Elektrisko skrejriteņu koplietošana Rīgā

Jusu domas ?
Biju rumanija un turcija redzeju sitos brinumus izmanto ka sabiedisko transportu pie mums ari paradas ir

https://rideatom.com/
un
https://www.fiqsy.com
Raksts no kursora kas un kaa

Fiksajā cenas tīkamākas un var atstāt kur gribi. Centra robežās ļoti labs.
ATOM savukārt var aizbraukt tālāk par centru, toties cenas tādas, ka taksis būs lētāks.

ja var ticet kursoram tad fiqsy 90centi unlock+90 centi pa min un atomam 1euro unlock un 1 euro min taka starpiba nav tik loti liela…bet ja cenai jabut mazakai lai vinu izmantotu vairak cilveki…

1eur unlock 10 centi minūte oO

ups no kursora raksta :)

Cik tas maksā?

Šobrīd Fiqsy tarifs ir 1 eiro par katru skūtera atslēgšanu un pēc tam 0.10 eiro par katru brauciena minūti. Salīdzinājumam, konkurējošais ATOM serviss piedāvā mazliet lētāku tarifu: 0.90 eiro par brauciena uzsākšanu un 0.09 eiro minūtē par pašu braucienu.

Bet cena beigās ATOMam ir lielāka, jo tev jāatrod kur viņu piesprādzēt (tādu vietu Rīgā nav daudz) pirms pabeigsi braucienu. Tehniski, tā ir privātā, atvērta, lēna maršrutene.

Nu piemēram, man lai aizbraukt no Brīvības pieminekļa līdz mājai, vajadzēs atstāt viņu ~Barona Centrā un vel dažus kvartālus soļot ar kājām, fikso varu nomest uz ielas pie durvīm un tur viņu atradīs nākošs braucējs.

ATOM lētāki braucieni - 90 centi uzsākšana un 9 centi par minūti, viņi nomai piedāvā dārgākus skrejriteņus Ninebot ES2 un ES4, kuru ātrums nav bloķēts, attiecīgi 25 km/h un 30 km/h. Paņemt un atstāt skrejriteņus var tikai aplikācijā marķētās velosipēdu stāvvietās.

Fiqsy maksā 1 EUR par uzsākšanu un 10 centus par minūti, viņi izmanto lētāku skrejriteņu modeli Xiaomi m365 un ierobežo tā ātrumu līdz 15 km/h. Paņemt un atstāt skrejriteņus var tehniski jebkur aplikācijā atzīmētajā zaļajā zonā.

Uz papīra ATOM ir pievilcīgāks, taču var nākties čakarēties ar stāvvietas meklējumiem. Abi divi servisi praktizē elektroniskā maciņa pieeju jeb vispirms ir jāieskaita nauda un tad varēsi braukt. Minimālā summa abiem ir 5 EUR.

Šie servisi īsti nav sabiedriskā transporta aizvietotāji vai budžeta pārvietošanās līdzekļi. Sabiedriskais transports izmaksās lētāk. Taksis vai Carguru mašīnas noma, maksās līdzīgi vai pat dažos gadījumos lētāk.

Rīdziniekam šie servisi vairāk ir kā izklaides braucamie vai arī retos gadījumos tie var noderēt, kā ātrāks pārvietošanās līdzeklis. Piemēram, ja tu steidzies un tev vajag nokļūt no viena Centra gala uz otru, tas varētu būt ātrāk. Šādā situācijā vienīgi tev jāpalaimējas, lai tev tuvumā būtu kāds skrejritenis. Visbiežāk tie atrodas vismaz 5 min. attālumā no tevis, pretējā virzienā no tava galamērķa un nav nekādas garantijas, ka tu tiksi līdz tam pirmais. :D

Tūristiem gan nav ne vainas, var mazāk kā par 20 EUR paķert tādu un ar vēju sejā apskatīt vietējos objektus.

1 Like

@Mrspambox3 Bolt tikko ienāca skrejriteņu tirgū. 0.00 EUR par uzsākšanu un 0.10 EUR par minūti. Dzīvajā vēl neesmu manījis, taču spriežot pēc attēliem aplikācijā, viņi lieto Ninebot skrejriteņus. Atļautā braukšanas zona ir stipri lielāka nekā konkurentiem.

Ja skrejritenis izbrauc no atļautās zonas, tad tas apstājas ? :thinking:

Nezinu, neesmu pārbaudījis. Pēc noteikumiem parasti tev var piespriest naudas sodu. Par piespiedu apstāšanos nekas nav minēts.

Teikts tikai, ka tu drīksti nobeigt braucienu zaļajā zonā. This means, nobeigt to citur tu nevarēsi, līdz ar to, tev būs jāpiķo par katru minūti, ja vēlies būt ārpus zaļās zonas. Tā to sapratu es.

Šodien tieši pa ceļam trāpījās Bolt skreiritenis, tas bija melns Ninebot ES4. Tam virsū bija apmācošas uzlīmes un mazs zvaniņš. Nekādu ātruma ierobežojumu.

Tehniski ES4 ir labākais kas pieejams mūsu nomas tirgū. Tam ir ātrākais paātrinājums un lielākais maksimālais ātrums.

Šodien tādus manīju uz ielas. Kā tiem ir ar apmaksu? Sanāk, ka katram skrejritenim ir sava aplikācija kur jāiemaksā nauda, vai arī viena kopīgā aplikācija?

Katrai kompātijai sava aplikācija. ATOM jāiemaksā vismaz 5€. Bolt un it kā Fiqsy pēc brauciena noņem no kartes precīzu summu.

Apmaksas ziņā Bolt un Fiqsy šobrīd labākie.

Boltā 0EUR atslēgšana nav mūžigs piedāvajums. Tas tikai tagad.

Man ļoti patīk sarkanie ride skūteri. Uz tiem var apsēsties un izbaudīt braucienu. Papildus tam ja ir kaut kāds maiss no veikala tad to var nolikt starp kājām, kā arī tie brauc tālāk par bolt skūteriem. Līdz pat manām mājām

Uz Bolt skūteriem jāstāv + tie ir daudz cietāki un var sajust katru izbīdījumu uz trotuāra.

Jau kopš pirmās sezonas kad tie parādījās uz ielām ir interese izmēģināt Ride elektrovelosipēdus (tehniski laikam tā tie tiek definēti, lai gan pedāļi no visiem noņemti). Līdz šim gan sanācis, ka es esmu pa tālu no galamērķa vai arī pa tuvu, lai būtu jēga tādu izmēģināt. :D Ticu, ka komforta ziņā šie varētu būt krietni patīkamāki par skrejriteņiem.