Fate/Zero - viens no izcilākajiem action anime

Viens no seriāliem, kam šajā forumā obligāti jābūt pieminēta un uzslavētam ir Fate/Zero. To radījusi Ufotable studija un tas sastāv no 2 sezonām, 25 epizodes. Šī sērija ir daļa no plašāka Type Moon visuma. Precīzi šis seriāls, kā jau tas pieņemts anime industrijā, ir noveles adaptācija. Nepateikšu cik daudz kas te saglabājies no noveles, jo neesmu to lasījis. Pēc stāsta līnijas hronoloģijas Fate/Zero ir priekštecis notikumiem kas redzami populārajā vizuālajā novelē un anime ar nosaukumu Fate/stay night.

Septiņi dalībnieki savācas viena Japānas pilsētā, lai piedalītos Svēta grāla karā. Tas ir rituāls, kura gaitā septiņi magi piesauc kā kalpus septiņus varoņu garus, lai tos lietotu cīņai savā starpā. Uzvarētājs materializē pasaulē Svēto grālu, kuram var prasīt jebkādu vēlēšanos.

Savos pamatos šis ir fantāzijas battle royal seriāls. Te ir savs visums ar maģiju un augsti attīstītām tehnoloģijām, taču priekš parastā mirstīgā tas nekādi neizpaužas, jo lielā mērā visa pārdabiskā darbība notiek sabiedrības ēnās. Seriāls lepojas ar vairākām stāsta līnijām, kas griežas ap katru varoni, taču tās arī nav pārāk uzspiestas un netraucē galvenajam - cīņu ainām. Stāsta būtisks aspekts ir tas, ka katrs piesauktais varonis ir spilgts un tam ir sava vēsture, kas to novedusi līdz šai cīņai. Kā to var gaidīt no Ufotable, šajā seriālā animācija un skaņas pavadījums ir augstā līmenī.

Fate/Zero ir ievērības cienīgs action anime, kuru ieteiktu noskatīties visiem šī žanra cienītājiem. Diemžēl tas mazliet cieš no saviem “Fate” brāļiem un māsām. Šī sērija daļēji ir viens liels atkritumu ugunsgrēks, lai arī cik ļoti man par to gribētos fanot. Tādēļ es ļoti uzvēršu, ka Fate/Zero būtu jāvērtē atsevišķi no visa pārējā, jo nekas cits sērijā nav tik labi izpildīts. Pat labākās Fate/stay night adaptācijas manuprāt nav tik labi izdevušās kā šis seriāls.

2 Likes

Fate/Zero ir way better then other fate story lines, characteri, kas piesauc spilgtāki, piesauktie varoņi interesantāki, pat atklājas stāsta laika daudz vairāk kā citos fate, kaut arī pastāv tik daudz fate stay night, kur tehniski characteriem būtu jābūt atkātiem daudz vairāk, but never happens, viņi nofuksējas uz pāris main. Way enjoyable to watch the fights too. Fate ir fun visi, kas noaiziet no fate stay night route, pārējie ka Last encore, Babylon utt ir less interesting in my eyes, tgd Heaven’s feel ir ļoti labs arī, especially fight wise, + beidzot atklāj vairāk characterus no stay night. Stay night is good tho too.

Sērijā eksistē arī tādi ekstravagantāki seriāli kā:


Par to runājot, seriāls “Lord El-Melloi II Case Files: Rail Zeppelin Grace Note”, kurš turpināja Fate/Zero raider varoņa pavēlnieka stāstu, ir visai skatām un tas ļoti atiet no ierastā Grāla kara.

1 Like

Vienmēr gribēju noskatīties fate series :D pārsvarā dēļ animācijas bet to series ir tik daudz ka šausmas :D un nez kapēc es iesāku lasīt Heavens feel mangu jo man ļoti patika anime openings :D kaut kā nav labi lasīt kaut kur no vidus kad nezini pašu pamatu bet kaut kā tā sanāca :D

Fate/Zero tieši ir tā daļa ar kuru sākt Fate sēriju.

Noskatoties šo video sāk palikt skaidrāks Heavens Feel plots :D

Saožu spoilerus. Heaven’s Feel filmās uzpeldēja dažas atsauces uz Fate/Zero, cik atceros.

Saki, šīs sērijas labāk skatīties hronoloģiski, nevis kā pa gadiem izlaida?

Škirstot MAL Tu nonāc pie daudzām alternative sērijām, kas noved vēl pie kaut kādām alternatīvām sērījam, kas noved vēl pie kaut kādam vairākām other fate sērijam utt. Tiešām var saputroties tajā visā :D

Vislabāk skatīties tās sērijas daļas, kas ir vislabāk izdevušās. Fate/Zero manuprāt gana raiti paskaidro visumu, nejutu daudz atsauču uz kaut ko nepaskaidrotu seriālā un kopumā stāsts virzās raiti. Pa manam Fate/Stay Night ir lēnāks un te tik aizraujošs.

