Kā sevi motivēt zīmēt un mācīties?

Es esmu ar Shru vina man klasesbiedrene xD
Tikt ieksa manuprat nebija tik gruti un jam te ir jautri
It ipasi navaru sagaidit fuksus tie bus nakam piektdien - un video youtube (lmmdv youtubes kanals xD nezinh ka isti saucas) ir diezgan tads nu traks xD haha
Anyyways
Es piekrita vinas reklamai lol

starpcitu uz kadu nodalu tu taka temee?

Es nezinu kpc jums saaka shkjist ka es plaanoju iet taalaak pa ziimeeshanas celju. Es gribu dabuut taadu skilu ziimeeshanaa kaa @EdmTro , lai vareetu ziimeet tik ljoti fascineejoshi bet es nedomaaju ar sho visu saistiit savu dziivi kljuustot par maakslinieku, jo sho visu tach var apguut maajaas treneejoties ziimeet regulaari. Taa man ir plaans iet par web programmeetaaju kljuut un te jau vajadzeetu prasiit padomu @Menestrels (:sweat_smile:

Sāc strādāt bezmaksas un nesmādē dažādus darbus. Paralēli tam iemācies rakstīt CV un kā uzvesties darba intervijā/pret klientu. Laikam ejot meklē projektus kas vairāk atbilst tavai vēlamajai specializācijai. Šādi drīz vien uzrakstīsi interesantu CV un spēsi sevi pasniegt.

Tā izklausās īsā versija. Ja vēlies vari pat pievienoties foruma komandai, te Web darba vairāk nekā man laika vai saprašanas. :grin: Es no AF uzturēšanas esmu ieguvis gana daudz lietderīgas pieredzes.

Visai svarīgi nemācīties pa tukšo tikai mācīšanās pēc. Labāk mēģināt izpildīt kādu uzdevumu un mācīties tikai to kas nepieciešam tā sasniegšanai.

Es pamazaam maacos HTML CSS un JS un man liekas ka tas viss ir nereaali interesanti :smiley:

Kur var atrast šādus bezmaksas projektus kurus mēģināt sataisīt?

Iespējas ir tev visapkārt, varbūt tās jāiemācās saredzēt. AnimeForums.lv vajag programmētājus, UniCon vajag programmētājus, pat kādam tavam radam varbūt vajag programmētājus. Kaut vai atrodi savu onkuli, kurš sadomājis izveidot kūrortu Latvijas vidienē un piedāvā viņam uzcelt gaisā mājaslapu par dažām kapeikām. Meklē cilvēkus un tie tev vēlāk vai agrāk atnesīs darbu. Protams, ne uz paplātes.
Vai arī, ja negribi komunicēt ar cilvēkiem(ko tev vajadzētu darīt), uztaisi kaut vai kādu skinu priekš kāda web dziņa(CMS, forumi, bogi) un padalies ar komūnu. Netā netrūkst atvērtā pirmkoda projektu.

Kā sevi nodarbināt tev jāmeklē pašam.

Tādā gadījumā neaizmirsti arī par modernā web dizaina principiem un jaunākajiem trendiem. Ja tu uzdarbojies patstāvīgi, tev nebūs blakus dizaineris, kas pateiks priekšā kam kā jāizskatās un jāstrādā.

@Shruyi heh, es arī vienu brīdi gribēju tikt lmmdv bet pēc tam, kad man pateica, ka pat multimedijos jāliek tie zīmēšanas eksāmeni, es paliku savā šaurajā IT aplociņā
nav tā, ka zīmēšana galīgi sveša lieta bet tas, ko tur prasa liekas nedaudz mistisks (lai gan, ja mana māsa tika iekšā un es sākotnēji skaitījos mākslinieciski visnovirzītākais cilvēks ģimenē, varbūt… lmfao)
gan jau kādreiz, nākotnē.

