Heathers: Movie: The Musical: series


[Kadrs no Heathers: The Musical (Welcome to my candy store)]

Žanrs: Dramma, komedija

Heathers

Heathers ir parādījies uz ekrāna tālajā 1989. gadā un pēdējā laikā ir nopelnījis divas reinkarnācijas. T.i. mūzikls 2010. gadā. un seriāls 2018. gadā. Stāsts, nemanāmi ir izraisījis milzīgu slepeno fandomu mūsdienu popkultūrā. Un pēdējā laikā ir izplatījies burtiski pa visu pasauli.
Heathers stāsts ir vienkāršs un saprotams visiem. Tas vēsta par trīs draudzenēm, kuru vārdi mistisku iemēslu dēļ sakrīt. T.i. Heather Chandler (sarkanā), Heather McNamara (dzeltenā) un Heather Duke (zaļā). Viņas ir populāras meitenes skolā un vienudien viņus no mazas ķideles ar skolotāju izglābj nevienam neinteresējoša Veronica Sawyer (zilā). Lai izrādītu savu pateicību Heathers grupa uztaisija no Veronikas “konfekti” un pieņēma savā bandā. Turpinājumā jūs gaidīs standarta pusaudžu dramma, mīlestība, traģēdija, pievilšana, atteikšanas no patiesības un tās pieņemšana un negaidītas beigas.
Labākajās pusaudžu tradīcijās Heathers ir netriviāls stāsts. Vienkāršs. Un pateicoties savam vienkāršumam tas ir ģeneāls. Heathers ir ģeneāls pateicoties detaļām, kurās tiek izrādītas pateicoties aktiera tērpiem, īpašiem, personāža piemītošām frāzēm un emocijām, kuras piemīt tikai konkrētam personāžam. Runājot par personāžiem. Tie tīšām ir veidoti ļoti vienpusīgi un vienkārši, lai skatītajam būtu viegli nedivdomīgi saprast viņa darbības motīvus.

Heathers (filma)

image
[kadrs no filmas Heathers]
Filma ir veidota 89-to gadu tradīcijās un tā galvenā doma bija parādītstereotipiskus skolas populāru meiteņu trio. Tas trio ne reti parādās filmās, seriālos un citos darbos gan ritumos, gan āzijā. Kā arī parādīt jau agrāk minēto vienkāršu stāstu. Filma neizraisija īpašu interesi. Tā bija veiksmīga biļešu pardošanā, bet ne vairāk.

Heathers: The Musical


[Kadrs no Heathers: The Musical. Labākā bilde, ko varēja ielikt xD]
Vēsta to pašu stāstu, ar nelielām izmaiņām. Primāri Samāzina personāžu skaitu, izdzēšot no tā pilnībā Betty Finn, kura bija Verionikas draudzene filmā, aizvietojot ar Martu, kura bija filmā, kā side-character, papildinot viņas personību. Kā arī ar milzīgu klāstu atsaucēm uz oriģināli, mūzikls ir pelnijis savu uzmanību.
Mūzikls ir ieguvis lielu popularitāti. To, ir atdarinājuši lieli un mazi drammas pūlciņi. Licinzējuši vairāki lieli kolektīvi un, protams, rādījuši Brodvejā, kur kritiķi devuši tām daudz pozitīvas atsauces.
Visai ātri parādījušies, no sākuma angļu valodas fandoma sekotāji, vēlāk arī spāņu un krievu, līdz pat āzijas, to skait arī japāņu, fani.
Labākājās tradīcijās interneta radošuma zeltajos laikos, parādījas milzīga kaudze ar fanart, fanfiction, fan-web, mini spēlēm u.c. sīkumiem šurp un turp.

N.B. Youtube pieejami vairāki mūzikla ieraksti.
Latviešu dzimtās valodas subtitri.

Labākā video kvalitāte, labi aktieri, vājas dekorācijas.

Video celiņš sapists, aktieru spēle švakāka, bet damn, Tās dekorāciajs :smiley:

Heathers (seriāls)


[posters seriālam Heathers (seriāls)]
“Slikti, ļoti slikti!” - teiktu, es, ja nebūtu objektīvs. Tik tiešām, subjektīvi, seriāls ir šausmīgs. Tas pārāda cīnītaju par sociālo vienlīdzību no vissliktākās puses. Tas maina kanonisko varoņu uzvedību. Tas, notiek mūsdienu reālijās. Seriāls ir apvainojis divas cilvēku grupas, kurām ir jāiepatikās mūsdienās, t.i. - radikālas feministes un oriģināla fani. Veiksmīgi sadedzinot milions pakaļas, seriāls parāda savu otru epizodi un automātiski/ permanenti tiek izņemts no ētera un, dēļ juridiskām ķibelēm, to nevar parādīt ne pa televizoru, ne caur online servisiem. (Tīklā pieejams 8 no 10 epizodes, kuras nozagtas no Spaņū telekanāla.)
Toties, objektīvi runājot. Šīs seriāls ir vajadzīgs. Tas ir labs. Tā ir laba satīra uz mūsdienu realītāti. [google: Matt Taylor shirt] Satīra par pārspīlētu un neadekvāto sociālo vienlīdzibas cīņu. Šadam seriālam būtu vieta un milzīga fanu bāze, ja vien tas neizdarītu kļūdu, nosaucot seriālu par “Heathers”. Vēloties nopelnīt bezmaksas uzmanības bonusu punktus, seriāls ir pats sevi apracis ar spiedieniem no divām frontēm.

Summējot,
Skataties Jūs interesējošo versiju un pievienojaties klubiņam. Šajā UniConā bija veseli divi Cosplay performance veltīti šīm fandomam. Tātad te arī atradīsies kāds, kas ir ieinteresēts par šo visumu. :heart:

5 Likes

Runājot par seriālu, pieminēšu, ka visa komanda, kas strādāja production fāzē ir godīgi nopelnījusi pusdienas. Gaisma, kontrasts, operatora darbs, aktieri, skaņas režisori un montētaji ir burvīgi pastrādājuši.

1 Like

image

1 Like
1 Like
1 Like