Lomu spēles

Vakar aizvadīju pirmo spēli roll20.
Ja nu kāds grib dzirdēt par manu pieredzi un arī pamēģināt.
Piereģistrēties ir gaužām vienkārši, pat nevajag e-pasta apstiprinājumu. Pēc tam uzreiz var sākt pats savu spēli GMot vai skatīties spēles, kurās trūkst spēlētāju. Ļoti ērta meklēšanas sistēma (jo brīvas spēles bija ļoti daudz) - gan īstie spēļu sesijas laiki ir attēloti laika zonā, kas ir tavā datorā, gan var atzīmēt, ka tu esi jauniņais, gan izvēlēties spēli un tematiku. Tos divus gan es neaiztiku un skatījos, kas man tiks piedāvāts. Pēc neilgas meklēšanas uzgāju Stars Without Numbers spēli, kurai biju lasījis noteikumus (spēle norisinās tālā nākotnē un tā ir sandbox tipa, bet visi priekšmeti ir detalizēti noteikumu grāmatā). Pieteicos un jau pēc padsmit minūtēm man atbild GM un pieņem mani. Viņš arī paprasa skype lietotājvārdu.
Nākamajā rītā (vakar) beidzot parādās jauna kontakta pieprasījums skypē. Pēc pāris nesvarīgiem teikumiem viņš man piedāvā pāriet uz balss čatu. Nezinu, vai tāpēc, lai pārbaudītu, vai es māku runāt, vai tāpēc, ka viņam tā bija vienkāršāk. Lai nu kā, mēs jau iegājām spēlē, viņš man izstāstīja sižetu un es jau sāku veidot savu personāžu. Pie spēles vides sākumā bija grūti pierast, bet godīgi prasīju GM, kur, lai atrod katru pogu. Viņš pacietīgi izstāstīja un, lai izveidotu savu personāžu, es vienkārši nospiedu ‘‘create character’’ pogu, kas uzreiz man izmeta 6 reizes 3d6, lai noskaidrotu visus atribūtus un pēc tam arī 1d4, 1d6 un 1d8, lai noskaidrotu manus dzīvības punktus. Tā kā biju warrior uz mani attiecās tikai 1d8. GM sāka smieties, kad ieraudzīja manus rollus un teica, ka citiem skaudīs, jo kaut arī es esmu level 1 un tikai tagad pievienošos, level 3 pilots ir krietni vājāks. Tieši strenght un dexterity, kas warrioram ir primārie skilli abus dabūju gandrīz maksimālos.
Pēc tā arī atvadījāmies un es turpināju rakstīt sava personāža backstory un pielikt vēl šo to. Ļoti ērts character sheet ir pieejams, kas ir speciāli izstrādāts tieši Stars Without Numbers personāža pierakstīšanai. Tad man atlika gaidīt vakaru. Nedaudz pirms 21.00 es paprasīju GM TS3 serveri, sagaidījām visus spēlētājus (bijām 4 spēlētāji+GM). Jautra kompānija, visu laiku kaut ko smējās :smiley: Lai nu kā, 2 spēlētāji (ieskaitot mani) bija jauni, tāpēc viņus vajadzēja integrēt un tas paņēma diezgan ilgu laiku, kamēr mēs vispār kaut ko dabūjām darīt. Spēles sesija ilga 4 stundas un pa to laiku es dabūju tikai vienu reizi izšaut :smiley: GM beigās teica, ka šī bija lēna sesija. Bet nekas, es ļoti gaidu nākamo spēles reizi, kad varēšu šaut citplanētiešu galvas. Un arī no cita spēlētāja es dabūju ļoti daudz spēles materiāla, par kā eksistenci iepriekš nezināju. Labi, man bija rulebook, bet viņš man atsūtīja kaut kādas 7 ekspansijas, kurās ir gan misiju ieteikumi, gan vēl vairāk ekipējuma un ieroču.
Ja kādi jautājumi - vaicājiet.
TL:DR - roll20 ir tīri jautrs.

2 Likes

4 stundas un tu dabūji izšaut?! Nav nemaz tik traki. :smiley: Pēdējo reizi kad es spēlēju gadaspēli laukums vien tika 2 st. izlikts. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Es 7 st. laikā ne reizi neizšāvu, lai gan man bija ugunsmetējs, 2 molotovi un svētā ūdens flakons.
Roll20 izklausās labi. Eh, vien vajadzīgi spēlmaņi un GM, kurš kaut ko saprot. PainFoinmr pagaidām uzsūc spēlēšanas pieredzi. Vēlāk skatīsimies, varbūt mums izdosies kaut ko latviski noorganizēt.

