :open_mouth: Šis anime patiesi bija tik jauks un skumjšs… Tik es nesapratu, kāpēc Gins nēsāja masku

1 Like

Tak viņš skaidri to bija teicis - lai izskatītos pēc gara.

1 Like

Tas izskatās, ka nebiju to brīdi sadzirdējis

Jo tas moments, ka viņš tomēr ir cilvēks, bet dzīvo vinš garu pasaulē un pa savam ir gars un lai neizceltos tāpēc tā maska ar bija.

2 Likes

Paldies! ^^
Man patīk rakstīt recenzijas, bet tas paņem diemžēl daudz laika :'D

Dēļ šī video, manās acīs, šī dziesma ir officiāli Hotarubi no Mori e dziesma :D Kā arī otrādāk vienreiz aizmirsu kāds bija anime nosaukums un atceroties dziesmu atceros nosaukumu XD