Altered Carbon - mazliet cyberpunk no Netflix

Plūstot cauri Netflix ieteikto seriālu klāstam tas man sadomāja ieteikt 2018. gadā iznākušo Altered Carbon seriālu, kas balstīts uz noveli ar tādu pašu nosaukumu, kuru sarakstījis britu autors Ričards K. Morgans. Man prātā palikusi atmiņa, ka seriāls bija labs, tā nu noskatījos pirmo sezonu pa jaunu.

Kā jau pienākas tālajai kiberpanka nākotnei tā ir nosēta ar sociālām, ekonomiskām un ekoloģiskām problēmām. Šis visums galvenokārt izceļas ar to, ka šeit cilvēka saprāts var tikt ierakstīts mazā diskā, kas atrodas cilvēka mugurkaulā. Rezultātā cilvēce vairs nav piesieta pie sava oriģinālā dzimšanas ķermeņa. Gribi ceļot pa visumu? Droši, tavs prāts tiks pārsūtīts uz citu galaktiku digitāli. Vēlies dzīvot mūžīgi? Mierīgi, kamēr vien tev ir gana daudz naudas. Super lieta, ja neskatās uz visām blaknēm, kas rodas no tā. No vienas puses, pārmērīgi ķermeņu mainīšana noved līdz neprāta. No otras, šajā pasaulē super bagātie cilvēki kļūst faktiski nemerstīgi un simtsgadēm ilgi uzkrāj bagātību, ietekmi.

Šajā te kiberpanka oligarhijā tiek no ieslodzījuma miega pamodināts Takeši Kovačš, brīvības cīnītājs/terorists, kas savulaik gāja bojā cīnoties pret esošo cilvēces režīmu. Viņu ir pamodinājis un iejūdzis faktiskā verdzībā viens no ietekmīgākajiem nākotnes oligarhiem, pret kuru iespēju eksistēt Kovačš savulaik cīnījās. Kustība pret esošo režīmu jau arī sen kā ir izmirusi un Kovačš ir pēdējais tās pārstāvis.

Seriāls ir labs, it īpaši ņemot vērā cik maz kiberpanka vispār ir. Tas nav pavisam klasisks, jo pār nākotni valda nevis mega korporācijas, bet saujiņa super bagātnieku dinastiju. Te tiek arī gana izrādīts šī visuma miesas nozīmīgums un tai pat laikā iespēja to mainīt kā cimdus. Reāli pirmajā sezonā es manīju tikai vienu varoni un stāsta līniju, kas šķita nevietā. Meitene ar traumu VR. Pēc sajūtas viņa bija nevajadzīgs varonis, kas tur ar varu iespiesta iekšā.
Otro sezonu neesmu vēl mēģinājis skatīties - atmiņā gan es esmu atstājis sev mentālo piezīmi, ka tā galīgi nebija laba. :D

2 Likes

Otrā sezona ir švakāka, un man liekas, ka to švakāku padarīja tieši galvenā aktiera spēle. Uz beigām pievilka, bet…
It kā ir vērts skatīties S2, bet tomēr. Cik atceros, projektu tipiskā manierē nokilloja un S3 nebūšot.

1 Like

Pirmā sezona arī sakarīgi nobeidza stāstu, mierīgi var iztikt bez turpinājuma.

Par otro sezonu komentēt kaut ko varēšu tikai kad noskatīšos to pa jaunam, jo pilnīgi neko neatceros. Pirmajā sezonā čalim labi sanāca loma, pat, ja varonis pēc savas būtības nebija diži izteiksmīgais.

Jā, pirmās sezonas aktieris bija perfekts IMO.

2 Likes

Pirmā sezona - amazing. Otrā sezona - meh. Norāva budžetu, jaunais aktieris nav tik spēcīgs, cik S1. Tālāk par pāris epizodēm netiku, kaut ko kuļās pa random mežu, cyberpunk pazudis.

2 Likes

Otrajā pusē S2 paliek labāk, uz beigām ir ok. Pacieties.

Noskatījos otro sezonu. Mans ieteikums - galīgi nav tā vērts. Nez, vai tika nomainīti scenāristi, režisors, bet otrā sezona galīgi netur latiņu. Sezonas ir sižetiski ne ļoti spēcīgi saistītas. Otrai sezonai ir savas idejas, bet man galīgi nepatīk kā tā sarakstīta, varoņi un tā uzreiz izmet ārā pa logu visuma uzbūves principus, ko cēla pirmā sezona. Man visa sezona šķita vienlīdz ne pārāk.

Es palikšu pie pirmās sezonas kā labas mantas un nepieminēšu otro. :joy:

1 Like