[Apskats] Taboo Tattoo

Sen neesmu neko rakstījis, lai gan esmu slinkuma pilns, tomēr reizēm man patīk rakstīt. Nejauši arī izdevās atrast par ko rakstīt.
Es neesmu mangas cienītājs, bet uz telefona ik pa laikam lasu martial arts žanra mangas. Tā nu nejauši uzgāju Taboo Tattoo un atcerējos, ka viņai ir arī anime. Anime > manga, tādēļ neturpināju lasīt mangu un ķēros pie anime.

Mazliet vispārīgi par pašu anime.

Seigi - jauns zēns, kurš apgūst cīņu mākslu bieži mēdz aizstāvēt vājākos. Tā nu sagadijās, ka palīdzot vājākam bezpajumtniekam, viņš iegūst tetovējumu, kurš dod maģiskas spējas.
Neilgi pēc tetovējuma iegūšanas, viņš vairs nevar atgriezties normālā ikdienas dzīvē, jo sev neapzinoties ir iesaistījis divu valstu cīņā par tetovējumiem, mieru, rūnām un pasaules glābšanu.

Manas domas.

P.S. Spoileri.

Sākšu ar to, ka pati pasaule šķita patīkama. Cilvēki dzīvo kā dzīvodami, līdz atradot rūnas un atklāj tetovējumu spēku. Interesanti redzēt tetovējumus kā maģisku spēju avotu. Žēl gan, ka klišejas sākās jau pirmajā epizodē un to vēl būs…

https://i.imgur.com/BY7J4Xh.png
Sāku skatīties šo seriālu, jo man iepatikās dizains, kameras leņķi, meitene ar pelēkajiem matiem un tas, ka beidzot arī ir martial arts, ko gaidīju. Biju pārsteigts uzzinot, ka šo darbu veido studija J.C. Staff, jo no ne dizains, ne kameras leņķi neizskatijās pēc viņu darba. Vismaz līdz daļai, kur seriālam beidzās budžets un visa vizuālā daļa aizgāja pa burbuli.

https://i.imgur.com/1OEB6LF.png
Kā jau gaidīts, seriāls nepieviļ ar savu klišeju daudzumu. Šķiet, ka seriālus bez klišejām vairs nekad neredzēt. Ne tikai tas, seriāls arī ļauj piedzīvot caurumus sižetā un sen redzētus tēlus - mazas loli bez krūtīm, mad scientist, mazohistiskus tēlus. Negadīju, ka seriālā redzēšu arī weebus.

image
Visu seriālu mūsu MC (Seigi) piedalās cīņā pret ļauno princesi. Paskatieties uz šo attēlu, tiešām ļauna princese. Princese, kas ir pārāk stipra, lai kāds viņu uzvarētu tomēr ir tipiska nepieaugusi skolniecīte. Šķiet, ka viņai 10 gadus par ātru būtu sākt pārņemt pasauli. Diezgan skumji, ka brīžiem tika ielikts šis jēlais “humors”, kurš visu padarīja tikai sliktāku.

image
Vairs neatceros cik reizes, pieņemsim, ka pāris reizes MC atdūrās pret sienu, jo bija bezspēcīgs. Kā jau tipisks shounens, viņš kļuva arvien stiprāks un stiprāks. Kad pēc dažiem notikumiem viņš devās trenēties uz gadu (vai pusgadu - neatceros), viņš pēkšņi bija pieaugušāks, nobriedušāks un stiprāks, tomēr ar to nepietika un pēc tā sekos kārtējā atduršanās pret sienu un jaunu spēku iegūšana. Mazliet smieklīgi, ka viss, ko viņam vajadzēja izdarīt bija mainīt domāšanu.

image

https://i.imgur.com/oEJ0gcM.png
Dažas no spējām un to pielietojumiem man patika. Bija interesanti skatīties kā šīs spējas var tikt pielietotas cīņās visdažādākajos veidos. Garlaicīgi bija tas, ka ļoti klišejiski tēli tika pie ļoti klišejiskām spējām. Gluži vai viņu izskats bija saderīgs ar spējām.

image
Seriāls bija diezgan slikts, tomēr man viņš patika labāk par citiem darbiem, kas samērā nesen nākuši ārā. Man ļoti patika dizains, cīņu ainas un atmosfēra, kas bija sākumā. Pa ilgiem laikiem atkal iepatikās skatīties anime, vismaz līdz seriāla vidum. Par cik seriālam ir tikai 12 epizdoes, noskatījos arī atlikušās.
Seriālām vēl nelielu plusu var iedot par to, ka viss ne tikai balstijās uz spējām, bet arī cīņas mākslu.

Openings man patika kadru un May’n balss dēļ. <3

PV

Beigās vēlos atgādināt, ka es neesmu rakstnieks, es neprotu skaisti un kodolīgi aprakstīt savas domas. Kā ir, tā ir.

3 Likes

Izskataas stipri - noskatiishos

Nav mana tējas krūze. Piedevām tu to nosauci par “diezgan sliktu seriālu”. :grin:

Tu pats zini, ka viņš nav nekāds labais. :smiley: Man viņš patika labāk par citiem darbiem nesenajās sezonās, tādēļ sagribējās kaut ko uzrakstīt.