Balatro - rougelike pokers uz steroīdiem

Man pēdējā laikā sapņos rēgojas kārtis, bet ne tādas kārtis kā varētu padomāt. Ne Magic the Gathering, ne Yu-gi-oh un pa ne Pokemon, bet gan pikseļainas pokera kārtis. :D Šoreiz man ir iekodusi spēles Balatro muša - https://www.playbalatro.com/

Spēle pamata būtība ir līdzīga citām TCG (trading card game) un kavas veidošanas spēlēm - pamata spēles noteikumi ir ļoti primitīvi, taču pateicoties dažādām efektu kārtīm un spēles laukumiem, noteikumi var drastiski mainīties. Pamatā spēles process sastāv no pokera kāršu kombināciju veidošanas ar mērķi dabūt gana punktus, lai uzvarētu konkrēto līmeni. Spēle sāk kļūt krietni mežonīgāka starp līmeņiem, kad spēlētājs iegūst iespēju pirkt džokera, planētu, zvaigznāju, taro kārtis un spēles kuponus. Katrs no kuriem kaut kādā veidā ietekmē tālāko spēles procesu. No visa šī te džokeri ir spilgtākā spēles kārts - pēc noklusējuma tev var būt 5 džokera kārtis un katra no tā pasīvi ietekmē spēles gaitu. Piemēram, katra pīķa kārts četrkāršo kāršu kombinācijas rezultātu un tādējādi tev kļūst galvastiesu izdevīgāk izspēlēt pīķa kārtis. Visi pārējie kāršu tipi ietekmē spēli, taču tie nepaliek pasīvi uz laukuma. Tos tu izlieto un saņem efektu. Piemēram, planētu kārtis līdz spēles baigām uzlabo to cik daudz punktus dos kāda kāršu kombinācija - Flush, Full House, Pair utt.

Spēle ir super tādā ziņā, ka to var spēlēt gan ļoti atslābināti, gan mēģinot dabūt maksimālos ciparus. Pirmo reizi es uzvarēju spēli savā trešajā spēlēšanas partijā. Pēc kampaņas uzvaras spēli var turpināt nebeidzamajā režīmā, cik nu ilgi sanāks izdzīvot. Kā tas pienākas rougelike spēle ir paredzēta atkārtotais spēlēšanai un tā tevi izaicina mēģināt izveidot dažādas uzvarošas kombinācijas un stratēģijas, tai pat laikā spēles gaitā atverot jaunas kārtis, efektus un kavas. Tas iedzen azartā un vēlmē redzēt aizvien lielākus ciparus. No negatīvā vienīgais ko varu teikt ir tas, ka vienas spēles ilgums var ļoti variēt. Vienu partiju pakāsīsi ātri citā iesēdīsi ilgi.

You and me both buddy…

Es tevi varu mierināt, ka šajā spēlē no īsta pokera pa lielam ir tikai kāršu kombinācijas. :D

1 Like