English version of guidelines are available down below.

Liels paldies @NeptuneFox par vadlīnijām latviešu valodā!

Forums - civilizēta vieta publiskām diskusijām

Mēs lūdzam uzvesties šajā forumā tikpat pieklājīgi, kā citās publiskās vietās. Forums ir visiem pieejams komūnas resurss - vieta, kur var runāt par savu pieredzi, zināšanām, un interesēm.

Šie nav stingri un nelokāmi noteikumi, bet gan vadlīnijas, kuras tiek izmantotas, lai uzturētu forumu kā pieklājīgu, atvērtu platformu civilizētām publiskām sarunām.

Uzlabo diskusiju

Palīdzi mums padarīt šo par lielisku diskusiju vietu, vienmēr cenšoties jebkādā veidā uzlabot diskusiju, lai arī cik mazs ieguldījums tas būtu.

Ja neesi pārliecināts, ka tavs komentārs uzlabo sarunu, apdomā vēlreiz savu sakāmo un atgriezies pie tēmas vēlāk.

Mums rūp katra šeit apspriestā tēma, un mēs lūdzam izturēties pret tām ar cieņu. Cieni tēmas un cilvēkus, kuri tās apspriež, pat tad, ja tavi personīgie uzskati nesaskan ar tajās iekļauto saturu.

Vēl viens veids, kā uzlabot diskusijas, ir piedalīties tajās, kuras jau notiek. Pirms komentē tēmu, vai izveido jaunu, mēs iesakām tev izpētīt jau eksistējošās tēmas. Tādā veidā, tev būs lielākas iespējas sastapt citus ar līdzīgām interesēm.

Esi pieklājīgs pat tad, kad viedokļi atšķiras

Iespējams, ka tavs viedoklis var nesakrist ar kāda cita. Svarīgi ir atcerēties kritizēt izteiktās idejas, nevis cilvēkus.

Mēs lūdzam izvairīties no:

 • apsaukāšanas
 • personīgiem uzbraucieniem
 • atbildēšanas uz tēmas toni, nevis tās saturu
 • pārlieku emocionālām reakcijām

Tā vietā, pievieno apdomātus pretargumentus, kas papildina sarunu.

Tava piedalīšanās ir svarīga

Sarunas, kurās mēs iesaistāmies, nosaka toni visam. Palīdzi mums ietekmēt šīs kopienas nākotni, izvēloties iesaistīties diskusijās, kas padara šo forumu par interesantu vietu, un izvairoties no tām, kas panāk pretējo efektu.

Sarunu uzlabošanai tiek piedāvāti rīki, kas ļauj kopienai noteikt vislabākos (un vissliktākos) ieguldījumus (contributions): izlases (favourites), grāmatzīmes (bookmarks), atzinības (likes), atzīmes (flags), atbildes (replies), labojumi (edits), un tā tālāk. Izmanto šos rīkus, lai uzlabotu savu (un citu cilvēku) pieredzi.

Mēģināsim uzturēt parku tikpat tīru, kā mēs to atradām.

Ja pamani problēmu, atzīmē to

Moderatoriem ir īpaša autoritāte; viņi ir atbildīgi par šo forumu. Bet līdzīga atbildība ir arī tev. Ar tavu palīdzību moderatori var būt kopienas veicinātāji, ne tikai apkopēji vai policisti.

Ja redzi sliktu uzvedību, neatbildi. Tas to tikai veicina un atzīst, patērē tavu enerģiju un izšķērdē visas kopienas laiku. Vienkārši atzīmē to. Ja uzkrāsies pietiekami daudz atzīmējumu, tā tiks izskatīta, vai nu automātiski, vai ar moderatora palīdzību.

Lai uzturētu mūsu kopienu, moderatori patur tiesības jebkurā laikā dzēst jebkuru saturu un slēgt jebkuru lietotāja kontu. Moderatori nekādā veidā nekontrolē jaunas tēmas; moderatori un vietņu operatori neuzņemas atbildību par saturu, ko publicējusi kopiena.

Vienmēr esi civilizēts

Nekas nesabojā labu sarunu kā nepieklājība.

 • Esi civils. Neliec forumā jebko, ko saprātīga persona uzskatītu par aizskarošu, ļaunprātīgu, vai naidīgu.
 • Uzturi forumu tīru. Neliec nekādus seksuāla rakstura materiālus vai izteikumus.
 • Cieni citus. Nevienu nedrīkst vajāt vai aizskart, uzdoties par citiem cilvēkiem, vai publiski atklāt viņu privāto informāciju.
 • Cieni mūsu forumu. Neliec šeit spamu, un citādi nepiegružo forumu.

Tie nav konkrēti termini ar precīzām definīcijām - izvairies pat tā, kas tikai atgādina kādu no šīm lietām. Ja neesi pārliecināts, uzdod sev jautājumu, kā tu justos, ja tavu ierakstu parādītu laikraksta “Diena” pirmajā lapā.

Šis ir publisks forums, un meklētājprogrammas indeksē šīs diskusijas. Uzturi forumu piemērotu (drošu) ģimenei un draugiem.

Esi kārtīgs

Pieliec pūles, lai liktu lietas pareizajās vietās, lai mēs varētu veltīt vairāk laika apspriešanai un mazāk - tīrīšanai.

 • Neveido tēmas nepareizajā kategorijā.
 • Neliec vienu un to pašu saturu vairākās tēmās.
 • Nepublicē (tukšas) atbildes bez satura.
 • Nepārslēdz tēmu sarunas vidū.
 • Neparaksti savas ziņas - katrai ziņai tiek pievienota tava profila informācija.
 • Veidojot tēmas, pēc iespējas precīzāk apraksti nosaukumā un tēmas iekšienē, kādam saturam tā paredzēta.
 • Izvairies no pārāk plašu tēmu veidošanas.
 • Pirms veido tēmu, pārliecinies vai forumā jau neeksistē tāda, vai tai līdzīga.
 • Neraksti tēmā komentārus, kas nav paredzēti tai. Ja rodas vajadzība, turpini diskusiju jaunā tēmā.
 • Tā vietā, lai publicētu “+1” vai “piekrītu”, izmanto pogu ‘’Patīk’’.
 • Tā vietā, lai novirzītu esošu tēmu radikāli citādākā virzienā, izmanto “Atbildēt kā saistītu tēmu” funkciju.

Liec tikai paša veidotas lietas

Tu nedrīksti ievietot neko digitālu, kas pieder kādam citam, bez atļaujas. Aizliegts ievietot kāda intelektuālā īpašuma (programmatūras, videomateriāla, audio, attēlu) nelegālas iegūšanas aprakstus, saites vai metodes, kā arī pārkāpt jebkādus citus likumu aktus.

Pašu rokām uzturēts

Šo vietni uztur draudzīgais personāls un tu, daļa no komūnas. Ja ir vēl kādi jautājumi par to, kā viss šeit jāstrādā, atver jaunu tēmu jautājumu kategorijā, un mēs to apspriedīsim! Ja ir kāda kritiska vai steidzama problēma, kuru nevar atrisināt ar jautājumu tēmu vai atzīmēšanu, sazinies ar mums, izmantojot personāla lapu.

Pakalpojumu Sniegšanas Noteikumi

Jā, jurisprudence ir garlaicīga, taču mums ir jāaizsargā sevi - un, attiecīgi, tevi un tavus datus - pret nelabvēlīgiem cilvēkiem. Mums ir pakalpojumu sniegšanas noteikumi, kurā aprakstīta tava (un mūsu) uzvedība un tiesības saistībā ar saturu, privātumu un likumiem. Lai izmantotu šo vietni, ir jāizlasa un jāpiekrīt mūsu pakalpojumu sniegšanas noteikumiem.
This is a Civilized Place for Public Discussion

Please treat this discussion forum with the same respect you would a public park. We, too, are a shared community resource — a place to share skills, knowledge and interests through ongoing conversation.