1 Like

Pat ja kaut kur ir eksāmeni, aizej uz tiem. Pašā sliktākajā gadījumā tevi banāli nepaņems. Pretējā gadījumā, neaizejot uz eksāmenu, tu garantēti netiksi iekšā. :grin: Kurš zin, varbūt šis ir vājš gads vai arī eksāmens pilda visai simbolisku lomu.

2 Likes

tagad nav vairs neērti beztēmā rakstīt iekšā jo ir atdalīts, tātad,
atbildot uz oriģinālo jautājumu, kā motivēt zīmēt un mācīties - viens ir vienkārši to padarīt par ieradumu, kā jau tas tika minēts. zini to meme kur shia labeouf kliedz tev virsū lai tu to vienkārši dari? nolietots joks, bet faktiski tas. un man patīk tas joks. kuš.

otrs - katrs nākamais darbs, ko tu uzzīmē, ir labāks par iepriekšējo. pat ja tev tā neizskatās. pat ja tu zīmē vienu un to pašu lietu, ar katru nākamo zīmējumu tu iemācies ko jaunu. nav maģiska veida, kā Mākslas Skolas Audzēkņi Viņu Ienīst! Cilvēks Atklāj Neticamu Veidu, Kā Kļūt Talantīgam Tikai 3 Nedēļu laikā!. Man, lai es tiktu līdz tam, ko es tagad varu izdarīt, vajadzēja 10 gadus (un jūs neesat redzējuši daudz manus darbus bet, tie vēl joprojām liek vēlēties ko vairāk heh)

trešais - dari kā es un iegādājies sev slimi sarežģītus/smalkus/dārgus zīmējamos materiālus un tad ietekmējies no vainas apziņas par to, ka tos neizmanto (nu labi, manā gadījumā tas dārgais materiāls bija 20ls ķīniešu zīmējamā planšete, bet tas, ka viņa uz galda krāj putekļus man liek justies dziļi neērti. iedomājies visu to ēdienu, ko par tiem 20ls varētu nopirkt, wtf)

Par web programmēšanu runājot, ja tev ir laba galva, internets ir pilns līdz uzacīm ar resursiem visās piecdesmit nokrāsās. Izdomā sev kaut ko interesantu (blogs, galerija paša zīmējumiem, meme saite) un uztaisi to. Vai ej pulciņā, ir 21ais gadsimts, IT pulciņu ir katrā skolā kurai var uz kartes uzspļaut.

bet vajag arī nedaudz passion būt, man šķiet. priekš visa. savādāk viss liksies pārāk tāls, nesasniedzams. bez jēgas.

2 Likes

Skolā var neiet lai iemācītos zīmēt, tas ir tiesa. Bet skolā varētu būt mazāk problēmu ar pašdisciplīnu un tu zīmētu katru dienu defaultā. Kaut gan es nezinu kā būtu, neesmu pats gājis :d

Runājot par šo tēmu, kā vispār veicas, esi jau sācis kaut ko darīt?

Šeit izskatās viss tik nopietni drīz būs aizgājis, ka jātaisa @Onii_chan atbalsta un fanu klubs. :smiley:
Labi ne, ja nopietni, es kā slinkākais un vispār necik nemotivētais cilvēks ever varu tev tikai novēlēt veiksmi. Ja izdodas vimaz nedēļu noturēties pie zīmēšanas, padalies šeit ar progresu. :slight_smile:

1 Like

:ok_hand::+1: ok

Šodien jau uzsāku zīmēt, ceru, ka noturēšos

Hey, es daru tā: mācos un zīmēju vienlaikos. Un zini, man tas patīk un palīdz.:wink:

1 Like

Nu es esmu tāda tipa cilvēks, kuram seko līdzi slinkums ;^;

Viss… nesanāca… sorry, bet vakar nebiju zīmējis :((

Nav jau pasaules gals, vismaz pāris dienas izturēji, nav nemaz tik slikts rezultāts ne?
Turpini un nepadodies… ar laiku slinkums sāks atkāpties ar vien vairāk, aizvietot sliktus ieradumus ar labiem ir lēns process.

1 Like

Es tev ieteiktu nepieņemt “nesanāca” kā tādu. Viens zīmējums dienā neatkarīgi no nekā, kaut vai zīmē ar savām asinīm uz pussagrauztas salvetes. Kvalitāte var peldēt, taču katru dienu kā likums vajadzīgs zīmējums. Tādā veidā var izstrādāt ieradumu.

Ja nogrēkojies un neuzzīmēji, izstrādā sev sankcijas. Piem. nākošās dienas zīmējumā strauji pacel zīmējuma sarežģītības līmeni. Atceries, labu atrunu nav. Iemesli nezīmēt = mīkstmiesība.

2 Likes

Neesmu nekāds eksperts, bet pievienošu šeit kaut ko no sevis, jo pašai ir problēmas ar motivāciju.

  1. Pirmkārt, iegaumē šo. Ir momenti, kad viss darbā izskatās briesmīgi, un ir momenti, kad viss izskatās super. Tas viss ir normāli, jo psiholoģija un uztvere ir diezgan interesanta lieta (skatīt attēlu zemāk). Kad pienāk “viss izskatās briesmīgi” moments, tas nozīmē, ka mākslas uztvere nav panākusi zīmēšanas prasmi. Tu zīmē labāk, nekā tev šķiet, tāpēc nepadodies. Kad man uznākt tādi brīži, es uz kādu laiku aizeju projām no darba - atpūšos, sāku zīmēt kaut ko vienkāršāku, papildu citus zīmēšanas uzdevumus, un tad atgriežos ar jaunu mieru un pacietību atkal pie iesāktā. Viss būs ok.
    image
  2. Ļoti bieži motivāciju izsūc tas, ka lāgā nezini, kā kaut ko uzzīmēt, vai arī nezini, kā iesākt sarežģītāku darbu. Lai izvairītos no stundām ilgas pārzīmēšanas, vienmēr sameklē sev kādu paraugu (reference), lai tas process ir vienkāršāks. Internetā referenču ir simtiem, vienmēr atradīsi to, ko vajag.
  3. Skicēšanas vingrinājumi. Ne katru dienu tev ir jārada šedevrs. Pameklē vingrinājumus (piemēram, kaut ko šim līdzīgu), un uz priekšu. Labi zīmēt ir iemācīties vilkt stabilas un labas līnijas, saprast formas un figūras, ietrenēt precizitāti, un tā tālāk. Ja uznākt dienas, kad ir ļoti maz laika zīmēšanai, vai maz spēka, pamēģini šos - tas ir labāk nekā nekas.
  4. Uz ļoti līdzīgas nots - dienās, kad nezīmējas, paeksperimentē ar materiāliem (nezinu, vai zīmē vairāk tradicionāli vai digitāli). Saprast, kā strādā tavi rīki, arī ir nepieciešams. Uzzīmē vienkāršas figūras uz papīra ar zīmuli vairākas reizes un izkrāso (vai arī digitālajā programmā, ko izmanto). Varbūt tu atklāsi jaunu leņķi, kurā, turot zīmuli, tavas līnijas izskatīsies labāk. Varbūt tu sapratīsi, kuri piederumi tev svarīgāki un kuri nē. Varbūt tu ievērosi, kas tev novērš uzmanību, un atradīsi jaunu vietu, kur zīmēt. Varbūt tu atklāsi jaunu veidu, kā izpludināt zīmuļu ēnojumu (šitā es atklāju - nepatika, cik asi izskatās ēnas nepludinot, bet ar pirkstiem pludināt apnicīgi un neefektīvi, un kaut kāds velns mani uzdzina izmēģināt salvetes un vates pikas, un vates kociņus sīkām detaļām). Varbūt tu atradīsi jaunus brush settings, kas tev patīk. Varbūt tu neatklāsi absolūti neko jaunu, bet tas nekas. Idejas nākt momenta lēcienā, ne katru reizi jāatklāj Amerika.
  5. Skicēšanai ir vingrinājumi, un krāsošanai arī. Brīžos, kad gribas patrenēt krāsošanas prasmi, bet negribas zīmēt un tintēt skici, sadabū krāsojamo grāmatu. Zinu, ka izklausās dumji, bet strādā. Nav svarīgi, kas par krāsojamo grāmatu - man ir savā laikā uzdāvināta fancy krāsojamā grāmata, bet var paķert da jebkādu, kaut pa trīs eiro Disney Princess. Ietrenēs precīzi krāsot līnijās, kā arī iemēģināt dažādas krāsu gammas un ēnošanas veidus. (Ja zīmē uz datora, atrodi melnbaltu attēlu, uzliec zīmēšanas programmā slānim ar attēlu režīmu multiply, un būs tev gatavs lineart, krāso, cik uziet).
  6. Ja tiešām gribi sevi piespiest zīmēt katru dienu, pameklē programmas, kas tev to liks darīt. Google Play ir pieejama Canvas Tutor, kas ir principā art quest - par katru zīmējumu tu iegūsti exp dažādās kategorijās. Daily quest katru dienu mainās, un liek dažādus pēc kārtas - piemēram, vienu dienu tev jāuzzīmē 5 vienkāršas pozas (+exp pie anatomy), vai fonus (+exp pie backgrounds), vai jāizkrāso skice (+ep pie colour theory), vai jāizveido dizains personāžam (+exp pie character design), utt. Par dienu neaktivitātes ņemas nost exp, tāpēc varbūt tas motivēs (bet vienmēr var apskatīt un iesniegt iepriekšējo dienu questus). Esmu pārliecināta, ka ir desmitiem šādu programmu, bet šī iepatikās visvairāk. Ja tev neiet pie sirds, ķidā vaļā Google veikalu.
  7. Ej uz nodarbībām. Regularitāte ir veselīga, turklāt, pat ja ne katru dienu, zīmēt kāda profesionāla cilvēka vadībā nekaitēs. Ja nevari atrast blakus sev neko, meklē Googlē kādu online kursu.
  8. Alternatīvi, ja tev ir zīmējoši draugi un ja tev netraucē zīmēt barā, izveido grupas tikšanās, kur visi nāk zīmēt (tas nekas, ja tās nenotiek bieži, kaut reizi mēnesī). Tas ir jautri, tā ir laba atslodze, jūs varat viens otram uzdot challenges, tu vari uzreiz saņemt atsauksmes, tas liek pacensties (jo tas darbs jāparāda pārējiem), un tas pieradina nebaidīties parādīt savus darbus, pat ja tie nav tik izcili, cik gribēji (confidence boost!).
  9. Skaties zīmēšanas tutorials (piemēram, video Youtube) un lasi grāmatas. Teoriju zināt arī ir labi (it īpaši krāsu mācību un to saskaņu).
  10. Nēsā līdzi kādu mazu kladi vai blociņu, zīmuli, dzēšgumiju, asināmo, un/vai pildspalvu. Tu būsi pārsteigts, cik bieži dienas vidū atrodas laiks paskribelēt. Man tā bieži gadās starp lekcijām, kad nav ko darīt veselas 30 minūtes, tad izvelku kladi un zīmēju visādu nonsense. Varbūt tu sēdi un gaidi rindā kaut kur, tev ir brīva lekcija vai starpbrīdis… Ja kaut kad pēkšņi paliek garlaicīgi, izvelc kladi un paskribelē tajā. Es parasti ātri skicēju visu, kas ienāk prātā. Reti iznāk kas izcils, bet pat pašvīkāšana uz papīra ir labāk nekā nekas (un vismaz nav garlaicīgi). Ja uztraucies, ka izskatīsies pēc dīvaiņa vai pajoliņa, tici man, visiem vienalga (vismaz manā fakultātē). Ja kāds prasa, atbildi, ka garlaicīgi un vienkārši švīkā, lai nosistu laiku, parasti liekus jautājumus pēc tā neuzdod.
  11. Pacietība un neatlaidība ļaus tev sasniegt daudz. Zinu, visi to saka, bet taisnība vien ir. Skicē vēl, un vēl, un vēl, un vēl. Ar laiku, pozas būs pareizas, personāži dinamiski, krāsas košas, un foni interesanti.
  12. Paplāno savu dienas grafiku. Apšaubu, ka tev tīri fiziski ir laiks katru dienu uzzīmēt ko dižu. Pavēro, kad tev ir mazāka vai lielāka slodze, kad tev ir brīvi brīži, kad tev ir vairāk jāmācās, utt. Izplāno attiecīgi. Ja tev ir daudz laika brīvdienās, atliec darbus, kas aizņem daudz laika, uz tām dienām. Ja tev lekciju sarakstā ir logs, izmanto to izdevīgi. Ja zini, ka dienas laikā nav daudz brīvu brīžu, atliec minūtes 15-30 vakarā zīmēšanai (prastai skicei vai vingrinājumiem). Piemēram, ja man ir aizņemta diena, tas es pakrāsoju vecas skices vai krāsojamo grāmatu pirms gulētiešanas - maza krāsošanas prakse (papildu bonuss - liek nomierināties un atslābināties pirms miega, labāk guļu). Uzstādi reālistiskus mērķus konkrētai dienai - nebūs vilšanās, un būs gandarījums, ka efektīvi saplānoji dienu tā, lai iekļautu kaut ko no zīmēšanas.
  13. Pats galvenais - nenosodi sevi, ja kaut kas nesanāks, vai arī ja nākas izlaist dienu da jebkāda iemesla dēļ. Zīmēšanai pirmkārt vienmēr ir jārada prieku tev, visi pārējie nav svarīgi. Ja jūties, ka uz doto momentu diži zīmējumi liekas kā pārāk smaga nasta, tas nekas. Ja nevari zīmēt lielus zīmējumus, skicē, ja nav spēka skicēm, pakrāso kaut ko gatavu vai pavalkā līnijas, ja to nevari, paskaties zīmēšanas video. Ja pat uz to nevari koncentrēties, atpūties, viss ir ok. Ja nav spēka vai nevari, viss kārtībā. Atlēti neskrien ar izmežģītu kāju, tev arī nav sevi ar varu jāspiež zīmēt. Dzīvē visādi gadās, un parādās lietas svarīgākas par zīmēšanu. Ja tu slimo un izvēlies veseļoties, ja vajag ilgāk mācīties studijām/skolai, ja izvēlējies būt ar draugiem, nevis sēdēt istabā un zīmēt, ir ok. Lielākais kritiķis esi tu pats, mēs te neesam nākuši tevi nosodīt.

