Bolt Food, Wolt, pa tiešo no restorāna - veidi kā iegūt ēdienu izolējoties

Šovakar esmu nodomājis padalīties ar dažiem veidiem un novērojumiem kā Rīgā iegūt kārotāko no lietām - ēdienu. Mudinu un ar interesi izlasīšu kā jums ar to gājis un ko labu varat ieteikt. Šajā tēmā dalīšos pats ar savu pieredzi attiecībā pret tādiem servisiem kā Bolt Food, Wolt, Barbora.lv, Rimi.lv.

Kādēļ lieto šīs iespējas? Piedāvājumi mēdz būt lētāki, citreiz nevari pamest māju vai arī fiziski nevari vienā reizē paša spēkiem atnest tik daudz preces cik vēlies.

Piegādes agregatoru aplikācijas

Pirmais par ko jāmin ir piegādes agregatori kas gūst popularitāti mūsu tirgū Bolt Food un Wolt.

Bolt Food

 • Jaunākais uzņēmums kas pievienojies Rīgas tirgum un nodrošina piegādi no plaša klāsta restorānu un veikalu.
 • 7 EUR minimālais pasūtījums.
 • Labākā vieta kur medīt atlaides, jo serviss ik pa laikam piedāvā sarakstu ar vietām kurām tiek iedota 20%, 30% vai 40% atlaide. No turienes var sanākt pasūtīt lētāk nekā pašam iet pakaļ uz restorānu. Pieturos pie ticības, ja jauns start-up uzņēmums nāk tirgū un gāž iekšā naudu pakalpojumu virzīšanā, jāizmanto iespēja. :D
 • Pēc maniem novērojumiem plašāks piegādes reģions nekā Wolt.
 • Dažas vietas piedāvā īpašus piedāvājumus - komplektus un tamlīdzīgi.
 • Jāskatās uz nagiem dažām vietām, vai precei nav pacelta cena augstāk nekā tas būtu uz vietas restorānā.

Wolt

 • Ir mūsu tirgū ilgāk par Bolt Food.
 • 8 EUR minimālais pasūtījums.
 • Piedāvā arī pašizņemšanu.
 • Ar atlaidēm ir švakāk, manu atlaides konkrētam produktam nevis visam veikalam.
 • Bezmaksas piegādes akcijas bieži vien ir mānošas. Viņi patiesībā dod atlaidi tikai minimālās piegādes summas apmērā. Ja atrodies patālāk no veikala, tev tā pat būs jāmaksā par piegādi, tikai mazliet mazāk.
 • Wolt ir referāļu programma un piesaistot jaunus lietotājus vari dabūt bezmaksas piegādes, taču kā minēju iepriekšējā punktā, tā nosedz tikai minimālo piegādes attālumu.
 • Šī te rakstīšānas brīdī Wolt piedāvā bezmaksas piegādi no dažiem veikaliem(ne restorāniem). Šobrīd vienīgais iemesls to lietot.
 • Šaurāks piegādes loks. Kādu laiku atpakaļ Wolt sašaurināja piegādes attālumus un man šī aplikācija palika tuvu nelietojama. Par laimi tā pat biju pārgājis uz Bolt Food ar labākām atlaidēm un šķiet ļoti minimāli zemāku piegādes cenu.
 • Arī jāskatās vai preces te nav dārgākas nekā uz vietas restorānā

Restorānu piegādes servisi

Neminēšu daudz konkrētu piemērus, jo šis tas ir atkarīgs no jūsu atrašanās vietas. Ir jēgas skatīties ko piedāvā tuvumā un pat tālu no jums esoši restorāni. Cenas un piedāvājums var būt interesantāki par agregatoru aplikācijām. Visbiežāk manu piegādes iespēju picu un suši restorānos.

 • Restorāni kas atrodas jūsu mikrorajonā var piedāvāt bezmaksas vai lētu piegādi
 • Restorāns var piedāvāt bezmaksas piegādi, ja tiek pārsniegta konkrēta summa
 • Mājaslapu kvalitāte šādām vietām mēdz variēt
 • Lielākā daļa restorānu piedāvā maksāt ar bankas karti vai skaidrā saņemot pasūtījumu
 • Restorānu mājaslapās var būt pieejamas preces un akcijas kas nekur citur nav pieejamas

Daži piemēra no dzīves:

 • Gan Bei interneta veikala klāsts ir lielāks, ir akcijas un pasūtot lielāku pasūtījumu var saņemt bezmaksas piegādi, ja arī atrodies patālāk no Gan Bei.
 • Šobrīd Lido interneta veikalā pasūtījumiem ar pašizņemšanu ir 30% atlaide

Pašizņemšana restorānos

Tagad visiem restorāniem kas turpina strādāt mierīgi var pazvanīt, pateikt ko vēlies un aiziet uz restorānu to izņemt. Numurus var atrast Google, Facebook un restorānu mājaslapās.

