“Disney’s live-action Little Mermaid will star a black Ariel”

Taisi atsevišķu tēmu to begin with?

Zajebons mazliet ir. Tu, piemēram, to vien dari, kā bimbā, ka “liberāļi” tev visu prieku dzīvē atņēmuši. Pavēro savus postus un pasaki vēl, ka nav taisnība. Apriebjas klausīties, kad dīc, turklāt par vienu un to pašu. Turklāt tur, kur īstas problēmas nemaz nav. Nevis animeforums, bet asaru forums.

Bieža kļūda, ko piemin Disney kritikā. Visi aizmirst, ka Disneja talants ir adaptēt lietas, ar pārmaiņām. Ir iemesls, kāpēc viņi tik ļoti sačakarēja public domain, lai ievāktu sev stāstu materiālu (tagad paši no tā cieš, tāpēc arī live action adaptāciju sērga). No Disneja filmām, it īpaši populārām filmām, salīdzinoši maz ir pilnīgi oriģinālas, lielākā daļa ir jau esošu stāstu adaptācijas, kur Disnejs ir kaut ko pamainījis, vairāk vai mazāk. Adaptācija ir viņu lauciņš. It’s what they do best.

Aladinam tāds prikols, ka stāsts ir no Austrumu krājuma, turklāt tāds, kur tur daudz ir jāmaina, lai padarītu gaumīgu. Ir tādas pasakas, kur paši tēli vai ideja ir ikoniski (Rapunzel vai Sleeping Beauty, piemēram), kurām var atstāt pamatā stāstu, bet pamainīt dizainu vai vietu, un viss pārsvarā checks out. Krietni mazāk darba.
Aladinam, lai to pašu izbrauktu cauri, jāmaina viss ir ļoti krasi - krietni vairāk darba, vieglāk ir uztaisīt kopiju. Ja tu vienkārši atstāj to pašu, tik ieliec white people in the desert, cilvēkiem nepatiks, jo nesaskanēs ar setting (cultural-narrative dissonance). Aladina vieta tomēr ļoti izteikti austrumnieciska un “reālistiskāka” nekā tai pašai nāriņai, kurai ir generic kingdom, un nekur nav teikts, ka nāriņām ir jābūt baltām. Aladina gadījumā bija krietni vienkāršāk taisīt kvalitatīvu kopiju.

Nāriņas live adaptāciju, es pieņemu, mēģina mainīt, jo pietiekami daudz cilvēku nepatīk tas fakts, ka šīs live action filmas ir tas pats, kas animācijas filmas, just uglier. Oriģināli ir pieejami un ļoti iemīļoti. Daudzi neredz jēgu tos filmēt live action (man, piemēram, tas riebjas), ja viss ir tas pats. Šajā gadījumā ir dizaina maiņas, lai būtu kaut kas svaigs un jauns iemesls skatīties filmu. Why not? It’s interesting.

Jā, vienkārši mums ir attieksme aptuveni “it’s different, might be interesting”, kamēr tavas bažas izklausās pēc “filma būs slikta tāpēc, ka nāriņa ir melna”. Mums nav nekādas citas informācijas, un te jau bija uztraukums, ka būs slikti, just because of that. Which is, needless to say, not cool, my man.

2 Likes

Pēc tavas loģikas, ja Jasmīne būtu balta ( jo tu saki ka krāsāi nav nozīmes) tad viss būtu kārtībā? Nekā nebij, sāktos visa veida rasizma apvainojumi! Jo tolerancei jābū abpusejai. Bet esam godīgi, tas ne sūda nav.

Un problēma būs tajā, ka ņem speciāli tumšo meiteni, taisa autotune, jo bļa kastingā speciāli skatās lai nedod dievs tu neesi balta.

Un kā tad ar rižiem cilvekiem? Kas redzēja to bildi, kur visi rižie ir tagad melnie? :smiley:

3 Likes

Uzspēlējam spēli, zinot ka ir aizmirsta vel viena aktuāla (kurai obligāti jābūt) tendence,
kas bus homo pāris?

Es lieku uz sebastiānu!

P.s.
Kā nāriņas var būt tumšas, ja sauli nespīd okeana dzelmē?

Bet objektīvi, sakumā Lion king sagaidam, un tad domājām kā būs ar Nārīnu.

P.S.S.

Aladins bija normāls, izņemot vienu dziesmu un ar uzspiesto - meitene var būt karalis. ( man liekās, kas skatijās, zināja ka viņa bus karaliene un ka tagad cilvēki ir tik dumji, ka to vajag precizēt).

1 Like

To the privileged equality feels like oppression

Vienīgais ko var pateikt kad šitādas brēkas sākas par “forced diversity”

5 Likes

“Māt, viņi ir izkrāsojuši manas nāriņas!”

3 Likes

2 Likes

@Demetry Uzskatu un politikas vēsmas mainās. Viena lieta, ja tās iejaukšanās bojā mākslu. Cita, ja tas vienkārši ir savādāk nekā iepriekš.

Par pasaules toleranci neņemšos spriest. Mēs esam viena maza cilvēku grupiņa Latvijā.

Manis pēc ādas krāsas var mainīties visos virzienos, ja tas izdarīts gaumīgi vai arī tam ir adekvāts iemesls.

