HEMA jeb kad tev ļoti patīk zobeni

Originally published at: https://d6.lv/t/hema-jeb-kad-tev-loti-patik-zobeni/607

Šovakar, atnākot no treniņa un vēlreiz saprotot, cik tomēr lieliska (kaut arī nedaudz sāpīga) lieta ir zobeni, es nolēmu izveidot šo nelielo tēmu, cerībā atrast vēl kādu zobenmīli, vai arī piesasistīt šim lieliskajam hobijam jaunus cilvēkus. Tātad, kas ir HEMA? HEMA jeb historical European martial arts (Eiropas vēsturiskās cīņasmākslas) ir ne tikai primāri cīņasmāksla un…

4 Likes

Es jau ilgi biju domājis, no mūsu saspēlēm, no kurienes tev tādas zināšanas par viduslaiku ieročiem un bruņojumu, izrādās, ka tas ir tavs hobijs un tu ej uz treniņiem :open_mouth: Nezināju, ka ir tādi treniņi

Jap, jap. This is what I do. :person_fencing:
Ja interesē, treniņi maksā 30 eiro mēnesī (par 5 zobenu pilnām stundām nedēļā), kas, manuprāt, ir ļoti, ļoti sakarīga cena (ja salīdzina ar lielākiem ārzemju klubiem).

Šā vai tā, ja ir kādi jautājumi vai kaut kas interesants šajā sakarā, man var jautāt. Pat ja es pati nezināšu, man ir kam pajautāt. :slightly_smiling_face:

1 Like

Kas par klubu, kur notiek nodarbības??

1 Like

Izklausās ļoti aizraujoši , labprāt apmeklētu , bet domāju ka vienīgais šķērslis būtu attālums :disappointed:

2 Likes

Vne, domāju, ka pat varētu sākt apmeklēt, ja nebūs par tālu :smiley:

2 Likes

Trešdienās no 19-21 notiek Friča Brīvzemnieka pamatskolā. Svētdienās pagaidām ir 17-20 uz Lāčplēša ielas, aiz dzelzceļa. Bet svētdienas lokācija varētu drīzumā mainīties (cik es noprotu). Viss ir netālu no Rīgas centra.
Vairāk informācijas var dabūt rakstot Facebook lapā.

1 Like

No Ventspils diezgan patālu :slightly_frowning_face:

Diemžēl, jā. :frowning_face:
HEMA Laltvijā nav tik populāra. Bet ja sanāk būt Rīgā, var nākt pie mums ciemos.

1 Like

Okey , skatīšos :slight_smile:

1 Like

Pusstunda kājām no Origo :thinking: Man šķiet, ka es varētu jums pievienoties, tikai no septembra un pie nosacījuma, ka tikšu uz kādu no Rīgas ģimnāzijām

2 Likes

Sounds nice. Es gan nezinu, kas notiks ar vietām septembrī, bet nekur tālu no centra mēs, cerams, nekustēsim. Tad atliek tikai novēlēt tev veiksmi ar iestāšanos ģimnāzijā!

2 Likes

Jums kādi ,turnīri ,sacensības arī notiek?

Patiešām izklausās pēc ļoti interesantas nodarbes, pat nezināju, ka Latvijā kas tāds vispār ir. Kāds jums tur ir ekipējums, kā notiek treniņi?

1 Like

Āgenskalns? Sanāk, ka uz trenniņu jānāk pilnā bruņojumā, lai pasargāt sevi no SiģiEsķ un DaiPozvoņiķ. :D

2 Likes

Jā, tādas lietas notiek. Lielākoties ārzemēs un tur jau vajag pašam savu ekipējumu.

Līdz brīdim, kad vari iegādāties pats, ekipējumu var aizņemties no kluba pieticīgajiem krājumiem. Ja vēlies visu savu, tad jārēķinās ar krietniem izdevumiem dažu simtu robežās.
Trešdienas ir vairāk tehnikas, bet svētdienas sparringa treniņi. Mūsu head coach Reinis visus cenšās sadalīt pēc spēju līmeņiem un tamlīdzīgi. Kā jauniņais varu teikt, ka viss ir ļoti draudzīgi. Un kā fiziski nepārāk izcils cilvēks varu teik, ka viss ir lieliski arī man (ar laiku, ar laiku)

Nav tik traki. :smiley:
Mēs vēl atrodamies Āgenskalna adekvātajā daļā. Un pēc treniņa, ja tu dodies uz centra pusi, tevi var aizripināt mašīnā.

Vai jums ir arī spēka treniņi vai kkas tml?

Tā īsti nē. Trešdienu iesildīšanās fāze parasti ir tāda nopietnāka (uz izturību orientētāka). Pats rokas spēks, kas ir nepieciešams visam, tiek kāpināts pakāpeniski, darot lietas. No sākuma šā vai tā sāp roka, jo tiek izmantotas visai specifiskas muskuļu grupas. It īpaši ja tas tiek darīts ar rapīru (rapīras ir Smagas). Kājas arī tiek aktīvi darbinātas (izklupieni).

Kopumā fiziskā slodze savācas pat ļoti pieklājīga.

1 Like

No Āgenskalna neadekvātās daļas ir tikai 1 kvartāls jebkurā virzienā :D

3 Likes

Shush, ir ok.

1 Like