Zīmējumu stūrītis

Tev sistēmā pārāk daudz propogandas, veci.

1 Like

To become an artist, you must consume an artist, and you’ll absorb their powers.
Good luck.

5 Likes

Reku mans burtiski desmit sekunžu “dūdls” :smiley:

5 Likes

Un mans zīmējums, kuru tagad pārzīmēju uz sienas…

Sry par bildes kvalitāti :sweat_smile:

13 Likes

Skaisti! Noteikti atsūti bildi ar pabeigto! ^ ^

@Onii_chan fons arī iekrita atbilstošs

7 Likes

:smiley: labs

10 Likes

kill it with fire!

1 Like

Eheheh… Es šeit tā ielavīšos… Visiem tik skaisti zīmējumi, tiešām prieks. Jācer ka nākotnē arī tik skaisti zīmēšu. Kādam ir padomi kādus grafiskos planšetus labāk pirkt? Man ir viens, bet pietiekami slikts. Kādu programmu labāk izmantot? Man nav īsti ideju, jo ar zīmējumiem uz papīra es cienīgu grāmatas vāku un vizuālo papildus grāmatu neuztaisīšu… Varētu šeit kaut ko arī aizsūtīt, ja jau visi sūta. Jātrod kādi rādīšanas cienīgi zīmējumi ^^

Planšete - jebkas kas ir jēdzīgā izmērā, no iebūvēta ekrāna kā iesācējam nav lielas jēgas (vismaz priekš tā cik tādi maksā) ja tas ir wacoms tad parasti medium+, vai var pieturēties pie fiziskajiem mēdijiem ¯\_(ツ)_/¯

Programmas - krita (personīgais fave), fire alpaca, gimp (ja ļoti slinkums izrāpot 1999)
Ja nav sirdsapziņas aizspriedumi par deviņu jūru klejošanu - paintstorm studio, photoshop.

Un fiziskajiem nekādas vainas, ja iztrūkst vizuālais shabang var piemest kaut kādas ūdenskrāsas vai vēl sazin ko, tas gals ir diezgan vienkāršs,
jāatcerās, ka praktiski visa manga (tajā skaitā arī liela daļa to vāku) rodās no tikai fiziskajiem (zīmuļi, tintes spalvas, marķieri (parasti copic))

Kamēr vien nepadosies un turpināsi zīmēt, reiz zīmēsi vēl labāk par visiem mums :blush:
Latvijā vienīgās jēdzīgās, cik zinu, ir Wacom planšetes. Domāju, ka arī lētākie šīs firmas piedāvājumi būs pietiekami labi. Laikam jau vispiemērotākā programma būs Paint Tool Sai. Pietiekami vienkārša, bet ar rediģējamiem parametriem. Vēl jau ir Photoshops, bet uz tā zīmēt, manuprāt, pārāk čakarīgi. Labāk to izmantoju tikai attēlu apstrādei :sweat_smile:
Ar gadiem mākslas skolā esmu iemācījusies uzticēties papīram. Protams, datoram ir savi plusi, bet tomēr īstiem zīmuļiem un krāsām ir savas neaizvietojamas īpašības… :sweat_smile:
Droši vien liec šeit zīmējumus. Varbūt radīsies motivācija vēl ko uzzīmēt :innocent:

Šobrīd zīmēju tādu mazu skici. Man ir Wacom planšete, taču man ar viņu ir grūti strādāt. Laikam tomēr pārāk pieradusi pie papīra un uzticamajiem zīmuļiem.

1 Like

Principā, Wacom tur aptuveni 85% no tirgus šajā jomā. Visi, kas zīmē, dara to ar Wacom, jo tām pat lētākais gals ir kvalitatīvs un iztur ilgi. Man savā laikā bija Wacom Bamboo Pen & Touch - ļoti vienkārša planšete, bet savu darbu darīja izcili, un izturēja gandrīz 8 gadus. Būtu novilkusi vēl ilgāk, bet viņu pārstāja ražot, draiverus vairs neatjaunināja, tāpēc sāka murgot uz jaunām operētājsistēmām un programmām. Virsma paskrāpēta, bet joprojām strādātu arī šodien labi, ja draiveri būtu.
Tagad man ir Wacom Intuous, S izmērs, jo visi pārējie man liekas milzīgi un neparocīgi. Daudz man nav sanācis ar viņu zīmēt, jo tagad ir gada beigas un esmu apbērta ar darbiem, bet, cik esmu paspējusi pastrādāt, ir izcila. Draiveri atjauninās regulāri, problēmu nav. Gribu dabūt viņai virsmas pārklāju, lai neskrāpējas kā iepriekšējā.
Jāskatās, cik nopietni tu plāno zīmēt. Wacom ir jau daudz maz profesionālais gals, tāpēc cenas ir attiecīgas. Mana Intuos bija ap 210 eiro, ja pareizi atceros. Bamboo savā laikā bija 150 eiro. Cenas ir no ~200 eiro Intuos sērijai līdz 2000 eiro, ja skatās uz Cintiq. Viņu mājaslapā vari izpētīt visu par katru planšeti.

Ja ar grāmatu tiek domāta manga, tad pārsteigums - tās tiek zīmētas uz papīra ar roku, parasti ar tušu vai marķieriem. Nav tik traki, cik izklausās - pēc pieredzes saku, ka marķieri ir laba lieta, bet pierast vajag. Un lēti arī nav, lai gan tas atkarīgs no firmas. Akvareļu marķieri un Copic ir padārga lieta, pilns komplekts Copic marķieru var izmaksāt gandrīz tikpat, cik planšete.[quote=“Demango, post:634, topic:1070”]
Programmas - krita (personīgais fave), fire alpaca, gimp (ja ļoti slinkums izrāpot 1999)
Ja nav sirdsapziņas aizspriedumi par deviņu jūru klejošanu - paintstorm studio, photoshop.
[/quote]

Visas A+ rekomendācijas. Krita ir jaunākais no maniem atklājumiem, laba alternatīva Paint Tool SAI, ja nevar atļauties. Mana kombinācija parasti ir Paint Tool SAI pašai zīmēšanai + Photoshop pielabošanai un fonam.
Clip Studio Paint ir diezgan fun lieta tiem, kuri grib zīmēt komiksus vai mangu. Viņiem jau ir gatavi templates visam kam - dialogu izvietojumam, paneļiem, otām, utt. Ir arī 3D modeļi, kurus var grozīt pēc sirds patikas, ja ar anatomiju sanāk problēmas.

Jā, pie planšetes jāpierod. Jāiemācās skatīties uz ekrānu, ne uz roku. Man ar abiem patīk strādāt, bet ar planšeti ir izdevīgāk, not gonna lie.

Veiksmi zīmēšanā! :slight_smile: nekādi dižie mākslas kritiķi šeit neesam (vismaz es noteikti nē), tāpēc droši liec. Visi mēs mēģinām progresēt.

2 Likes

Grāmata nav manga, bet ir doma, ka ir lasāmais variants un papildus atsevišķi vizuālā grāmata ar informāciju par varoņiem grāmatā. Man ir Wacom Intuos, domāju ka būs jāsāk vairāk zīmēt ar viņu.
https://images.discordapp.net/.eJwtycsNwyAMANBdGABsYshnmQoRRBIlNcLOqeru7SHX9z7m7qdZzKbaZHFu3SVzX60o91SLrcz1LKntYjNfLqmmvF3lreIG7xFnioAj-ologodCiDMABSIA5_8NEcaXHwJCtEer5vsD_Zsi0g._2aK4t6D2KCdn2vsxQ6gYUEpERo?width=281&height=469 Pagaidām vienu aizsūtīju, bet domāšu kā sadabūt bildes te, šobrīd čakarējos. :^)

Kaut kas arī no zīmēšanas studijas, bet pārsvarā mans tipiskais stils. (Shitty quality tho)

10 Likes

Man patīk tavs tipiskais stils

1 Like

Ideals variants ka nepakasts visas savas idejas nakotnes zimesanas darbiem
Dabujiet kaut vai visprastako paint programmu uz telefona un kad ienak kas prata panem un uzskice …protams neaizmirstiet saglabat ka es citreiz to pieprotu :D :D

lai gan skices rodas atrak neka speju uzimet realo zimejumu :D

4 Likes

ahh
:smiley: tas neskaitas …tas ir mana brala dela zimejums …pirmo reizi tika pie zimesanas …:smiley: :smiley:

1 Like