Īsi sakot, pa mazdrusciņai uz priekšu. Mācīties zīmēt nav tikai fiziski zīmēt, tas ir arī pamācīties visādas mazākas lietiņas. Šos padomus man deva draugs, kas labi zīmē, pagājšgad, lai palīdzētu man atkal ieiet zīmēšanas ritmā (tā ka šo visu neizrāvu gluži no zila gaisa). Aprīlī notika kas nepatīkams, nebija vēlmes pat pieskarties zīmuļiem, kur nu vēl kaut ko zīmēt. Kad es mēģināju par spīti tam visam bliezt sarežģītus darbus, protams, grandiozi izgāzos. Draugs ieteica skatīties daudz tutorials (gan pamācības, gan vienkārši speedpaints, lai vispār atkal pierastu pie zīmēšanas), tad sākt ar vieglām skicēm. Tagad jau atkal zīmēju daudz maz normāli salīdzinoši regulāri. Nezinu, cik noderēs tev, bet tas ir tas, kā es sevi pieradināju neaizmirst par zīmēšanu, varbūt mani piemēri būs gana labi.

Vēlu tev veiksmi, un ceru, ka kaut kas no visa šī mana murga tev arī noderēja! Prieks redzēt vēlmi un uzcītību. Tu jau zīmē labi, bet turpini! Viss būs ok. :ok_hand:

2 Likes