Netflix Death Note autori nesaprot "balināšanas" kritiku

Originally published at: https://d6.lv/t/netflix-death-note-autori-nesaprot-skarbas-kritikas-celoni/519

Aizvadītajā piektdienā, 18. augustā, Ņujorkā norisinājās Netflix jaunākā šova Death Note adaptācijas pirmizrāde, kura deva tās autoriem iespēju atbildēt uz kritikas vilni par Japāņu varoņiem un viņu kontekstu, kas skanēja ne īpaši iedvesmojoši. Kad agrāk, šajā gadā, tika paziņoja Netflix adaptācija par Death Note, fani nostājās kā mūris ar argumentiem: filmā, kura balstīta uz Japānas…

5 Likes

Daļēji saprotu kritiku, jo uz šīs filmas lieliem burtiem rakstīts Death Note un mūsu galvās jau nogulsnējusies sižetiskā līnijā ar tās varoņiem. Varbūt filmas autori ir iecerējuši ko jaunu, taču viņi arī vēlas iekasēt naudiņu uz šīs sērijas rēķina.
Godīgi sakot, es pat ar lielāku interesi noskatītos citu stāstu Death Note visumā, kas šoreiz notiktu ASV, nekā amerikāņu oriģinālā japāņu stāsta pārveidojumu.

Izteicieni “personāži ir pilnīgi savādāki” neiedveš pārliecību par filmu, jo oriģinālam lielā mērā deva zobus tieši tie. Pie kājas, ka L tagad ir melnais, ja tas vēl projām ir L. Savukārt, ja no L nav palicis pāri nekas vairāk par vārdu, tur ir vieta kritikai. Arī jaunais Laits izskatās mīkstsirdīgāks un stulbāks nekā oriģināls. Mēs šajā filmā varētu piedzīvot savādāku mijiedarbību starp varoņiem.

Un viņi laimīgi apprecējās XD

Bet ja nopietni, pašlaik nebija iespējas, bet es noteikti paskatīšos, kas tas ir un ar ko ēd. Ņemot vērā Death Note pamata ideju, stāsts tiešām varētu norisināties jebkurā vietā ar jebkuru cilvēku. Vienkārši laimīgā loze trāpīja uz Japānu.

Man ir sekojošā, īsumā, fantāzija ko es darītu: Viss notiek vienā visumā, Rjuks atkal nolēma pablēņoties, tāpēc visa darbība notiek Amerikā. Pie tam, Death Note varētu nonākt kāda ticīgā - nogalināt ir slikti, visi pelnījuši piedošanu utt, rokās. Te uzreiz rodas neslikts konflikts - katram ir savi aizvainojumi, dod iespēju tikai, pārkāp savus principus un ticību ar labu nodomu. Kā pamanam šeit varētu radīt pat interesantāku personāžu nekā Light.
Savukārt kādā no sērījām un pat varbūt paralēli, iepīt atmiņas par L un pat piesaistīt N - bet netieši, drīzāk kā notikuma sekotāju.

Jāpārbauda vai režisors ir aktīvists. xD

Man ne ļoti patika šī filma, nebija tās psiholoģiskās spriedzes, bet kā jau amerikāņi visu izveidoja uz ekšana