Galvenā problēma ir tajā, ka no vienas puses Type Moon visums ir kanonisks, taču no otras puses tas ir pilns ar visādām alternatīvajām visuma versijām un variācijām. Varbūt pat skaitās, ka liela daļa no tā ir viens visums un viena laika līnija, bet to galīgi nevar just redzot seriālus.

Sanāk pats sākums ir Fate/Zero, tad turpinājums ir Fate/Night, viss pārējais tad sanāk ir kaut kas alternatīvs vai kaut kas paralēli vai citā laikā līnija?

Fate/zero, Fate Stay Night Ultimate Blade Works,Fate Heavens Feels viss ko tev ir kopumā jāredz no fate un šādā secībā, pārējo ja sāksi, tad kopumā atšķirības kad un ko nav, viņi visi kkā pēc šī turpinās vairāk random un alternatīvās versijas, kā arī tu jau šova būtību būsi sapratis, šos 3 vispatīkamāk redzēt, pārējie īsti neķer, kaut arī nav slikti (encore, babylon, kaleid, grand order(dont remember correct names)) utt.
Neskaties Studio Deen 2006 fate/stay night samērā neizdevies darbs.

Tas taču kā reiz ir sequel Fate/Zero? Vispār tur ir vairāki sequel, nezini kuru skatīties. :D
Sākumā jānoskatās Fate/Zero, abas sezonas.

Jeb Tu gribi teikt Fate/Stay night un Fate Stay Night Ultimate Blade Works ir viens un tas pats tikai dažādu gadu ražojums? Neesmu tik tālu iedziļinājies.

Apmēram, jā. Kā nu kurš darbs. Galvenokārt jāpievērš uzmanību Fate/Zero un Fate/Stay Night, jo tie ir labākie sērijas darbi.

Vienīgā problēma, ko te redzu - varētu būt vietām mazliet garlaicīgi skatīties divas Fate/Stay Night adaptācijas pēc kārtas.

Tie Fate/Stay Night ko ir ražojusi Ufotable studija ir labāki.

Visi Fate/Stay Night anime seriāli pēc savas būtības ir adaptācija vizuālajai novelei ar tādu pašu nosaukumu. Fate/Stay Night vizuālajā novelē ir 3 galvenie/alternatīvie stāsta atzari: Fate, Unlimited Blade Works, Heaven’s Feel. Anime adaptācijas nevar aptvert tos visus, tā nu ir vairākas adaptācijas, kas ataino vienu vai sajaukumu starp vairākiem stāsta atzariem jeb visa Fate/Stay Night anime ir viens un tas pats, taču alternatīvos izpildījumos.

1 Like

Es nolēmu noskatīties no tās pašas studijas, kas Fate/ Zero uzražoja. Visas alternatīvās versijas, laikam nebūtu tik interesanti pārskatīt ar kaut kādām izmaiņām, bet nu kādreiz, pēc kādiem gadiem, gan jau varētu noskatīties arī tās.

1 Like

Jam Fate/Zero viena no pirmajām anime, ko noskatijos ar 10/10.
Tālāk nāca vecais Fate/stay/night 2006 gada lkm, tas jau bija garām tāda sajūta, ka skaties drāmu, nevis gaidi to, ko redzēji Fate/Zero. Sākumā biju domājis, ka visas tās filmas ir tjipa rekaps seriāliem, bet izrādās alternatīvs stāsts no citiem avotiem… gribēju iesākti Fate/kaleid pāris sērijas noskatijos un drop… why? pārāk childish izskatijās. Gribētos noskatīties visus un vēl to Grand/order, bet īpaši nav viņām laika, ideja ar to Grāli, kurš piepilda vēlēšanos māna mani, bet kā nekā tā nekā. (A vot tās sērijas unlimited blade works krietni labākas, bija par 2006 gadu, jo drāma ar action bija izcili apvienota).

Nejauši atradu seriālu uz sava cietā diska un sāku skatīties. Vēl projām 10/10 cienīgs action seriāls.

A es nesen pēdējo Heavens feel filmu pabeidzu, kinda kreygasm es tgd pat nezinu, kurā no filmām ir labāks fighting scenes 2jā vai 3jā xD

tieši nesen noskatījos, i cant even :D made me so angry :D viņa ir tik laba, bet also makes you hate laif, jo viss tik netaisnīgi un bezjēdzīgi un aaah 10/10 :D tagad skatos otro sezonu Fate/Stay Night - tā liekas kids play salīdzinot ar Fate/Zero

Jūū. Grūti noticēt, ka Fate/Stay Night ir oriģināls uz Zero offsoot.

1 Like