Fantastic Beasts and Where to Find Them

Nu ko, vakar kopā ar @Menestrels un @m1raz bijām uz fantastiskajām būtnēm, tā nu es nolēmu uzrakstīt nelielu aprakstu, kā cilvēks, kurš labi pārzina pašu HP loru.

http://freemoviestorrents.com/wp-content/uploads/2016/07/Fantastic-Beasts-and-Where-to-Find-Them-600x300.jpg

Nu ko, jāsāk jau laikam ir ar pašu sižetu. Mani tas patīkami pārsteidza, jo atklājās jaunas lietas par visumu, sižets bija visai saistošs un dinamisks. Humors arī neizpalika, visa zāle smējās. Bija daži negaidīti pavērsieni. Un arī ne tik negaidīti, jo par Grindevalda personību man radās aizdomas jau nopratināšanas zālē, kad uz dažām sekundēm pavīdēja bēdīgi slavenā trijstūra mala. Nē, iespējams šeit varētu meklēt un arī atrast mīnusus, it īpaši ja tu pilnīgi neko nezini par HP visumu, bet es šaubos, ka daudz šādu cilvēku devās skatīties Fantastic Beasts. Kopumā šajā ziņā filmai nevar piesieties ne no HP fana, ne no vienkārša skatītāja puses.
Lieku 10/10

Tālāk nāk varoņi. Man ļoti simpatizēja galvenais varonis Ņūts (lai sadeg latviešu tulki ar savu Tritonu!), jo viņš bija tieši tāds, kādam arī vajag būt viegli neveiklam, ar maģiskām būtnēm apsēstam burvim, kuru apkārtējie bieži vien uzskata par nedaudz ķertu. Manuprāt, aktieris lieliski tika galā ar šo lomu. Pārējie varoņi arī nelika vilties, neviens no tiem nebija plakans, nedzīvs, to darbības nelika sašutumā piesaukt svēto Loģiku. Lai gan dažu varoņu savstarpējās attiecības arī izraisīja šaubas, brīžiem radās iespaids, ka tev ar varu bāž sejā to, ka šie divi varoņi būs kopā. Ja Jākobs un Kvīnija vēl bija puslīdz ok, tad Ņūta un Tīnas pēdējā aina gan bija tāda kā saspīlēta.
Lieku 9/10

Beidzot būtu jāparunā par efektiem, kas filmā pilnā ar maģiju noteikti ir ļoti svarīga daļa. Lielāko filmas daļu tie īpaši nekrita acīs, lai arī bija uzreiz skaidrs, ka to tur ir daudz. Datorgrafika bija jauki izveidota, labi iederējās filmā un priecēja aci. Protams, bija arī momenti, kad tā sitās acīs par daudz. Šeit es īpaši runāju par pēdējo ainu ar Vētrasputnu (Thunderbird) radīto lietu un pilsētas atjaunošanu.
Lieku 9/10

Filmas kopējais novērtējums ir ārkārtīgi pozitīvs. It īpaši mani iepriecināja skaistā lora attīstība, kas pēc Cursed Child manī radīja tikai depresīvas jūtas. Fantastic Beasts bija savi trūkumi, bet uz tiem droši varēja pievērt acis. Aktieri bija labi izvēlēti. Džonijs Deps kā Grindevalds, kaut arī uz dažām sekundēm… Man trūkst vārdu.
Kopā par visu 9/10

J.K. Roulinga ir apsolījusi piecas filmas, tas dara nedaudz bažīgu. Nu ko, dzīvosim, redzēsim. Es ļoti vēlētos vēl kādu filmu ar Ņūtu, ja vien tā paliek tik pat laba. Kā arī, mani ārkārtīgi interesē Grindevalda liktenis, jo, kā ir zināms, viņš savas pēdējās dienas pavadīja Nūmengardā, Eiropas drausmīgākajā burvju cietumā, kur, ja nemaldos, viņš nokļuva pēc dueļa ar Dambldoru. Vai mēs varētu gaidīt viņa parādīšanos arī turpmāk?

Ceru, ka šis nelielais apskats liksies jums interesants un noderīgs!

3 Likes

Nu mans galavērtējums būs nedaudz zemāks, kad taps mans apraksts. :3

“Fantastiskās būtnes - un kur tās meklēt” manuprāt ir labi izdevusies filma. Pat ja tu neesi Harija Potera visuma fanātiķis, filma ir baudāma. Visā visumā pozitīvs stāsts ar dažām dramatiskām ainām un lielu daudzumu 3D grafikas.