Ko mēs šobrīd skatāmies un esam noskatījušies

Sāku skatīties, kaut kur vidū atrodos, bet pagaidām norm.:slight_smile:

1 Like

Oke.

Šovs ir pelnījis labi ja septiņi. Ne visi story bija līmenī, par cik tie bija no dažādiem autoriem(daži vājāki, daži stiprāki). Spiders Thread ja pareizi atceros bija shit un bez tā varēja iztikt. Vizuāli bija ok, soundtracks meh.

Tl;dr iesākās stipri un nobeidzās vājāk. Tāda nav pelnījusi 10. Gan jau pasēžot un kādu dienu padomājot, gribēsies vērtējumu mainīt.

Nu re, tev sanāk, ja pacenties.

Piekrītu lielākajai daļai argumentu, izņemot par soundtrack. Tie pāris labākie stāsti bija tik labi, ka pievēru acis uz sliktākajiem, un arī sliktākie bija relatīvi baudāmi vizuāli un audiāli. Pie tam, šovu skatījos laikā, kad nekā cita īsti skatāma nebija, tāpēc mans vērtējums var tikt uzskatīts par pārāk augstu, bet manā skatījumā tajā brīdī šovs bija 10.

Praktiski ir divi veidi kā vari vērtēt animi. Viens būtu kritiski iedalīt graphics/animation/story/characters/soundtrack un vērtēt tā vai arī otrs būtu pēc tā cik ļoti viņu izbaudīji. Ja pirmajā variantā mazāk vai vairāk vajadzētu sakrist pa lielam tam vērtējumam tad otrā vairantā aiziet jau ļoti subjektīvi. Tā teikt vienam patīk mašīnas otram tanki.

1 Like

Katrā no tām kategorijām arī katram ir savi standarti - kas vienam laba animācija, citam slikta, dažādas muzikālās gaumes, preferences pret tēliem un stāstiem kā arī spēja saprast stāstu kā tādu atkarībā no dzīves pieredzes/izglītības. Kas vienam slikts stāsts, jo prasa konkrētas priekšzināšanas, tas citam var būt lielisks stāsts, jo viņam ir šīs priekšzināšanas.

1 Like

Nezinu vai priekšzināšanas ko baigi mainītu vismaz šajā gadījumā. Varbūt ja tas ir Initial D kur runā par mašīnām un ja vēl pats ko jēdz un ir arī tādas kā clannad, ano hana etc kur tevi piemēram var paķert emocionāli un citus nē, ja tu spēj novilkt kādu paralēli ar personāžu un sevi. Tie stādti bija vairāk baudīšanai. Citi bija interesanti un labāk pasniegti, citi ne tik ļoti.

Mby pa lielam jā, bet camon…animācija un grafika mazāk vai vairāk vajadzētu sakrist. Vienīgais vēl zīmēšanas stils var patikt/nepatikt. Mūzika…yeah, bet tā jau vairāk uz OP/ED tiecas. Ļoooti reti pamana to background OST.

Man brīžiem šķiet ka tas apvienojas untu vie kārši kritiski vērtē. Piemēram snk imo bija labs vizuālais un foršs soundtraks, stādts gan pasliktinājās, bet tāpat turēji līdz galam un tad rezultātā tu jau viņu izbaudīji, bet vari piekasīties citām niansēm. Izbaudīt sliktu šovu, kurš neizceļas nevienā no tām kategorijām jau nevar.

What? Hm… Kay.

Šajā gadījumā varbūt arī nē, but my point was, ka arī nospraužot tādas konkrētas kategorijas vērtējumi var atšķirties pat ļoti starp dažādiem vērtētājiem. Initial D ir labs piemērs, vēl viens būtu Ergo Proxy, kurā ir ļoti daudz filosofijas.

Jo ost bieži ir generic, clannad, kanon, air, karoče Key bija labas kompozīcijas, tad vēl ir Sawano scori, kurus attiecīgajos momentos uzmet uz 150% lai panāktu to hype efektu, citām ne tik ļoti. Op/ed nez. Ir jau citas anime kuras viņas mēdz izmantot arī pašā seriālā, bet pa lielam nedomāju ka tas ir baigi jāvērtē pie overall anime kvalitātes.

Var…ja story is shit un chari stereotipiskie pietiek ar labu mūziku un grafiku un es viņu izbaudītu. Vai arī otrādi.

Man ir diezgan trenēta auss, jo esmu dziedājis vairākos koros, ansambļos, etc, tāpēc pievēršu uzmanību ne tikai mūzikai, bet arī skaņas efektiem. Audio gan reti rauj atzīmi uz leju, tas parasti ir kā ekstra bonuss, kas neiespaido vai pavelk uz augšu vērtējumu.

EDIT: Par animāciju runājot - 3D ir lieta, kas vienam patīk, citam nepatīk. Piemēram, full 3D kingdom vai mixed 2D ar 3D elementiem. Vienam tas 3D traucē, citam nav iebildumu.

Man nav muzikālā dzirde un skaņas efektus praktiski nepaman ir slikti vai labi. Izņemot pāris animes. UN esmu ievērojis, ka ja ir laba OP tad dīvainā kārtā man arī pati anime patiks.

Man sākumā 3d nepatika. Bet tieši dēļ Kindgom un Sidonijas bruņiniekiem iepatikās. Ar laiku vnk pierod.

Sidonia no Kishi ir pirmā full 3D TV animācija, kas man nekrīt uz nerviem. Droši vien tāpēc, ka viņi pārsvarā lido mechās, nevis staigā un cīnās uz virszemes. Kingdom nevarēju paskatīties tā 3D dēļ.

Nuuu viņi tur arī diezgan daudz staigāja pa to kuģi un runājās. Kingdom…hmm man šķiet pirmās 5 epas es tā pa gabalu skatījos līdz pieradu kaut cik. Tam man bija labs maratons. Žēl, ka nav jaunas sezonas -.-

Staigāt staigāja, bet uzsvars uz mecha battles un tentakļiem. Viņi arī pareizi izmantoja 3D ar labiem kameras leņķiem un kauju kinematogrāfija un horeogrāfija arī līmenī. Cell shaded tekstūras un apgaismojums labi atstrādāti.

I guess mana problēma ir Kingdom ir tāda, ka 3D mēģina izlikties par 2D - tēliem melns outline un tās tekstūras… tur kaut kur rodas disonance. Pie tam, tuvcīņas kaujas ir ļoti stīvas.

Nu rēķinies 4 gadi abām starpā. Techs it īpaši 3d aug. Paliek lētāks un kvalitatīvāks. Japāņi sāk mācīties kā viņu lietot labāk i guess.

True enough. 3D softs ir gājis diezgan tālu ceļu pēdējo 4 gadu laikā, datoru veiktspēja arī cēlusies, kas ļauj renderēt sarežģītākas scēnas īsākā laikā. (Šad un tad sanāk strādāt pie arhitektūras vizualizācijām)

Man tas ir kā hobijs ar 3d piņķerēties. Japāņiem jau tas self shaded stils ir krietni topā, ne tikai animei, bet arī spēlēm.