Pusfabrikātu, pārtikas un sadzīves preču piegāde / izņemšana

Zinu un esmu lietojis divus lielākos vietējos servisus Barbora.lv un Rimi.lv. Ir arī citi veikali kas piedāvā līdzīgu servisu, taču tajos esmu saskāries ar piedāvājuma trūkumu. Trūkst preces, lai, teiksim, savāktu minimālo pasūtījumu vai bezmaksas piegādes pasūtījuma summu.

Barbora

 • Vecāks serviss par Rimi, iepriekš zem nosaukuma e-Maxima - attiecīgi preces nāk no Maxima.
 • Ievērojami labāka loģistika par Rimi. Vairāk brīvu pasūtījuma laiku un tos vieglāk noķert. Piemēram, vari pasūtīt no rīta un jau saņemt pasūtījumu tās pašas dienas vakarā.
 • Minimālā pasūtījuma summa 20 EUR.
 • Piegādes cena atkarīga no dienas un laika. Laikam cena variē no 1 - 3 EUR. Piegāde līdz dzīvokļa durvīm. Uz piekto stāvu kurjeri nes pārtiku bez problēmām.
 • Virs 50 EUR bezmaksas piegāde
 • Pēdējā laikā manu, ka bieži vien notiek akcijas kuru laikā piegāde ir bez maksas
 • Tas pats akciju piedāvājums kas Maxima veikalos
 • Periodiski pasūtījumiem tiek pievienoti produktu paraugi konfektes, mazgājamais līdzegli, kafija utt.
 • Pieejama iespēja izņemt veikalā, taču to neesmu testējis

Rimi

 • Jaunāks piegādātājs par Barboru. Nav tik detalizēta laiku izvēle un to pieejamība kā Barbora. Iepakošana un piegāde līdzīgā līmenī.
 • Piegādes cenas un minimālais 20 EUR pasūtījuma ļoti līdzīgs kā Barbora. 50 EUR bezmakas piegāde. Arī nav problēmu teiksim ar piekto stāvu.
 • No interesantā Rimi piedāvā piegādes abonementu 60 dienām pa 2 EUR. Kā es saprotu, tā darbības laikā vari pasūtīt preces kaut vai katru dienu. Nezinu vai šis ir ilglaicīgs piedāvājums, pagaidām tas ir super izdevīgs.
 • Arī periodiski tiek piemesti maziņi bonisiņi pasūtījumam
 • Var izņemt pasūtījumus no konkrētām izņemšanas vietām. Pats neesmu testējis.

Lielos vilcienos izvēles starp šīm vietām atšķiras starp to vai tu vēlies ēdienu no Maxima vai Rimi. Atskaitot to ļoti līdzīgi servisi. Barbora labāk derēs pēdējā brīža pasūtījumiem nekā Rimi, jo piegādi var dabūt ātrāk.


Rasktīts no sirds, bez izpētes. :heart:
@Menestrels

5 Likes

Cik no pieredzes zinu gan Wolt, gan Bolt prece ir dārgāka nekā pašās ēstuvēs. Wolt, kam ir augstāka minimālā pasūtījuma summa, ir mazāks uzcenojums, savukārt Bolt ir pretēji.
Vēl viens + pie Wolt, ka nevajag obligāti izmantot telefonu, lai pasūtītu, jo var ērti apskatīt piedāvājumu arī uz datora, bet + Bolt Food, ka var veikt pasūtījumus arī no Circle K un Narvesen, ja tas ir gaužām nepieciešams.
Abiem uzņēmumiem ir atšķirīgi sadarbības partneri, bet lielākie sadarbojas ar abiem.

Par pašu restorānu piegādēm varu teikt par Lulū picu, kas vēl nav pievīlis.

Ar veikaliem ir diezgan piņķerīgi. Maxima (Barbora) ar piegādi jau darbojas kādu laiku, līdz ar ko bija daudz maz gatavi noslodzei, ko izveidoja šobrīd valstī esošā situācija, kamēr Rimi bija spiests to izveidot praktiski epidēmijai sākoties, lai nezaudēti biznesu. Vai bija iepriekš plāni ieviest? Drīzāk jā nekā nē, bet ir redzams, ka viņiem trūkst pieredzes un resursu pilnvērtīgai apkalpošanai, par ko gan neesmu 100% pārliecināts. Katru reizi sūtot, jānorada laiks, kurā vēlies saņemt, bet katru reizi (gan Rimi, gan Maxima) ir rakstījuši vienu līdz trīs stundas pirms piegādes laika un piedāvājuši saņemt preci ātrāk. No vienas puse - forši, saņem ātrāk un dzīvo tālāk -, no otras puses - varbūt neesi uz vietas tobrīd vai kādu citu iemeslu pēc nespēj saņemt. Protams, var atteikt agrāku piegādi, bet tad rodas jautājums, kur ir pazudis šis ārkārtējais noslogojums, kā dēļ brīžiem no Rimi var veikt pasūtījumu, labākajā gadījumā, tikai nedēļu uz priekšu.
Par to vai ir piegādāts viss pasūtītais - reizēm ir, reizēm nav, bet šajos gadījumos tas viss ir apskatāms pavadzīmē un, nepieciešamības gadījumā, ļoti ātri tiek atgriezta nauda uz kontu, ja ir bijušas izmaiņas pasūtījumā (prece nav pieejama, piemērota atlaide vai preces aizvietošanas gadījumā mainās cena).

Katrā ziņā esmu gandarīts, ka uzņēmumi pie mums beidzot sāk attīstīties un ir plašāks piedāvājums pārtikas piegādei uz mājām.

Manā pieredzē tas ko esmu pasūtījis nebija īpaši uzcenots un tas kas ir uzcenots, ir uzcenots abos servisos.

Rimi piegādes eksistēja, negribu samelot, jau kādu gadu pirms pandēmijas. Pašā pandēmijas pirkšanas karstumā abi servisi kļuva tuvu nelietojami, neskatoties uz to Barborā vieglāk varēja noķert laiku.

vnk resns un slinks

Tur visa veida interneta veikali samesti vienā kaudzē un bez atsaucēm. :\

Bolts un Wolts ir laba lieta līdz bridim, kad tev parādās riepa :sweat_smile: :ok_hand:

Priekš tā ir vesela kaudze ar restorāniem kas mērķē uz veselīgu ēdienu. Cenas tiem gan nav veselīgas. :D

Veselīgs ēdiens ir dārgs ēdiens :smiley: Pizza 4ever :smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts:

Uzcenojums ir minimāls. Atsevišķos gadījumos 10 vai 20 centi.

Iespējams. Zinu, ka viņi vēlu ienāca un vēl tikai eksperimentēja ar piegādēm, kamēr vairāk balstījās uz pašizņemšanu Ozolā un Spicē.

Tādus mazos uzcenojumus neesmu pamanījis. Dažas vietas paceļ cenu uz iepakojuma un ēdamo instrumentu rēķina, ja tu ņem līdzi ēdienu neatkarīgi ar piegādi vai izņemšanu. Tādos gadījumos sanāk, ka uz vietas ir lētāk ēst, kad to varēja darīt.

Parasti ēdu rvt kafejnīcā. Tā man atrodas 8 min gājiena attālumā un pa 3.30€ tur uzkrauj tādu otro un zupu ka pietiek visai atlikušajai dienai :grinning_face_with_smiling_eyes:

Bolt Food izrādās pacelta minimālā pasūtījuma summa no 6€ līdz 7€. Pielaboju tēmas tekstu.

Drošvien nesen.

Pamanīju vakar, kā arī parādījusies pašizņemšanas iespēja.

Drit vai kociņ, tā jau bija grūti sagrabināt pietiekami daudz ēdiena, kad vēlējos paņemt tikai kebabu, tagad vēl vairāk kaut kas ir jāņem.

Jāveic taktisks vairāku kebabu pasūtījums.

Tas ir, vienam nav jēgas vairs sūtīt, jāveic grupas pasūtījums.

Jā, grupas pasūtījums “vairākiem” cilvēkiem.

Es patiesi biju domājis, ka vairāki cilvēki salasās kopā un pasūta.

Tu esi tas kurš man visu laiku saka, ka jāpasūta vairāk ēdiens vienā reizē.