Uncharted beidzot atzīmēts

Masīvs svieciens!
Kadiljaks uz trases.

Holivudā daudz projektu kuri gaida slavas stundu. Daudzi vienkārši guļ plauktā, jo ir tik ģeniāli, ka nevar atrast nevienu piemērotu kandidātu to izpildei. Citi balsta kafijas galdiņu. Citi nonāk ražošanas elles 40 apļos. Tad režisori mainās, pēc tam aktieri, jo nevar sagaidīt režisoru, pēc tam scenāriju nākas pārrakstīt, jo neapmierina iepriekšējos divus. Tad naudas nav un atkal, vispār, Jupiters ne tajā mājā. Spēļu ekranizācijas vispār nepeteicīgs darbs. Fani apēdīs, kino bosi arī, izprukt diži nav kur, tāpēc retais vēlas ņemties gar ko tādu. Kā arī slikta slava šādai nodarbei ir pateicoties vienam Vācu kungam.

Par šādu filmu gribu šoreiz parunāt.
Sony ar saviem interaktīvajiem kino gabaliem šķietami jau izlaiž gatavu kino produktu. Bet tomēr tur podziņas jāspaida un vēl citas sarežģītas darbības jāveic. Tāpēc ne visiem piemērots. Ne velti “JūTūba” plašumos ir atsevišķš spēļu procesa žanrs - game movie jeb visas sižetiskās scēnas smuki samontētas vienā filmā, ļaujot izbaudīt kaut ko tuvu filmai ar seriāla elementiem.

Apzīmēsim vienu lietu - Uncharted sēriju un SpēļuStacijas šedevrus neesmu spēlējis, skatījies dāžada žanra video, tāpēc miglains priekštats ir izveidojies. Uncharted ir sava veida Indiana Džonsu video spēļu pasaulē. Vismaz tāds ir mans priekšstats.

Vēl tālajā 2008. gadā kinoproducents Avi Avards ( Venom un tā turpinājums, Ghost in the Shell, Spiderman: Homecoming, Ironman un citi) palielījās, ka sadarbojas ar Sony sakarā ar Uncharted ekranizāciju. Spēlē iznāca 2007. gada novembrī iegūstot lielu tautas atsauci.

Uz to mirkli vadošas spēles dizaineris Ričards Lemarčandu attūrējas no komentāriem. Savukārt Columbie Pictures, kas ir Sony Pictures Ent. sastāvdaļa, apstiprināja, ka idejas ir un darbs rit pie ekranizācijas.

Scenārists toreiz bija Tomass Dīns Donnelli aiz kura pleciem faktiski stāvēja vien apšaubāmā Sahāra. Ziņas par filmu un tās pulsu uzpeldēja vēl 2009-jā, ka pie filmas strādā un pārdomā katru detaļu.

Tajā laikā, aktieris Netans Fillions, zināms pēc kulta seriāla Firefly, Castle izteica vēlmi piedalīties filmā, galvenajā lomā uzsākot vēl masīvu Twitter kapmaņu, kur fani bīdīja aktieru šai lomai. Lomu viņš dabūja vēlāk fanu režisētajā īsfilmā, kas pāršalca internetu ar kliedzieniem, ka Sony ir akli, ka lūk, rekur - ir gatavs viss, tikai naudu iedodiet. Var piekrist, ka aktieri tiešām labi piemeklēti, harizma dzīvo un tiek saglabāts šis piedzīvojuma meklētāja gars.

2010, oktobrī filmai jau bija cits scenārists David O. Russell zināms kā režisors ar Three Kings un vēlāk ar Silver Linings Playbook, American Hustle, Joy. Filmai vajadzēja būt asa sižeta piedzīvojumu žanrā. Uz viena no fana jautājumiem par Fillionu, viņš atbildēja, ka pirmā dzirdēšana un vispār, kas tas tāds, ātri noraidot ideju.

Uz šo mirkli bija iznākusi spēles otrā daļa un jau gatavojās iznākt trešā daļā.

Šajā pat mēnesī vēlāk, MTV publicēja interviju ar Marku Valbergu, kurš pastāstīja, ka piedalās franšīzes ekranizācijā: “Rassels raksta ko fantastiku un tā nebūs kārtējā spēles ekranizācija. Roberts De Niro - mans tēvs. Džo Peši - mans onkulis.” Kā saprotat Valbergs bija Dreiks un to var saprast. Valbergs uz to mirkli bija spoža Holivudas Zvaigzne. Nākamā gada vidu tapa zināms, ka Rassels vairs nepiedalās filmā. Un viņu aistāja Nīls Burgers. Scenārista karjerā nekā sevišķa, tomēr kā režisoram bija The Illusionist, tomēr aizgāja izķēksējās ārā un tika pieķeksēts pie Divirģenta. Tad pieņēma vēl vienu pārīti. Pa vidam izleca Sets Rogans kurš IGN izstāstīja, ka ne reizi ir bijis aicināts, lai uzrakstītu scenāriju.

2014 - fani jau izgājuši spēles trīs daļas vairākas reizes. Ir izlaista kāršu spēle. SpēļuStacijas Vita ekskluzīvs ar iraudzīja gaismu un jau klīst baumas par spēles noslēdzošo daļu.

Zināms, ka Sets Gordons režisēs filmu. Aiz muguras filmas kā Horrible Bosses un kārtējā ziemassvētku filma Four Christmases. Roku galvenokārt trenēja uz dažādiem seriāliem. Filmas pēdējo scenāriju uzrakstīja Deivis Guggenheims. Režisora kastītē galvenokārt īsie metri, scenārijos faktiski tukšums. Kā prodcents bijis daudz kur un visur. Filmēšana varēja sākties 2015. gadā, bet uz ekrāniem nonākts 2016. gada jūnijā.

Tomēr 2014. gadā atkal cits scenārists, Valberga vietā Zvaigņu Lords Kriss Prats, kurš tomēr atsakās. Un režisors atkal pamet filmu, atdzīvinot mironi Baywatch.

2015.gadā Sony uzlauztie serveri ļāva ieskatīties Guggenheima šedevrā. Filma bija pārnesta uz 2017. gada jūniju. Savukārt balss aktieris, kurš ieskaņoja Dreiku intervijā izteicās, ka fani nevēlas redzēt filmu. Nils Drakmans, savukārt izteicās, ka galvenais ir personāžu attiecības.

Džo Karnahans 2016-jā tika paņemts darbā, lai uzrakstītu scenārija melnrakstu pēc Variety teiktā. Tomēr rudenī filma pazuda no Sony relīžu sarakstiem sakarā ar filmas vadošā sastāva neesemību. Tomēr aktīvi filmu bīdīja masās. Mēnesi pirms ceturtās spēles iznākšanas tapa, zināms, ka filmas režisors ir Šons Levi (Night at the Museum 1 un 2, Real Steel. No jaunākajiem Free Guy). Režisors labi iepazinies ar spēli un ļoti aktīvi un skrupolozi strādā pie filmas. Filmēšana varēja sākties 2017. gadā. Tā gada sākumā Harnahans Instagramā parādīja bildi, ka šedevrs pabeigts.

Lomu atveidos Toms Hollands Jaunais Zirneklis un filma būs sava veida prīkvels spēlēm, kas vēstīs par Dreika piedzīvojumiem jaunībā. Tomēr 2018. gada decembrī režisors pameta filmu, lai strādātu pie Free Guy.

Iznāk jau spēles ceturtā un noslēdzošā daļa, kuras sižeta līnija būs par pamatu jaunajai filmai.
2019. gadā uzspīdēja Dens Trahtenbergs, kurš ātri vien nozuda. Tad Variety paziņoja, ka filma gaidāma 2020. gada 20. decembrī ar Tomu Hollandu. Atkal vairākas režisoru maiņas, Valberga atgriešanās Salivana lomā. Jauni scenāristi ar jaunu scenāriju. Filma pārnesta uz 2021. gadu un Fleišers būšot jaunais režisors. Aiz kura muguras stāv Zombieland un Zombieland: Doubel Tap ar Venom bagāžniekā. Scenāristi ir Arts Markums - Iron Man, Men In Black: International, Transformers: The Last Knight.

Skatoties treileri nepamet otrās sķiras sajūta. Kaut kur viss redzēts un atgādina lētus pakaļdarinājumus. Joki seni kā pasaule un izskatās muļķīgi, kā arī asa sižeta scēnas izskatās nēpārliecinoši. Tomēr, kas zina, varbūt filmā būs savādāk un izskatīsies labāk. tomēr pirmais iespaids nav labs. Pie tam filmas budžets pēc dažādiem nostāstiem ir ap 120-140 miljoniem, kas pagaidām neizskatās.

Valberga karjera pašlaik ir nelielā krīzē, tāpēc viņam akūti nepieciešama skaļa un veiksmīga filma. Un ja Uncharted izšaus, tad pāris gadus varēs atkal padzīvot.
Savukārt Hollands ir zvaigzne, kuru dievina daudzi un kristī par Zirnekļa Merī Sjū. Kas nepiekrīt, salīdziniet iepriekšejās filmas ar jaunākajām un atradīsiet apbrīnojamus faktus. Tomēr populārs un tāpēc cilvēki nāks skatīties. Tomēr ar savām pēdējām divām filmās arī ne īpaši paveicās. Ja Cherry skatītāji, kaut cik atbalsta vismaz kaut cik vērtējumos, tad Chaos Walking, kuru paši autori nezināja kur likt, vispār uzrādīja bēdīgu ainavu. Kā arī ar citām filmās kā In the Heart of the Sea, kura neskatoties uz labiem atzinumiem, slīka mokās. Ja nebūtu Marvel, būtu jau aizpeldējis prom.

Redzēsim jau nākamajā gadā, ko šī filma sevī satur un ko fani teikt. Vairumā jau tagad cilvēki apgalvo, ka ir aizšauts garām ar aktieriem un filma, iespējams, būs laba vien tiem, kas nav spēlējuši spēli.

Resurss un papildus materiāli:
Uncharted beidzot atzīmēts - d6.lv

1 Like

Ja es šo pareizi izlasīju, filmas vēsturē nekas nevēsta par labu gala produktu. :D Amizanti aptvert, ka filmas plāni bija jau kopš pirmās spēles un vēl projām pastāv pēc sērijas noslēgšanās.

1 Like

Ne fakts. Ražošanas elle vienmēr ir un rezultātā var sanākt kaut kas labs. Piemērams Six Sense, kas ir vislielākais veiksmes stāsts par indieti. Vai Galaktikas Sargi. Tāpēc viennozīmīgi nevar teikt. Katrs pats izdara priekš sevis secinājumus.

Tomēr ļoti daudzi momenti norāda uz to, ka no filmas nevajag gaidīt kaut ko pārsteidzošu, bet tie, kas spļējuši spēli, sagatavot vairāk dzēšamo aparātu.

Vēl, jo vairāk. Ik pa brīžiem paklīst baumas par spēles turpinājumu - prīkvelu vai cita žanra “īkvelu”. Par jau laba franšīze, lai ļautu tai atpūsties tā pat vien. Pa savm pieņemu tādu izklāstu, ka ja filma izdosies, Sony vēlēsies spēli tādā paša stāsta noslieci. Jaunības gadi, mums zināmie personāži pilnīgi citi utt.

Šo te dzirdot viens fakts skaidrs. Sony dziļas kabatas. :D Gan jau, ja spēles nebūtu tik veiksmīgas, filmas plāns jau sen būtu atmests.

Tas fakts.