Planetarian: Chiisana Hoshi no Yume

#Planetarian: Chiisana Hoshi no Yume

Nosaukums angliski: Planetarian
Sinonīms: Planetarian: The Reverie of a Little Planet
Žanrs: Drama, Sci-Fi
Epizodes: 5
Izlaišanas datums: Jul 7, 2016 to Aug 4, 2016

ED:

Apraksts:

Ir noticis atomkarš un cilvēce ir tikpat kā iznīcināta. No izdzīvotājiem ar grupa cilvēku, kurus sauc par “Junkers”, kas dodas uz pilsētu drupām, lai vāktu resursus un ‘artifaktus’, kas pallikuši. Viens no viņiem ierodas visbīstamākajā šādā pilsētā “Sarcophagus City” un iekļūst sen pamestā planetārijā, kur viņu sagaida robots Yumemi Hoshino, kas domā, ka ieklīdušais viesis ir pirmais planetārija apmeklētājs 30 gadu laikā.

Brīdinājums:

Myanimelist apraksts īsti nesakrīt ar reālajiem animes notikumiem.

Sižets: 8/10

Visnotaļ vienkāršs sižets, kas pirmajā brīdī neliek ne par ko aizdomāties, bet pēcāk atklāj savu patieso ideju. Beigas pat spēja būt pietiekami aizkustinošas, lai liktu nelielam čokuram iemesties kaklā. Katrā ziņā, mazais epizožu skaits un visnotaļ vienkāršais stāsts ir šo sēriju stiprais punkts.

Animācija: 7/10

Pirmajā brīdī nedaudz cerēju, ka būs Ufotable līmeņa animācija, ar krāšņiem skatiem, detalizētām ainām un izteiksmīgām un dziļām krāsām, bet ar laiku pieradu pie animācijas pelēcīguma, kas ļoti atbilda pašam stāstam. Protams, bija atsevišķi krāsu uzplaiksnījumi, kas uzlaboja kopējo priekšstatu, kā arī labi tika izcelta Hoshino, šis mazais robots kompanjons, kas ienesa sava veida krāšņumu pasaulē, kas ir sagruvusi.

Mūzika: 7/10

Mūzika bija labi pieskaņota, bet no sākuma domāju, ka būs nedaudz vienmuļa un vienveidīga, bet jutos patīkami pārsteigts pēdējā epizodē, kad sākas neliels action un pēkšņi mūzika palika nopietnāka.

Tēli: 9/10

Stāstā ir divi tēli, no kuriem vārds ir atklāts tikai robotiņam, un daži tēli, kur tiek tikai pieminēti stāsta nolūkos.
No sākuma planetārija viesis ir ļoti piesardzīgs ap Hoshino, bet diezgan ātri atmaigst un pat palīdz viņai. Nekas daudz par viņu pašu netiek atklāts. Vienīgi tas, ka viņa skatījums uz pasauli krasi atšķiras no Hoshino.
Hoshino tajā pašā laikā ir ļoti runātīgs robots. Kas gan arī ir loģiski, jo viņa tomēr ir planetārija kurators. Pirmajā brīdī var šķist, ka viņas nevainība un naivums ir uzspiesta, bet ar laiku tu saproti, ka viņa tā ir ieprogrammēta un tu galīgi aizmirsti par to visu. Nevienā brīdī gan nevar sākt domāt, ka viņa ir īsta, jo tas tiek konstanti atgādināts, ka viņs ir robots, bet tas neliedz pieķerties šim tēlam.

Gala rezultāts: 8/10

Neteiktu, ka biju patīkami pārsteigts, bet nebiju arī vīlies. Kopumā ļoti patika šis īsais stāsts, jo, pirmkārt, tas nebija garš. Tātad nebiju lieku un izstieptu stāstu par tēliem vai notikumiem. Viss bija īss un kodolīgs. Otrkārt, tas bija labs atslogs no krāšņiem šoviem, kas cenšas kaut kā izcelties. Pa lielam, Planetarium savā esencē ir ļoti vienkāršs stāsts, bet jelkādām speciālām īpašībām. Bet ar tik īsu formātu tas strādā un neredzu iemeslu kādēļ to nevarētu izbaudīt. Vienīgā nianse, ko varbūt pamainītu: to varēja uztaisīt par vienu filmu. Sadalīt to piecās daļās nebija īsti vērts, bet tā bija ONA (original net anime), tā kā drošvien laiks un vieta bija faktors.

4 Likes

nenoķēra manu uzmanību, bet jebkurā gadījumā pirmais iespaids nebija slikts.

Pirmā epa mani paķēra. Tālākas 2 lika žāvāties :confused: Zināms, ka Japānā planetāriji ir ļoti populāri palikuši pēc kara laikā, bet nu nē :frowning:

Man vairaak vinju abu dialogs intereseeja un tas kaa tas chuvaks kljuva aizvien tuvaaks un tuvaaks vinjai.

Kad pirmo reiz ieraugot seriālu pamanīju Sci-Fi tagu un aprakstā androidus, bija jāskatās. Pat nezinu vai man bēdāties, vai priecāties. Seriāls nebija gluži tas ko gaidīju. Mazliet nostaļģijas par pagājušajiem laikiem, kurus galvenais varonis nemaz tik labi nepazīst, un romantiskā līnija ar androidu bija galvenās sižeta noslieces. Lielākais uzsvars ir uz androidu. Viņa ir kā pieklājīgs un bezpalīdzīgs kucēns, radīta lai izpelnītos tavu simpātiju.

Interesants un īss seriāls, kas ir labi.

Īss Anime, tikai 5 sērijas.

Man ļoti patika story. Beigas gan bija ļoti emocionālas.

Vēl ir turpinājums Anime filmas veidā. Jānoskatās kas tur notiks tālāk.

1 Like

Es tikai filmu noskatījos un man diezgan patika story.

Iesaku noskatīties, ja vien nemeklē action.

1 Like

Noskatījos filmu. Ja neesi redzējis tās piecas ONA sērijas, bet tikai filmu neko daudz neesi zaudējis, jo filmā viss tas bija parādīts, kas tajās sērijas(Tāds kā recap sanāk). Tikai filmā ir klāt, kas ar viņu notika nākotnē un to visu pagātni kā atstāstīja.

1 Like

Pamanīju ir paredzēta viena jauna OVA sērija, septembrī, tik nav rakstīts par ko tur būs, vienīgi ir tikai norādīts, ka tā OVA būs prequel.

Pagāja septembris, skatos OVA sērija ir pārcelta uz 2021 gada janvāri.