Video atskaite par hangoutu 28/02/2016

Un tēmas priecīgā bildīte
http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aGx8zXZ_460s.jpg

3 Likes

Nelasīju visu, bet izteikšos par hitleru un Light. Hitlers gribēja iekarot pasauli, pārņemt to, bet Light gribēja to padarīt labāku atbrīvojoties no noziedzības. Nācās nogalināt arī dažus likumsargus, jo tie bija pārāk tuvu viņa atklāšanai.
Jautājums tev, @Julia : Kāda būtu tava reakcija, ja tu dzīvotu noziedzības pilnā pilsētā vai tavi tuvinieki būtu cietuši no noziedzības? Vai tu neatbalstītu Light, ja viņš atbrīvotos no šiem noziedzniekiem? Vai zini, cik daudz cilvēkus viņš ir izglābis nogalinot noziedzniekus?
PS. Arī Death Note tika minēts, ka dēļ Light noziedzība ĻOTI samazinājās kopš viņš sācis rīkoties.

3 Likes

tik kodoligi un forsi izteicies respect Ж)

1 Like

ja mēs nediskutējam, bet vnk izsakām savu viedokli, tad padalīšos ar savējo -
skatoties ilgtermiņā, manuprāt, viņa metode ir neefektīva. Cik slepkavas nav nogalināti - viņi ir un uzrodas atkal un atkal. Kāpēc? Jo notiek cīņa ar sekām, cēlonis paliek droši paslēpies.
Kas būtu efektīvāk?
(1) Uzzināt kādi apstākļi noved cilvēku līdz kļūšanai par noziedznieku
(2) ieviest sabiedrības iekārtā izmaiņas, kas šādus apstākļus samazinātu līdz minimumam
(3) pārveidot noziedznieku ‘ārstēšanas iestādes’ (cietums), lai nokļūstot tajā, noziedznieki nepaliktu par vēl lielākiem noziedzniekiem (kā tas manuprāt ir tagad)

atbildot uz Tavu jautājumu - ja es vai man apkārt esošie cilvēki ciestu no vardarbības, es iespējams būtu pārņemta ar nepatīkamām emocijām. Tādos gadījumos es varētu kļūt par noziedznieku un piebiedroties Light :slight_smile: skatoties uz lielo bildi - tas diez vai palīdzētu sabiedrībai, bet ko tur, man galvenais būtu samazināt savu sāpju līmeni.

Kāpēc uzreiz Hitlers? Staļins, Čiganu iznīcināšana un par armijas ģenerāli izvēlējās Žukovu ar savu vienvirziena taktiku. Čerčels, kurš pasludināja karu un pieņēma lemumu par atom bumbām Japānai. Imperators Hirohito, vienība 731, 100 000 ķīniešu, verdzība un buboņu mēris Korejas robežās… -.- Šaubos, ka jāturpina, jo ar genocīdu nodarbojās pilnība visi un, ja nepamanijāt, tad tieši pēc WW2 parādījās daudzi izgudrojumi, kā penecelīns un aizsākās kodola pētīšana, kas deva daudzus rezultātus zinātnē. Jā, mērķis ir svarīgāks par sekām.

1 Like

tādu kā Hitlers netrūkst, jā. Kāpēc tieši Hitleru minēju? - jo (visticamāk) visi šeit viņu zina :slight_smile: populārs tā sakot

Un ar ko viņš bija slikts, vadoties pēc otrā pasaules kara situācijas?

velkot analoģiju ar viņu un Light - Hitlers ir vispārīgi atzīst ļaundaris (nevis varonis), viņš izmantoja vardarbīgu let’s kill metodi, lai padarītu pasauli labāku. Tas pats raksturo Light.
Atšķirība ir tajā, kādu ideju vārdā mēs atbalstām nogalināšanu. Hitlera ideja nav modē, tāpēc viņu uzskata par ļaundari, Light ideja vairāk iet pie sirds - tāpēc viņu sauc par varoni.

konkrēti kāpēc Hitlers ir slikts… Tev gribas, lai es tagad veru wiki vēsturi un meklēju piemērus? ^^

wiki ir visai nedrošs rīks. To var jebkura valdība tūlīt pat un bez ierobežojumiem, ja vien tas ir vajadzīgs. Tāpēc vairāk balstos un to, kas reiz ir rakstīts un vairs nav labojams.

Pirmkārt cilveka un sabiedrības vēlme ne vienmēr iet paralēli valdības velmei.
Valdībai jādomā racionāli un ja vien to prasa situācija. Valdība nekad nepaļaujas emocijām, ko nevar pateikt par cilveku. Tāpēc, jā, gan Kira, gan Hitlers ir visai racionāli domājošas personas. Vien vienīgais, Kira vēlējās iebiedet kriminālo pasauli, bet aizmirsa, kas ir viņas avots, tāpēc slepkavoja nepareizo sabiedības slāni. :)

1 Like

:confused: Kira vēlējās varu līdzvērtīgu Dieva varai, nevis cilvēces labklājību. Viņš bija gudrs puika, kurš izaudzis likumpaklausībā sabiedrībā. Neviens cilvēks sevi neuzskata par sliktu. Kira nav nekāds izņēmums. Visi tirāni par sevi atsaucas labi un ir cēlu mērķi vadīti.

Ja tu kaut mazliet cieni cilvēka dzīvību, Kira neizdarīja nevienu labu darbu. Cilvēks nav tik viennozīmīga radība, lai to iedalītu labajos un sliktajos. Mums dots brīvs gars, tas ļoti sarežģī situāciju.

Vēl viena interesanta detaļa. Jūs atbalstāt Kiru, jo uzskatāt, ka esat pasargāti no viņa. Bet vai tas tā tiešām ir? Ja Kira lems par tavu nederīgumu sabiedrībai, tu mirsi. Ja kāds tevi nepatiesi apsūdzēs, tu mirsi. Pat ja tu spēsi kļūt par paraug pilsoni, tu neesi ne no kā glābts. Pie tam, “paraug pilsoni” definē viens slims cilvēka prāts.

Ar kā palīdzību viņš grasījās izveidot savu utopiju? Bailēm? Pats pa sevi visiem viņa priekšgājējiem bija līkas rokas un trūka nāvīgas burtnīcas. Viņi vienkārši nevarēji nogalināt visus un uzreiz. :smiley: Bet Kira var, Kira visu var!

Kiras loģikā un it īpaši rīcībā ir pārāk daudz caurumu, lai tos varētu uzskatīt par labiem. Labākajā gadījumā var mēģināt aizstāvēt, ka viņam sākotnēji bijuši labi nodomi, bet tad viss sabrucis un pārvērties murgā. Par ko es ļoti šaubos.

1 Like

tad te ir vēl kāds, kas neuzskata Kiru par labu varoni. Jeeej :smiley:

Pieņemu pie vainas Kiras stiprā reklāmas kampaņa. :smiley:

Ja tu nevienu nenodursi vai nekaitēsi citiem fiziskā veidā, tu būsi pasargāts. Kādēļ lai tevi aiztiktu, ja tu dzīvo mierīgu stundenta dzīvi un nevienam nekaitē?

2 Likes