Vai vienmēr noskataties arī OVA/Special sērijas?

Daudzām Anime ir arī OVA/Special sērijas. Vai vienmēr noskatāties arī Special/OVA sērijas vai tikai pašu Anime un visus side story laižat garām?

Es parasti vienmēr noskatos OVA/Special sērijas, jo bieži ir interesanti side story vai vienkārši papildus epizodes kuras ir starp kādām epizodēm, vai kāds interesants prequel vai sequel. Protams, ne vienmēr, citreiz ir tādas OVA/Special sērijas, kas neko īpašu visam stāstam nepiešķir, tā tikai izklaides sērija.
Laižu garām tikai tās īsās pāris minūšu comedy epizodes, kuras neko īsti klāt pie main story nepiedot, tā tikai, vai tās īsas epizodes kur characteri ir kā miniatūras formā(nezinu kā lai pareizi pasaka), varbūt vēl kaut kas, kas ir tā tikai, vai nav intereses … Un recap neskatos.

2 Likes

Rarely, normāliem šoviem neskatos, parasti visi ir way worst then pats šovs, tpc kopējo iespaidu bojā. Sūda šoviem ar neskatos, cuz where’s point if u already didn’t like show overall. Es skatos dažiem ecchi/harem Ovas un Specials, cuz basically viņas ne ar ko no paša harem/ecchi TV neatšķiras(no actually plot, just other BIG PLOT), just more episodes of booty and bobies, so why not.
Edit: A nu vēl es varu paskatīties, ja tas ir actually turpinājums šovam, piem., Angels of Death, bij 4 ova epizodes, kas noslēdza anime.

1 Like

Bonusa materiālu meklēju un skatos tikai sērijām, kas man patīk un kur vēlos visam izsekot līdzi. Seriālam kas bijis skatāms, bet ne pārlieku labs, varu arī palaist garām papildmateriālu. Kā arī noteikti esmu vairāk ieinteresēts kādā OVA, ja tā turpina vai papildina stāstu nevis ar ar stāstu nesaistīta.

1 Like

OVAs tik bieži ir vnk recapi, ka roka neceļas casually skatīties tās. Izņēmums varētu būt MP100 Reigen OVA, kas, lai gan bija tas pats pirmās sezonas recap, bija pietiekami izklaidējoša, lai nebūtu žēl par patērēto laiku :D

Ja man anime pati ļoti patika, tad es centīšos redzēt visu, ko var, bet savādāk ļaušu tai nomirt manā sarakstā. Bet pārsvarā esmu diezgan lazy, ja HS nevaru atrast to, tad neskatos.

Chibi minisērijas viegli neciešu :D Pat fanservice ziņā tas ir vāji.

Manas domas karoči ir viss +/- augšā minētais, ja šovs patika= skatos, ja nepatika neskatos.

2 Likes

Skatos, just to finish the whole thing

Viss atkarīgs no tā kas tā ir par OVU/Special. Ja tas ir oriģinālais stāsts, kas varētu būt kā side-story vai turpinājums vai spin-off tad jā, varu paskatīties. Ja tas ir recap episode, tad es lielākoties neksatos. Man ne īpaši patīk recap episodes.

1 Like

Sākumā mēģīnāju skatīties visas - side story, ova, ona, special, recap, vriskas minētās Chibi minisērijas, utt.
Bet ar laiku, sapratu, ka daudz kas ir pilnīgi bezjēdzīgi un labāk neskatīšu.
Esmu ar mieru skatīt filleri, bet tomēr tur ir daudz kas vēl švakāks par filleri.


Recapus esmu noskatījis tik 4, laikam.

Kekkai Sensen recaps bija tīkams. Man pat tas pat savā veidā patika vairāk nekā pašas sērijas, beidzot patika šī šova komēdija xd.
Tur notikās tā, ka galvenais varonis uzvana radio stacijai un pastāsta par viņa pieredzi tajā pilsētā. Tika izmantoti klipi no sērijām, bet tas tika izdarīts tīkami.

Toties Gangsta. recaps bija garlaicīgs, jo informatīvs. Tādā ziņā ka ne tik klipi no animes un stāstītājs ko piemetina, bet arī vesela diagramma vai kas, kas parāda kurš tēls kā ir saistīs ar citu tēlu.

Un es neatceros kāds vispār bija Senkou no Night Raid un Tsuki ga Kirei recaps.

Bet paskatoties savu MAL sarakstu tad esmu malā nometis:
Akame ga Kill!, Chobits, Fullmetal Alchemist 2003 un pāris citus recapus.
Vai nu tāpēc, ka tie bija pilnīgi garlaicīgi recapi un man nebija vajadzības tos lūrēt, vai arī viens otrs nav pat pieejams ar eng subs. … p.s. FMA 2003 recaps ir 50 min garš, fuck that.

p.s. Bet jāpiemin, ka tas ir tizli, ka iekš MAL nav Tipa “Recap”, lai vieglāk tos varētu atšķirt. Citādi es tagad lūkojot vairs neatceros, kurš ir recap, kurš special. Vieglāk, ātrāk būtu atrast un saprast.


Runājot par Chibi minisērijām un cita veida humoristiskiem papildinājumiem.

Sākumā es pat meklēju viss caur internetam, ja beidzot atradu, tad tik laikam RAW, bet tik un tā, neko nesaprazdams noskatīju Ao no Exorcist filmas special un Shikabane Hime special … tas bija bezjēdzīgi.

Bet noskatoties (šoreiz ar eng sub) Un-Go chibi minisērijas, es sapratu … nē, viss, pietiek, tas ir bezjēdzīgi.

Tad nu nemaz nemēģināju pat ielūkot kādas ir Akame ga Kill!, Barakamon, Eureka Seven AO chibi minisērijas.
Un gan jau mēģināšu no pārējām ar izvairīties.


Komēdiski specials.

Cik es manu tad es tādus tik 2 esmu skatījies.

Black Lagoon Omake - animes tēli tiek iemesti neierastās situācijās.
Cik es atceros viena otra sērija bija tīkama, bet vienu otru sēriju gan neatceros pat.

Owari no Seraph specials - that sucked, nesmieklīgi.


Nu un tad ir OVA, ONA, citi Special, Side Storiji, utt..

Šo nu gan es noskatos visus un turpināšu skatīt.
Papildus sērijas nav pa sliktu. Tas nekas ja švakākas.

Laigan nenoliegšu, ka ir tomēr noskatoties vienu otru, tie liekas ok, bet kaut kā bezjēdzīgi.
Iespējams Noragami 1. sezonas un 2. sezonas papild stāsti.

Bet One Punch Man Specials un OVA bija tīkami. Vismaz uzzinām, kaut ko pat citiem tēliem, un daļu no Saitamas pagātnes.
p.s. Otrai sezonai gan neesmu noskatījies Specials.

Bet tad ir daudzi 1 sērijas random notikumi, kuri pa lielam ir ok, bet viduvēji, nekā īpaša.
Piemēram: Visi Durarara!! un Durarara!!x2 specials, Toradora! special, Darker than Black special, utt.
Bet tomēr jāpiemin, ka Arcana Famiglia OVA bija patīkams, ņemot vērā, ka visas sērijas bija baigais draņķis (izņemot 1. epizodi).

Tad ir tādi Specials un OVA, kas reāli ir vien tas pats kas pašas animes sērijas.
To pārsvarā manīju animēm kuru notikumi vien ilgst 5-15 minūtes, kur pats galvenais stāsts ir gandrīz neesošs vai ļoti lēni un gari attīstās, un pagaidām tik komēdijām.
Kā piemēram - Daily Lives of High School Boys, Tonari no Seki-kun, Monthly Girls’ Nozaki-kun.
Tad nu ja patika pati anime, tad šādus ova specials gan neredzu jēgu laist garām.

Un beigās tad nu nonākam pie sequels and prequels.
Piemēram:
Deadman Wonderland OVA ir prequel viena no tēliem.
Mirai Nikki OVA ir reālā pēdējā sērija animei.
Animei Drifters ir 3 OVA sērijas, kas ir turpinājums.
Bacccano! Specials iesaista jaunu tēlu un papildina stāstu vai pat pabeidz to pāris citiem tēliem.
Un tad ir Kokoro Connect Specials, kas reāli tieši ir animes beigas. Šis gan man likās stulbi, ka animes beigas ir redzamas tik speciālā pasākumā vai speciāli iegādājoties speciālu bluray/dvd. :|

Tāpēc esat uzmanīgi un iesaku uzmest aci OVA, Specials, utt. informācijām, lai jau nepalaižat garām tādu pašu labumu kā pašas sērijas, turpinājumu, nobeigumu, vai tam līdzīgi.

1 Like