These are not hard and fast rules, merely aids to the human judgment of our community. Use these guidelines to keep this a clean, well-lighted place for civilized public discourse.

Improve the Discussion

Help us make this a great place for discussion by always working to improve the discussion in some way, however small. If you are not sure your post adds to the conversation, think over what you want to say and try again later.

The topics discussed here matter to us, and we want you to act as if they matter to you, too. Be respectful of the topics and the people discussing them, even if you disagree with some of what is being said.

One way to improve the discussion is by discovering ones that are already happening. Please spend some time browsing the topics here before replying or starting your own, and you’ll have a better chance of meeting others who share your interests.

Be Agreeable, Even When You Disagree

You may wish to respond to something by disagreeing with it. That’s fine. But, remember to criticize ideas, not people. Please avoid:

 • Name-calling.
 • Ad hominem attacks.
 • Responding to a post’s tone instead of its actual content.
 • Knee-jerk contradiction.

Instead, provide reasoned counter-arguments that improve the conversation.

Your Participation Counts

The conversations we have here set the tone for everyone. Help us influence the future of this community by choosing to engage in discussions that make this forum an interesting place to be — and avoiding those that do not.

Discourse provides tools that enable the community to collectively identify the best (and worst) contributions: favorites, bookmarks, likes, flags, replies, edits, and so forth. Use these tools to improve your own experience, and everyone else’s, too.

Let’s try to leave our park better than we found it.

If You See a Problem, Flag It

Moderators have special authority; they are responsible for this forum. But so are you. With your help, moderators can be community facilitators, not just janitors or police.

When you see bad behavior, don’t reply. It encourages the bad behavior by acknowledging it, consumes your energy, and wastes everyone’s time. Just flag it. If enough flags accrue, action will be taken, either automatically or by moderator intervention.

In order to maintain our community, moderators reserve the right to remove any content and any user account for any reason at any time. Moderators do not preview new posts in any way; the moderators and site operators take no responsibility for any content posted by the community.

Always Be Civil

Nothing sabotages a healthy conversation like rudeness:

 • Be civil. Don’t post anything that a reasonable person would consider offensive, abusive, or hate speech.
 • Keep it clean. Don’t post anything obscene or sexually explicit.
 • Respect each other. Don’t harass or grief anyone, impersonate people, or expose their private information.
 • Respect our forum. Don’t post spam or otherwise vandalize the forum.

These are not concrete terms with precise definitions — avoid even the appearance of any of these things. If you’re unsure, ask yourself how you would feel if your post was featured on the front page of the New York Times.

This is a public forum, and search engines index these discussions. Keep the language, links, and images safe for family and friends.

Keep It Tidy

Make the effort to put things in the right place, so that we can spend more time discussing and less cleaning up. So:

 • Don’t start a topic in the wrong category.
 • Don’t cross-post the same thing in multiple topics.
 • Don’t post no-content replies.
 • Don’t divert a topic by changing it midstream.
 • Don’t sign your posts — every post has your profile information attached to it.

Rather than posting “+1” or “Agreed”, use the Like button. Rather than taking an existing topic in a radically different direction, use Reply as a Linked Topic.

Post Only Your Own Stuff

You may not post anything digital that belongs to someone else without permission. You may not post descriptions of, links to, or methods for stealing someone’s intellectual property (software, video, audio, images), or for breaking any other law.

Powered by You

This site is operated by your friendly local staff and you, the community. If you have any further questions about how things should work here, open a new topic in the meta category and let’s discuss! If there’s a critical or urgent issue that can’t be handled by a meta topic or flag, contact us via the staff page.

Terms of Service

Yes, legalese is boring, but we must protect ourselves – and by extension, you and your data – against unfriendly folks. We have a Terms of Service describing your (and our) behavior and rights related to content, privacy, and laws. To use this service, you must agree to abide by our TOS.