The Moon Is a Harsh Mistress

Roberts A. Heinleins ir sarakstījis daudz labas sci-fi klasikas. Šodien padalīšos ar iespējams viņa labāko grāmatu “The Moon Is a Harsh Mistress”.
Grāmata ir izdota tālajā 1966. gadā un pieder pie zinātniskās fantastikas žanra. Stāsts sākas vairs ne tik tālajā 2075. gadā uz mēness(Lunas). Mēness vairs nav tas miermīlīgais pavadonis kā tas ir šobrīd, patiesībā tas ir nosēts ar noziedzniekiem un to pēctečiem. Jā, nākotnē mēness ir kļuvis par noziedznieku koloniju uz kuru mēs nosūtam uz zemes nevēlamos cilvēkus. Visai depresīva perspektīva. Dzīve uz mēness jeb lunas, kā to sauc vietējie, ir skarba. Liela daļa jauniņo nemaz ilgi nedzīvo. Redziet, uz lunas lielā mērā valda anarhija un pati dzīves vide nav draudzīga cilvēkam, radiācija un vakuums nenāk par labu tavai veselībai. Lunas kolonija atrodas pilnībā zem Zemes papēža. 3 miljoniem cilvēku bez resursiem un noslēgtībā ir grūti kaut ko iesākt pret veselu planētu. Līdz brīdim kad datortehniķis Manuels Garcia O’Kelly-Davis negaidīti atklāj, ka vienam no lunas datoriem ir parādījusies humora izjūta. Viņš nosauc šo apziņu ieguvušo mašīnu par “Maiku” un drīz vien atklāj, ka Maiks spēlēs izšķirošu lomu lunas nākotnē.

Nezinu vai mans aprakst kādu iedvesmos izlasīt grāmatu. Grāmata ir laba, veca, bet laba. Menestrels iesaka, it īpaši, ja tevi interesē AI. :wink:

7 Likes

Hm, šī laikam ir pirmā tēma forumā par kādu ne-āzijas grāmatu. Zinu forumā ir grāmatu lasītāji un ceru, ka vismaz kāds izlīdīs ārā. :smiley: Pagaidām briesmīgi par šo tēmu negrasos izplesties.

1 Like

yey yey yey :raised_hands: