Cik daudz rozešu ir gana daudz rozešu?

Daudzi no mums dzīvo mājokļos kas tika izveidoti PSRS laikā. Tolaik dzīvokļos istabās vilka elektrību uz rozetēm atbilstoši tam cik daudz ierīču parasti cilvēki slēdza klāt. 2 rozetes uz istabu bija pilnīgi pietiekami - lampai un, iespējams, televizoram. Ko gan vajag vairāk? :smiley:

Taču pienāca mūsdienas un nu… elektroiekārtas ir ikkatrā istabas stūrī un vienmēr jāmokās ar domām par to kā gan pievilkt kārtējo pagarinātāju. Te rodas jautājums - cik daudz rozešu būtu gana daudz rozešu dzīvojamajā istabā? Virtuvē? Manam darbagaldam no vienas rozetes tiek darbinātas 17 iekārtas (viss kārtībā, tās ir mazjaudīgas ierīces - pie pilnas jaudas patēriņš būtu max 2kW). Rodas sajūta ka man vajag lai visa sienas apakaša istabas perimetrā būtu viena gara līnija ar rozetēm.

image
Attēlā ir redzams potenciāli piemērots rozešu daudzums mūsdienu istabai

Papildjautājums - kā sakārtot pagarinātājus? Tos noslēpt? Mans labākais risinājums pašlaik ir izmantot IKEA kabeļu organizatorus:

Bet izskatās ka tie jau sasniedz savus limitus. Vismaz te:


izskatās ka vajag vēl 1 - 2 organizatorus.


Papildus organizatori skapī, kas satur pagarinātājus un gaismas vadības bloku.

1 Like

Man pilnibā pietiek ar vienu pagarinātāju galdam

Viena rozete galda lampai, viena kur telefonu lādēt, viena kur datoru lādēt. Bluetooth lietas( tumba un austiņas) tiek lādēdas kur pagadās

Man pagarinatajā ir usb kur spraust, ar vienu pieticis.

Meanwhile man pie darba galda ir 2 gab piecvietīgās, katra ar divām USB vietām.

No PSRS izvietojuma traki nekas netrūkst, tikai nepatika rozešu uzbūve.

Kas ar to uzbūvi?

Plānā apmale, zemējuma klāt neesamība. Arī šaurās bez zemējuma dakšas turējās uz godavārdu.

Personīgā viedokļa ievaros nepatīk arī modernās zemprofila rozetes tīri dēļ tiem pašiem iemesliem

1 Like

faq-onlinecontroller-my-device-has-a-double-square-on-the-label-what-does-it-mean

Kamēr uz elektroierīces ir šis “double insulation” simbols, tikmēr visam vajadzētu būt labi arī bez zemējuma.

Starp citu, vai tu esi pārliecināts ka tavai mājai ir strādājošs zemējums?

Pirms nopirku dzīvokli, nesen tika uzstādīta jauna jaudas sadale. Stabam pie mājas aiziet arī līnija zemē uz kontūru. Uz to balstoties pieņemu ka jā, ir adekvāts zemējums.

2 Likes

Man šobrīd datorgaldam vajag 8 rozetes vietas. Pārējām istabām ir ok ap kādām 4 rozetēm. Vannasistabā pietiek ar vienu. Virtuvē prasītos vismaz kādas 6 rozetes. Šā vai tā, pagarinātājs ir tavs abākais draugs. :D

Kas ar tosteri gribi vannā iet?

Eksistē tādas tehnoloģijas kā matu fēni un trimmeri. :D

1 Like

Priekš matu fēnošanas ir veļas telpa, nu gan tu

1 Like

Ja tev ir atsevišķa telpa veļai un matu žāvēšanai, tas jau ir pa šiko. Daži no mums jau priecājas, ka duša un pods nav dzīvojamajā istabā. xD

2 Likes

Nuuu tehniski tai telpai pēc plāna nemaz nevajadzētu būt. Būvnieki vnk ielika durvis un pateica ka " it’s a feature not a bug" . Agrāk tur bij stelles, tagad tur ceļu žāvēvam tajos 6 kvadrātmetros

Mums vannasistabā ir veļasmašīna :D tai vajag rozeti :D

1 Like

Es ZINU, ka manā dzīvoklī nav zemējuma, jo manā klātbūtnē mainīja vadus. + un -, vsjo. IIRC zemi pieskrūvēja mīnusam…

1 Like

Fēnu vannasistabā izmantot ir slikti, mitrums to ātri sabojā. Pēc dušas vannasistabā ir tvaiks, kas elektronikai ir slikts.

Es nopirku labu profesionālo fēnu, kurš ir ļoti kluss, žāvēju matus guļamistabā pēc dušas.

Man ar rozetēm ir tā, ka:

  1. vannasistabā vajag rozeti priekš elektriskā boilera, and that’s basically it. Tehniski ir 2-in-1 rozete, ja savajadzēsies, varu vēl kko iespraust.
  2. Virtuvē rozetes ledusskapim, veļasmašīnai, mikroviļņu krāsnij, gāzes plītij (man ir ar elektrisko piešķilšanu, nevajag sērkociņus; teorētiski varu nespraust rozetē un izmantot sērkociņus, but why).
    Ir vēl viena brīva rozete aiz veļasmašīnas, bet neērtā vietā, diez vai jebkad izmantošu.
  3. Guļamistabā viena rozete basically fēnam/putekļu sūcējam/trimmera uzlādei.
  4. Dzīvojamajā istabā viena rozete ar pagarinātāju = 4 rozetēm datoram, telefonam, un darba macbook chargerim, otra rozete tikai putekļu sūcējam.
  5. Koridorā 2-in-1 rozete modemam un wi-fi rūterim.

That’s all I need.

Bet… vai tad neviens neizmanto gaismas virtenes, galda lampas, sienas lampas, stāvlampas? Tās ir vismaz 4 papildus rozetes istabā.

Maiņstrāvu labāk nesaukt par + un -. :D Bet tas tā.