The Revenant- first movie I watched in last 3-5 years

“The Revenant jeb Cilvēks, kurš izdzīvoja”(2015)


Žanri- Action, Adventure, Drama

Apraksts- Storijs grozas ap personāžu vārdā Hugh Glass. Viņš bij mednieks, kas nolēma palīdzēt amerikāņu ekspedīcijai gūt dzīvnieku ādu, viņa role bija atrast drošus ceļus, lai neuzbrūk indieši. Ekspedīcijas laikā viņam uzbrūk lācis un stipri ievaino, dēļ tā citi, kas piedalījās ekspedīcijā nolemj viņu atstāt, jo fiziski nevarēja viņu aiznest līdz camp, un tā sakās viņa izdzīvošanas ceļš.

Personal comments/thoughts- Takā rakstīts title, šī ir tāda pirmā filma, ko es esmu redzējis pa 5 gadiem, ja neņemt vērā pāris manus old time favorite work re-watches(piem, Shutter Island, Troy, Gladiator, The Great Gatsby), so ienāca velme padalīties, kādas sajūtas utt. Tātad par to ka filma man kopumā varētu patikt, es jau zināju pirms iesākt, used to be huge Leonardo DiCaprio fanboi + viņš guva oskaru par šo, bet es negaidīju, ka filma ieies tik labi. Survival pati par sevi ir interesanta tēma, bet nu pamats, kas mani paņēma, bija barely any talk, just watching, and sometimes have to think by yourself why or what?, esmu liels fanāts darbiem, kur ir mazs sarunu, vnk action or adventure, tpc darbi kā Blame! or Texhnolyze ir manos topos, es prefer thinking myself out of what i see, not hear or just watch how something happens. Acting bija really well done imo. Vienīgais “-” ir cgi, Clear visibility of cgi bija lielākais iemesls, kpc es pārstāju skatīties filmas, ja darbs pats par sevi nav labs, un tu vēl redzi to cgi vnk sāk besīt mani(throws me of), anime way easier, darbs pats pa sevi jau ir multenīte, kurā īsti nevjg cgi, bet nu visi cgi anime arī ir big no no for me. Bet nu šī ir tāda personāla piekasīšanās, es nezn vai pēc mūsdienu standartiem it’s good or nah, cuz i don’t watch movies for a long time, bet nu ir clearly visible.

Score and Would I Recommend- Personally priekš maniem movie standarts it’s 10/10, including this into my fav. section no doubt. Darbiņš ir atmosfērīgs, interesants skatīšanā, so u can try to watch it, if u don’t know what to do or vnk gribi kko paskatīties.

1 Like

Ja drīkst ieteikt kādu filmu, iesaku Searching. Tā ir filma, ko iespējams noskatīties tikai vienu reizi, jo katru nākamo reizi jau vairs nebūs interesanti.

1 Like

It kā bija labs. Cik atceros šī bija atmosfēriska izdzīvošanas filma. Tur bija tendence klusēt un veidot garus, šķietami nepārtrauktus kadrus. Noskatījos bez problēmām. Tiesa pa šiem gadiem paspēju aizmirst par šo filmu.

Tur tas bija, taču tas bija realizēts visai augstā līmenī. Īpaši palicis atmiņā lācis. Nebija ļoti tālu no fotoreālisma.

Tas labs. Atmosfēras un stāsta ziņā diezgan unikāls darbs, ja neskaita citus autora veikumus, kuri man šķiet bija mazliet līdzīgi.

Skatos forumā nav tēmas par to, atskaitot podkāstu. Tas būs jālabo.

1 Like

Atceros savulaik, kāds haips bija gar šo filmu. Protams, filma laba, neticami dabas skati, Di Caprio kurš sten un mocās, lai tikai dabūtu Oskaru un pa savam, pati filmas attīstība.

Faktiski šo filmu varētu attiecināt pie sava veida Slice of Life, Ja tā padomā redzētais notiek pēc tādas struktūras no vienas puses, tajāpat laikā iemetot citus žanrus. CGI kā pamanam, tur kur tas bija ir labs. Nav ne vainas. Lācis laikam vienīgais kurš izcēlās, tomēr tas ir labs un nezolē acis, izdara savu darbu kā vajag un dodas prom.

Pats filmas stāsts - atkarībā, kā paskatīties, no vienas puses vienkāŗs, faktiski tipisks vesterna kino ar ļoti prognozējamām beigām un citām sekām, un to, ka varoņus neatkarībā no statusa nogalina pa labi un kreisi. Kaut kas pa savam līdzīgs ir True Grit, arī labs un mūsdienīgs vesterns vistradicionālākajā veidolā. Tāpēc no sižeta, neteiktu ka izcils vai kaut kas neticams. Labs, stabils, rosina intrigu, pārdzīvo par voroņiem, jūti viņu sāpes, viss ir kā vajag.

Vai Leo bija pelnījis Oskaru - protams! Par šo filmu - strīdīgs jautājums, no vienas puses jā - faktiski viens pats izvelk uz sevi visu filmu, nekatrs ko tādu spēs. (Volstrītas vilkā laikam viņš vēl bija trenējies dažviet, kas redzējuši sapratīs). No otras puses - filma, kas izmisīgi kliedza, ka iedodat tak Oskaru. (Protams, nebūtu iedevuši, es nezin, Leo paliktu vien varianti nomainīt dzimumu, krāsu un saslimt ar visām slimībām, tad varētu mēģināt, jā tolaik šādi bija joki par to, kā iegūt Oskaru, līdz tas piepildījās pēc gada).

Vai filma skatāma visiem - ja gribi, lai kaut kas paskan fonā, nē! Filma jāredz pilnībā, jāizjūt viņa un jābūt noskaņojumā, ka viss būs slikti, visi mirs utt.

2 Likes