Ghost in the shell (2017)

Biju viens no pirmajiem, kas noskatijās Rēgu bruņās Latvijā, bet tikai tagad parādījās iespēja uzrakstīt apskatu par filmu. Jāprecizē, ka šīs ir ļoti godīgs apskats konkrēti par filmu. Pirmkārt, neesmu redzējis pašu anime ne pirms, ne pēc filmas. Otrkārt, skatijos Kinoblogeru seansa versiju, kurā, kā mēs zinam, rāda un stāsta daudz vairāk, kā parastā popkorna faniem.

Sāksim ar officiālo informāciju un atzīmi, ko ielika tautas balsošana.


Nosaukums: Ghost inthe Shell
Gads: 2017
IMDB: 6.8/10 (51,327 respondenti)

Nav nekāds brīnums, jo tas nav oriģināls. Oriģināls ir labāks. Manga/ Anime bija labāka un cilvēki noteikti liks 0/10, jo kā filmas autori vispār atļāvas kaut ko veidot nekonsultējoties ar viņu svēto viedokli par oriģinālu. Kā jau sapratāt no šī sarkastiska sākuma, ja esat viens no šiem cilvekiem, esmu iepazinies ar Jūsu ārkārtīgi unikālo un svarīgo viedokli. Ja atradāt ieeju, informēju, ka izeja atrodās tajā pašā virzienā. Šī vēstulīte nav domātu Jūsu pseido oldfag acīm.

Ghost in the Shell, ka filma ir izpildīta ļoti kvalitatīvi. 3D grafikas tehnoloģijas un cita datorgrafika ir peļama un ne grama nenožēloju, ka biju samaksājis lielāku cenu (mīnusu kinofana atlaide). Detalizēti un interesanti effekti, kuri kutina visus iespējamus prieka sajūtas receptorus tavā ķermenī. Skatijos ar apšaubamām 3d brillem SCAPE zālē un, neskatoties uz iepriekšējo pieredzi ar filmām, kuras piedāvā ar 3D brillēm visa seansa garumā mocīt degunu un ausis, šeit daudzās vietās 3D bilde attaisnota un labi papildināja kopējo bildi.

Skaņa, mūzika un viss, ko jāuztver ar sensoriem, kuri spēj uztvert gaisa daļiņu vibrāciju. Bija peļami, bet tomēr, piekritīšu, ka žanrs ir visai specifisks un daudziem šī niša varēja nepatīkt. Savukārt, man patika un esmu priecīgs, ka pirms filmas tika palaists 10 minūšu garš special OST ar mūziku no filmas. Bez sarkasma paziņoju, ka sēdēt kinoteātrī, kad uz ekrāna ir visai neinteresanta bilde, tomēr bija visai patīkami, jo mūzika, atkārtojos, bija uzmanības vērta.

Sižets man likās visai bonāls un līdzīgs citām filmām par supervaroņiem vai slepeno dienestu agentiem. Neko vairāk no šīs filmas negaidiju. Par laimi, man paveicās noskatīties filmu bez spoileriem. Negaidītu pagreizienu filmā nebija. (vismaz man) Godīgi sakot, kad nebija action scenas man sanāca aizmigt uz 10 minūtēm un kad pamodos nepalaidu ne grama no sižeta līnījas. Tas liecina par pārāk neinteresantiem diologiem, kuros ir daudz ūdens, lai pagarināt lentes garumu.

Aktieri, neskatoties uz to, ka vienbalsīgi visi apgalvoja, ka galvenie varoņi ir aziāti un tur nedrīkst dot lomas citas rases pārstāvjiem, bija līdzīgi tiem varoņiem, ko es redzēju anime screenshot. Daudzi aktieri tiešām labi spēlēja, tiem bija laba harizma un katrs persināžs tiešām bija unikāls. Te laikam arī jābeidz uzslavēt aktierus, jo aktieru pusē ir viens brāķis, kas pārklāj visu labo, ko ir darijusi pārēja komanda. Protams, es runāju par galveno varoni. Scarlet Johansson bija šausmīga šajā lomā. Par nelaimi es nezinu, kādās lomās sieviete ir spēlējusi vēl un ko viņa spēj, bet, ja proffesionāls slepkavas ar kibernetisko ķermeni, sejas izteiksme ir līdzīga 14 gadīgam skolēnam, kuram neiedeva paspēlēt Minecraft 1stundu ilgāk, tad varēja droši dot lomu tiem, kas ir proffesionāļi, spēlēt šo lomu un kuri prasīs mazāku honorāru. Šīs bija viens no tiem gadijumiem, kad galveno aktrisi varēja aizvietot jebkuru meiteni ar sulīgām ķermeņa proporcijām un pilnībā nekas nemainītos. Es nesagaidiju no viņas emocijas, bet tas, ko darija Scarlet tiešām bija šausmīgi.

