The Black Company Series

#Chronicles of The Black Company
jeb Melnās Kompānijas Hronikas

Autors: Glen Cook
Gads: 1984 - 2000
Sērijas garums: 10 grāmatas
Žanri: Fantasy, Epic fantasy, Dark fantasy

Nesen pabeidzu lasīt šo grāmatu sēriju, tādēļ tagad jūs dabūsiet par to dzirdēt. Varu jau tagad pateikt, es šo sēriju iesaku. Ne katru dienu sastapsi tik garu un tik konstanti labu sēriju. Protams, tā nav ideāla, taču neviena no grāmatām nav galīgi zemē metama.

Šis darbs ir tumšās fantāzijas pārstāvis. Par to jau var noprast no pirmajām grāmatas nodaļām. Stāsta centrālais personāž ir Croaker, kurš kalpo par ārstu un hronistu elitāru algotņu grupā Melnā Kompānija. Daļa stāsta tiek pavēstīta caur Croaker rakstītajām kompānijas annālēm, kurās aprakstīta visa zināmā Melnās Kompānijas vēsture. Kompānijas darbība lasītājam varētu un tai visdrīzāk vajadzētu likties visai amorālai. Neaizmirsīsim, ka mēs sekojam algotu slepkavu grupai. Viņi nav pilnīgi zvēri un ar to lepojas, taču visa viņu labsirdība attiecas tikai uz kompānijas biedriem. Kompānijas labklājības dēļ viņi ir gatava izmantot jebkuru zināmo viltību.
Par fantāzijas pārstāvi šo stāstu padara ne tikai pilnībā izfantazēti personāži un vietas, bet arī maģija. Tā šeit ir sastopama, lai gan ir visai reta un stipri burvji ir ļoti reta parādība. Toties kad kāds tāds parādās pasaule dabūt trūkties. Ieskaitot Melno Kompāniju, kuru vervē burvis vārdā Dvēseļu Ķērājs un nogādā to uz ziemeļu zemēm. Tajās kompānija sāk karot vietējās impērijas vārdā, pār kuru valda burve Lēdija un viņai paverdzinātie 10 burvji. Kompānija Drīz vien sevi pierāda un kļūst par vienu no Lēdijas mīļākajiem rīkiem un spēlē nozīmīgu lomu civilā kara slāpēšanā.

10 grāmatas ir visai daudz, vai ne? Varētu rasties jautājums. Kādā veidā sērija nekļūst garlaicīga? Viss ir vienkārši, laiks kustās uz priekšu. Stāsta gaitā paiet apmēram 50 gadi, kompānija pāris reizes paspēj gandrīz pilnībā nomainīt savu sastāvu un nomainās pāris paaudzes. Ceļā no pirmās grāmatas līdz pēdējai kompānija ļoti izmainās un pat nonāk citā pasaules stūrī. Tieši tas padara šo stāstu baudāmu, šeit ir visai daudz arku un tās visas ir sasietas ķēdē. Sākot lasīt pirmo grāmatu, būtu visai grūti iedomāties, kur attapsies kompānija pēdējā grāmatā un kādām problēmām sastapsies.

##Hronoloģija

Ziemeļu grāmatas

  • The Black Company: May 1984
  • Shadows Linger: October 1984
  • The White Rose: April 1985

Dienvidu grāmatas

  • Shadow Games: June 1989
  • Dreams of Steel: April 1990

Mirdzošā akmens grāmatas

  • Bleak Seasons: April 1996
  • She Is the Darkness: September 1997
  • Water Sleeps: March 1999
  • Soldiers Live: July 2000

Spin-off grāmatas

  • The Silver Spike: September 1989
4 Likes

No Glena Kuka esmu lasījis tikai Cold Copper Tears. Visai interesanti. Patika. :slight_smile:

Biju plānojis atkal lasīt Ready Player One, jo pēdējā laikā slinkums kaut ko jaunu meklēt, taču izskatās, ka Tev būs izdevies palīdzēt man atrast ko jaunu.

It is good!

Jā, man arī patika, 2x esmu izlasījis un apsvēru jau 3 reizi atgriezties pie viņas

Šis jau ir manā sarakstā pāris gadus. Cik zināms labākais darbs par mercenary band.

Ja sāksi lasīt, uzraksti kā tev patīk šis darbs.

Par Ready Player One esmu dzirdējis. Diemžēl gaming žanrs jau mazliet aknās sēž, tādēļ neesmu saņēmies izlasīt.

Pabeigšu vēl 1 grāmatu no The Saxon Stories (nemaz neķeršos klāt pēdēj’m izlaistajām, jāpagaida līdz izlaidīs visu sēriju līdz galam) un tad ķeršos klāt šim. T.i uz janvāra pusi varētu būt, ka būšu izlasījis lielu daļu, lai padalītos ar infu :slight_smile: