Vai tu būtu gatavs kļūt par komūnas patronu?

aptauja

(Daniels) #1

Vai jūs būtu gatavi veikt ikmēneša naudas ziedojumus komūnai?

Piemēram, platformā kā Patreon vai līdzīgai tai. (Patreon iespējams nav labākā platforma priekš Latvijas)

• Jā, būtu
  • Nē, nebūtu

0 voters

Tuvojas kārtējais atjauninājumu laiks forumā un komūnā. Jau vairāk kā četrus gadus foruma @Komanda mācās no kļūdām, uztur un uzlabo komūnu. Varu vien cerēt, ka tas turpināsies.

Kopš pašiem aizsākumiem, kāds šo te visu uztur un nosedz visus izdevumus no savas kabatas, lai varētu piedāvāt jums bezmaksas vietni. Protams, cenas ziņā nekas traks tas nav. Lapu hostēšanas izmaksas mazai lapai ir pielīdzināmas papildus telefona vai interneta rēķinam mēnesī. Ieguldītās darba stundas gan ir pavisam cits zvērs. Tās nekad neatmaksāsies naudā. Visi iesaistītie te ir tikai pateicoties entuziasmam.
Tie nav vienīgie izdevumi - maksas uzlabojumi, īpašie pasākumi, merch, reklāmas kampaņas - arī periodiski notiek komūnā un kāds par tiem ir iztērējis desmitiem EUR.

Tas ievērojami ierobežo mūsu iespējas, jo mums tādas mistiskas lietas kā finansējums nekad nav bijis.

Vairākkārtēji man kāds ir ierosinājis dažādus veidus kā komūnu varētu monitizēt. Piemēram, pārdod fiziskas mantiņas, digitālus izskaistinājumus, VIP kontus, ieviest reklāmas utt. Priekš dažām pieejām komūna ir par mazu, citas pieejas varētu sabojāt foruma pieredzi.

Manuprāt komūnai draudzīgākais atbalsta veids ir pūļa finansējums. Komūna paliek atvērta visiem un katram ir iespēja to atbalstīt atkarībā no pieejamajiem resursiem. Tas palīdzētu izveidot komūnas naudas kara lādi, ko varētu ieguldīt uzlabojumiem, uzturēšanai, pasākumiem. Man arī nav nodoma turēt noslēpumā no patroniem ienākošo naudu un izdevumus.

(Daniels) #2

Ja neviens negrasās lietot šādu iespēju, man nav jēgas to pētīt un ieviest. Vēlos dzirdēt jūsu viedokli.

(Jānis) #3

Es arī piesakos uz ziedojumiem. Droši var sūtīt man uz Paypal. :kissing_heart:

(Daniels) #4

Aizsūtīt varētu, bet man bailes, ka tu neko interesantu darīt neproti. :D

(Laura) #5

Nezinu, vai ikmēneša, bet ik pa laikam jau varbūt varētu.

(Modris) #6

Ja alkohols un dziedāšana ir interesants pasākums, var sūtīt naudu arī man. :D

(Daniels) #8

Pat ne 1 EUR uz dažiem mēnešiem? Gala rezultātā sanāks tas pats, kas ik pa laikam.

Visi internetā ievāc ikmēneša ziedojumus, jo ar tiem var rēķināties, plānot izdevumus.

(Laura) #9

to arī var apsvērt :D tik vai tas 1 eiro ir baigi no svara un nav labāk, kad noziedo vairāk uzreiz?

(Daniels) #10

Vispār, ja visi pastāvīgie foruma lietotāji samestos pa 1€ mēnesī, mēs dažos mēnešos nosegtu foruma gada maksu. Mūsu te ir maziņš bariņš.

1$ vai 1€ patiesībā ir ļoti populāra summa Patreon un līdzīgās platformās. Precīzi cik izdevīgi tas ir, vēl jāizpēta.

(Laura) #11

Tikai sākumā vēl jānoskaidro, cik tad daudzi gribētu tā darīt. Man jau nav žēl :D

(Mārtiņš) #12

Es te varētu mest pa kādiem 5e reizi 3 - 6 mēnešos, jo pagaidām man ar budžetu un izdevumiem ir kā ir.

@SitarUs arī vēlās redzēt manus ieguldījumus :smiley: citās jomās

Kopumā jā. Vajadzētu te izveidot nelielu ziedotāju grupu, kas apņemās veikt ziedojumus. Es piesakos! AF tiešām ir tā vieta, kuru man gribētos uzlabot c:

(Modris) #13

Can you calm down?

(Ruslans) #14

Tas pats, tgd man padaudz izdevumi, dēļ pāris izmaiņām un budžets jāsaved kārtībā,bet ja tā- skatoties, kāda summu prasīsi uz doto brīdi.

(Mārtiņš) #15

Arī saistīts ar ziedojumiem. Jāattīsta klubs!

(Dzintars) #16

oke boss

(Bruno) #17

Ar lielāko prieku būtu gatavs kādus 5 eiro mēnesī iemest.

(Dmitrijs) #18

“komūnas monetizācija” ne reizes vien ir cēlusies augšā un visādi aprunāta. Domāju, ka lielālkā daļa tā vai citādi būtu gatava atbalstīt, tikai jautājums noslēdzas, kas par to būs?

Protams 1eur ziedotāji tiks vien ierakstīti zem vārda Paldies Ziedotājiem, taču lielāku summu meistari gan gribētu redzēt ko saturīgāku un pat baudāmu varbūt…

Tīri manā skatījuma, ja runājam par Patreon: tad sadalījums ir sekojoš - varētu būt : 1 / 3 /5 / 10 /20 … maybe

(Daniels) #19

Jā, bonusus var ieviest, bet to pārdošana nav visa šī te galvenais mērķis. Lielākais bonus ir tas, ka šī vieta strādā un to kāds uztur. :D Šis ir serviss kurā tu pats nosaki lietošanas cenu, gribi maksā neko, gribi maksā kaut ko. Patroni uztur platformu visiem pārējiem.

Mūsu galveno preci visi jau tā pat saņem. Maksājošiem biedriem mēs varam piemest vizuālus bonusus vai funkcijas, kura kaut kādu apsvēru dēļ nevaram laist plašā lietotāju lokā.

Mana galvenā baža - tā visa integrēšana forumā varētu prasīt daudz izstrādātāja stundu.

(Nep) #20

Jā, jau laiciņu apdomāju piepalīdzēt forumam finansiāli. Kādi 10 eiro nebūtu žēl.

(Jānis) #21

Es esmu diplomēts pavārs, varu ko interesantu un garšīgu pagatavot* par saziedotajiem līdzekļiem.

*sev pagatavot