Šoreiz no JASMA pārstāvja Aleksandra uzzināsim par to kas ir neformālā izglītība un kādas ir iespējas to iegūt, sabiedrisko organizāciju JASMA, kā arī to kas ir Erasmus+.
Bija interesanti samērā paklausīties par šo visu tēmu.
Mūsdienās tiešām, ja paskatās, jauniešiem ir tik daudz dažādas durvis atvērtas, speries kurās gribi visur atradīsi kaut ko, galvenais lai ir interese. Manā laikā, kad sāku mācīties vidusskolu, kaut kā šie jautājumi neteikšu ka nebija pieejami, bet kaut kā viņi noklusējās. Es nezinu - varbūt man tāds loks dīvains patrāpījās. Bet jā - nereti cik manu, ir kaut kāds info tukšums reizēm par šo tēmu. Atkal negribu apgalvot neko viennozīmīgu…
Bet atkal, es kā bijušais students un strādājošais jaunietis, varu droši apgalvot, ka liela problēma ir ar laikiem, jo daudzi pasākumi ir vienkārši orientēti un tradicionālo darba laiku (līdz 17-18-19) darba dienās. Nedēļas nogalēs - ļoti maz kas ir. Tās pašas “mācībaspieaugušajiem” - visas nodarbības, lielākā mērā ir orientētas uz darba dienu vakariem, kas faktiski, atsver jebkādas iespējas, kā minimums samazina, man kā strādājošam cilvēkam vakaros, nosacīti, iegūt papildus zināšanas vai nu piespiežot apsvērt domu par darba vietas maiņu. Nezinu, kā citiem, bet es tiešām esmu saskāries ar šādu problēmu, ka nav dižu izvēļu jo viss orientējasuz standarta laikiem. Protams varu saprast šo visu, taču no otras puses, faktiski noteikta cilvēku grupa tiek ierobežota.
(Un nevajag te stāstīt par online “pasākumiem” - liela daļa šo pāteru arī notiek anoloģiskā veidā un atrast to, kas saglabā ierakstus un tml., vismaz man interesējošā segmentā vēl ir jāpemeklē. Kāpēc gan nevarētu izveidot online translācijas ierakstu? Labi, aizgāju jau citā virzienā)