Gala vērtējumu likšu visai racionāli un atbilstoši manā kopēja kino-orgasma sajūtām, skatoties šo filmu. Man patika filmas koncepcija un tiešām bija vērts aiziet uz filmu. Man bija patīkami skatīties un klausīties. Pat, ja man likās, ka sižets ir neinteresants un aktieri taisa klaunādu, es varēju mierīgi atpūtināt acis no 3d brillem un kaifot no skaņas. Šī filma man lika iziet no kinoteātra ar pozitīvām emocijām, tapēc mans vērtējums ir:
#8/10

2 Likes

Gribēju arī uzrakstīt apskatu, bet kā necentos, juka kopā ar anime, precīzāk, pirmajām divām filmām. Principā autori varētu teikt izdarīja sekojoši: galveno filmas ideju kur sākas cilvēks, bet kur robots, ja tam piešķirts cilvēka prāts - nostūma otrā plānā, pat trešajā, paņēma pamatā visu asa sižeta, taču sižeta līnija ir sajaukums no pirmās un otrās filmas, līdz ar to ir skaidrojams kāpēc mirkļiem uzmestos miegs, jo pirmā filma - ir viņa lēna, brīžiem pat ļoti lēna.

Johansones izvēle ir skaidra - labāk paņemt uz bildi atpazīstamu aktrisi, kuru ieraugot vairums skatītāji paši nāks uz filmu, nekā aziātu aktrisi kuru neviens nezinās, vai citu mazpazīstamu aktrisi. Ir peļņas garantija. Vismaz pa nullēm iziet. Nu netiekšu, ka viņa vienmēr bijusi teicama aktrise - taču kā pa manam, savu darbu viņa godīgi padarīja, jo kā pa manam, iespējams, tīri dēļ scenārija viņa bija ierobežota, jo brīžiem tumēr jutās, ka autori paši nav pārliecināti par izvēli.

Kas man tomēr ļoti patika ir galveno personāžu priekšstāsts - ierastajos rāmjos, tomēr loģisks kurš panāk kanonu, nezinu kā mangā, taču anime abās filmās, kas viņi ir, kāpēc viņi tādi ir - ne pušplēsta vārda. Patika ļoti daudzas scēnas, kuras burtiski kopē anime, meisterīgi uzstaisīts.

Visā pārējā absolūti piekrītu, filma ir izdevusies, jā brīžiem pieklibo un tomēr, izdevies pasākums. Jāskatās uz kases ienākumiem tagad, ja būs veiksmīgi, ko zin - iespējams būs gan death note, akira un citi brīnumi.

Lai vai cik divaini tas liktos, bet redzot Japanu filmas, doromas, serialus un to, kada ir aktieru maksla Japanaa, es varu apgalvot uz visiem milions procentiem, ka tas izskatitos visai nevietaa. (ar ASV aziatiem situacija nav diez ko labaka, bet buutu apspriezhama) -_-" Un neskatoties uz to, vini ir panemushi aktrisi, kura totali nespej. Manas acis, vina izgazas.

1 Like

Jā tur var absolūti piekrist. Labi tēlojoši aziātu aktieri ir uz rokas pirkstiem saskaitāmi. Kuri vismaz rada interesi pret personāžu.

1 Like

Ja kkur pieminu japanas aktieru makslu, ka piemeru vienmer radu sho shedevru:

Tik debili un nerealiski parspilet prot tikai JP. Tada sajuta, ka Japana ir viena skola, kura katru gadu maaca ~1000 japanus un katram maaca tikai pareizi spelet emocijas. Toshiro Mifune zaarka apgrieztos. :D