Tā ir kino industrija, tajā viss balstās uz cilvēku izskatu. Studija/režisors izdomā ko tam vajag un apzināti to meklē. Studija ir tiesīga izlemt kam tā maksās naudu, tā ir tās darīšana. Aktieri tajā var izbrāķēt viena sejas vaibsta dēļ.

Es redzu pamatu šo te kritizēt, ja tas ir izdarīts draņķīgā veidā. Teiksim galvenās action scēnas vidū, viss apstājas priekš skat, homoseksuāļi kadra. Ja Disney vēlas homoseksuāļus savās filmās, tā ir viņu tiesības.

Reālistiski tās nāriņas vairāk atgādinātu roni. :D Nez vai reālismam te ir kaut kāds svars.

2 Likes

ITT: cilvēkiem nepatīk, ka viņu iemīļotajiem personāžiem maina ādas krāsu bez acīmredzama, loģiska iemesla.

Šis reāli ir vispamatotākais arguments. Citi var tikt apstrīdēti (creative freedom and w/e), bet šo nesanāks apgāzt, jo nekas cits nav loģiski.

1 Like

Atkarīgs no nāriņu izcelsmes. Ja, piemēram, nāriņas ir cilvēki, kuri kļuvuši par zivīm kaut kāda maģiska iemesla dēļ.

Cilvēki ir ne pārāk paredzēti zemūdens dzīvei, pat ja tiem ir astes. Tas vedina uz ideju, ka nāriņas nav naturālas izcelsmes.

Pat tad, dzīvojot zem ūdens, ātri vien tā āda izbalētu.

19.gs un Dānija arī loģiski traucē, ja skaties uz to, ka uz pasakas tēlu.

Bet ok, cerams ka viss bus labi, nevis kā ar melno pantēru.

Es nesagaidu, ka stāsts notiks Dānijā. Disney darbi ir vāji saistīti ar oriģinālmateriālu.

līnis toč baigi white af ;D
Udensrozu-karalis-Linis-4

3 Likes

domā Ariela bus zaļa? :smiley:

bet man vairāk nepatika, ka tagad tu nevarēsi teikt ka slikta aktrise, jo tu insta rasists esi.

Bet es tā pat ceru ka filma izdosies, kgan es neskatoties lai kādi tur aktieri būtu, es nezinu ka var skaisti uztaisīt šo story ka filmu nevis animāciju.

3 Likes

Jā, atradi piemēru - zivs, kas dzīvo seklos ūdeņos.

1 Like

un dabūn tādu krāsu, lai slēptos zālēs/duļķos.

man tev moš vaļa bildi iedot? ;D

Ielīdi pakasīties, sapratu.
Move along.

the idea ir, ka aktrises ādas krāsai nevajadzētu būt an issue in the first place, ne jau pakasīties gribēju. aktrise overall - smuka, neko par viņu nezinu, ja būs labs cgi, tad filma pat varētu izdoties. okeāns jau pats par sevi skaists, story - romantisks, ko vairāk vajag ;3

Well, ziemeļu nāriņas probably būtu bālas un resnas, lai aukstumā nenosaltu. Tropu nāriņas, kuras peldētu seklākos ūdeņos, saņemtu vairāk saules gaismas, un easy var būt tumšākas. You know. Kā cilvēki realitātē.

Also, nāriņas neeksistē, un, ja tu gribi viņas izkrāsot kā citādi, nekas tam netraucē. Citas fantasy rases, piemēram, elfus, var ieraudzīt visās varavīksnes krāsās (parasti gan videospēlēs, bet point still stands). Nekas neaizliedz to pašu darīt nāriņām.

Bet also, saproti to, ka oriģinālā nāriņa nekur nav pazudusi. Tā filma netika iemesta krāsni un aizstāta ar citu versiju, vienkārši tagad versijas ir divas. Oriģināls joprojām ir mīlēts un pieprasīts, un ir diezgan viegli pieejams. Neviens tev neliek skatīties jauno filmu, tev vienmēr būs opcija vienkārši…skatīties veco, un tiem, kam patīk jaunā, var skatīties jauno. People who like the old still have the old, and people who want something fresh get something fresh. It’s a good thing.

Kā radošam cilvēkam, kas raksta, mani baida šī attieksme. Man patīk, kad stāstos lietas mainās. Stories need to flow, and twist and transform along the way - the story waters need to move to avoid being stale. Nav pareizi braukt virsū cilvēkiem, kas spēlējas ar stāstu - it’s what you’re supposed to do. Ja tas nenotiek, tad ļoti ātri paliek neinteresanti, un stagnanti. Kad rakstīju bakalaura darbu konkrēti par detektīvromāniem, sešdesmitajos gados viss ieslīga stagnācijā, un detektīvi gandrīz izmira, pirms nāca jaunā 80./90.gadu ēra, kad sāka plaši publicēt ārzemju rakstniekus, sievietes un minoritāšu autorus, un sāka krasi spēlēties ar esošajām žanra konvencijām. Vai nu tu spēlēsies ar stāstu, vai arī tas nobeigsies. G. R. R. Martins par šo labi runāja vienā no intervijām, ja pietiks atmiņas, iemetīšu linku.

1 Like