Ja būs spēlētāji, tad es domāju, ka bez problēmām. Galvenais, lai spēlētāji nebaidās no ilgām sesijām. Varētu arī izrunāt, ko paši spēlētāji grib. RP vai tikai action. Tajā sesijā bija diezgan daudz RP, jo paši spēlētāji gribēja. Bija pastaigas pa kosmosa kuģi un voice čatā vnk sarunājāmies, kas tur notiek, notika sarunas ar GM veidotiem npc. Tas bija smieklīgi, bet man trūka nedaudz kauliņa mešanas un darbības :smiley:

Es nezinu vai jūs interesē, bet es gribu padalīties.
Tikko beidzās otrā mana sesija roll20 Stars Without Numbers spēlē. Ar komandu vienojamies, ka gribam jaunu kuģi. Maksā dārgi. Mēs šobrīd atrodamies uz planētas, kur notiek pilsoņu karš. Mēs esam 2 kareivji no 4 apkalpes biedriem. 2 čaļi paņem mūsu mazo kuģīti un lido aizvest kravu. Tikmēr es ar otru kareivi ejam meklēt kādu uzdevumu, kur par atalgojumu grib kādu mirušu. Sameklējam '‘Akadēmiķis ir nozaudējis kaujas robotu, kas tagad ir nevaldāms. Stipri bruņots!’'
Aizejam uz norādīto vietu un GM stāsta, ka tā māja izskatās pamesta, nekopta un baisa. Vienalga, ejam iekšā. Priekšā paveras liela trieciendroša zāle un aiz mums aizcērtas durvis. Pa mikrofoniem saka ''Prieks, ka jūs nolēmāt pievienoties manā spēlē! (Neliels ieskats ekipējumā un statos: man ir rocket launcher, granātas un parasts submachine gun, partnerim ir ļoti advancēta tehnika, bet nekas tāds, kas pārspētu rocket launcher. Man ir 8 hp (max ir 9), partnerim tikai 5hp).
Mēs paņemam rocket launcher un šaujam pa vienām durvīm. Durvis noplīst un aiz tām ir kaujas robots ar heavy machine gun. Kauju pirmais sāk robots. (Ir jāmet 2 reizes. Pirmā ir 1d20+3, lai pārbaudītu vai trāpa (vajag vismaz uzmest 20 un vēl klāt nāk modifieri (+3 robota gadījumā)) un otrā ir damage roll, ko nosaka ierocis. Robota gadījumā 3d8 (atceraties, ka man ir tikai 8 hp).
Robots trāpa pa 12 hp manam partnerim. Kareivjiem ir iespēja 1 sesijas laikā izvairīties no saņemtā bojājuma. Viņš izvairās, protams. Tālāk mums abiem ir gājiens. Es pārlādēju rocket launcher, viņš cenšas šaut un netrāpa. Robots nāk tuvāk un šauj pa mani (partneris slēpjas aiz manis). Robots atkal trāpa un dabū 11 damage. Es arī izvairos.
Tālāk es esmu priecīgs un šauju raķeti. Lai trāpītu man ir jāmet 1d20+7. Netrāpu. Arī mans partneris netrāpa šāvienu. Robots nāk tuvāk un netrāpa mums. Tā turpinās 3 reizes, ka neviens nevienam netrāpa. Šajā vietā robots ir mums burtiski priekšā, bet nevaram trāpīt, kaut arī mūsu modifier ir 2 reizes lielāks.
Beidzot robots uzmet trāpījumu (atceraties, ka partneris slēpjas aiz manis). Pārējie saka gg, bija prieks pazīt, vajadzēs mest jaunu komandas biedru. Mēs kkādas 8 minūtes par to runājam, jo GM negribās mani nogalināt. Un robots uzmet 2+2+1. Sajūsma, es palieku dzīvs, partneris uzmet 24 un kā damage izdara 5+5+4. Robots tiek iznīcināts.
Partneris skrien pēc tā akadēmiķa, bet uz galda atrod tikai naudu. 60k kredītu, kas ir vairāk kā 1/4 no tā, kas jāmaksā par jaunu kuģi. Un es vnk turpinu tur gulēt ar sašautu kāju līdz nākamajai sesijai :smiley:
Ā, un par šādu rīcību mēs abi dabūjām lvl up. Kad to dabū var mest 2d8, lai uzzinātu jauno hp līmeni. 1. līmenī bija jāmet 1d8. Es ar 2d8 uzmetu mazāk kā ar 1d8 :cry:

TL:DR - GM samet 2 spēlētājus pret ļoti stipru robotu. Neviens nevienam netrāpa, apmēram, 6 gājienus. Liela spriedze. Stiprais robots ar 3d8 mani sašauj, bet es izdzīvoju. Partneris ar 1 šāvienu nogalina robotu. gg wp

Bāc es ar gribētu pamēģināt pievienoties kādai šādai sesijai, bet man parasti rodas problēmas saistība ar to, ka pārāk daudz traucēkļu, vai lieku ausu apkārt…

“Close combat” nolāpīts, ložmetējs pret raķešmetēju. :lol: Jūs vēl būtu granātas sākuši mētāt pilnīgai laimei.

1 Like

Čaka Norisa Līmeņa actions :smiley:

1 Like

Man bija granātas :DDD
Tad, kad robots bija pienācis pilnīgi klāt es teicu partnerim ‘‘Davai, es paķeršu granātu un skriešu samīļot robotu. Vismaz viens izdzīvos’’. Bet mani apstādināja.

2 Likes

Allahu akbar! XD

1 Like

Tīri par spēles procesu, jūsu GM labi zin materiālu? Uzreiz no galvas mauc noteikumus un aprakstus vai tomēr jāgaida kamēr viņš tiks skaidrībā ar noteikumu skurļiem? :smiley:

Dažreiz jāpagaida, bet mums viens cits spēlētājs ļoti labi zina un GM viņam tic uz vārda :smiley: