Jautājumi ( Radošā sadaļa )

Es centos atrast šādu topicu, bet cik es skatījos, tad nebija… tāpēc nolēmu to pati izveidot! :blossom:

Šis ir stūrītis forumiešiem, kas vēlas veidot vai arī jau veido mākslas darbus, bet ir radušās neskaidrības. Kā arī lielisks spots, kur var rakstīt ieteikumus, padalīties ar pieredzi vai jautāt pēc palīdzības saistībā ar dažādām tehnikām un tipiem! :)

Related image

2 Likes

Man ir jau ilgu laiku bijusi vēlme zīmēt digitāli, bet man ir problēmas atrast “labāko veidu kā zīmēt”. Par cik, manuprāt, ir milzīgs čakars zīmēt ar pelīti :'D man ir doma iegādāties drawing tablet. Vai kāds zin kāda tipa firmas vai veida būtu labākas? Kāda ir atšķirība? Kur ir labāk to iegādāties? Vai arī man mēģināt kaut ko citu?? :'D

h e l p
m e
p l e a s e . . . :sweat_smile:

1 Like

Man pašai ir Wacom Bamboo Pen tablet. Vēl tais senos laikos, kad pirku, bija 42 lati. Priekš iesācēja rīks, manuprāt, ļoti labs, bez papildus podziņām un opcijām, kuras praktiski tāpat nav vajadzīgas. Tagad gan tai vads galīgi nočakarējies, tāpēc visa planšete iet ļoti saraustīti :sweat_smile:. Pati plānoju pirkt jaunu… Kad būs nauda :sweat_smile:
Faktiski varu ieteikt paskatīties Wacom planšetes, tās pagaidām šķiet ir vispieejamākās (atkarībā no modeļa, protams) un pieejamas arī Latvijas elektronikas veikalos.

3 Likes

Bamboo vairs neražo, tagad viss ir Intuos.

Intuos Draw būs gana labs iesācējam: https://www.salidzini.lv/search.php?q=intuos+draw Pirkt var no jebkura e-veikala, galvenais lai cena pieņemama un atsauksmes par veikalu labas. Kaut kādos fiziskos veikalos gan jau arī ir, bet tur parasti kādi 20 eiro pa virsu.

Wacom tur 80% tirgus, adekvātu konkurentu iesācēju galā nav.

1 Like

Visi kam ir wacom vienmēr iesaka arī citiem wacom, es tai skaitā :smiley:
Par izmēru gan nez, man pašam ir medium un ir ērti, small izmēru es neieteiktu. Large varētu būt opcija tiem kas parasti zīmē uz lieliem formātiem un patīk vilkt līnijas garos vilcienos.
Par modeļiem neko daudz nezinu, savu pirku ļoti sen “intuos 3” ar papild pogām. Papild pogas ir OP, regulāri stāv pirksti uz tām.
Nez ko lai vēl piebilst… jautā droši

1 Like

Tagad man ir Intuos Pro M, bet ar veco labo Bamboo Pen S nebija problēmas izmēra ziņā. Droši vien atkarīgs no cilvēka.

M izmērs uzreiz 3 reizes dārgāks (touch funkcija arī, bet to nekad neesmu lietjos, personīgi nepatīk): https://www.salidzini.lv/search.php?q=Intuos+art+M EDIT: Protams, ja kabata ļauj, tad extra izmērs par skādi nenāks.

1 Like

Grafiskā tablete ir labākais risinājums. Vēl eksistē monitori, kas speciāli paredzēti zīmēšanai. Tādus es ieteiktu tikai profesionāļiem, kuri mācēs tos izmantot un būs spējīgi atpelnīt tāda aparāta cenu. Wacom ir labs, populārs un ne pats budžetam draudzīgākais ražotājs. :smiley: Ja maks atļauj, droši ņem. Ja neatļauj, no Ķīnas var pasūtīt Huion ražotāja grafiskās planšetes. Pats izvēlējos Huion, jo vēlējos lielāku darba virsmu. Kopsummā ~10"x6" planšete man izmaksāja 60$. Salikuma kvalitāte laba, kā saprotu, izšķirtspēja nav tik laba kā Wacom. Pieredzējuši lietotāji it kā jūt mazu atšķirību.

1 Like

Sen, sen atpakaļ iegādātais wacom bamboo vēl pēc 10 gadiem strādā teicami. Esmu izmēģinājusi ķīnas variantus, pārīti, BET nē, kaut vecītis,tomēr bamboo. Droši vien, daudz ko dod, vecais labais ieradums.

Ir bijusi vēlme nomainīt uz kādu jaunāku modeli, tomēr, tik cik es lietoju, pavirša hobija līmenī, nolēmu piebeigt večuku līdz galam un tad domāt.

Personīgi, uzskatu ka salīdzinoši bamboo (vai tagad Intous) arī nav nu pats dārgākais variants. Maksā tos pašus 70 €, bet nu… tu nopērc kaut ko, kas kalpos un ja kas, vismaz ir kaut kāda garantija… ar ķīnas preci šis jautājums ir grūtāk risināms. :slight_smile:

Pie mums garantijas apmaiņu varēs stipri ātrāk saņemt nekā no Ķīnas. Vēl viens pluss Wacom, to būtu stipri vienkāršāk pārdot kādam tālāk. Gadījumā, ja apnīk vai vairs nav vajadzīgs.

3 iemesli iz pieredzes, kāpēc Wacom ir labāks par konkurentiem (vismaz low to mid-end galā):

1. Draiveri - lai gan Wacom mēdz būt savi niķi, vismaz draiveri saņem atjauninājumus, kamēr ķīniešiem uzprogrammē uz izdošanas brīdi un pēc tam bieži vien aizmirst un pāris gadiem vai neatjauno vispār. Secīgi ja lieto jaunāko windows, tad var sanākt ziepes.
  2. Pen - Wacom patentējis bezbateriju zīmējamo (kā to vispār latviski dēvēt?) verķi, kas ir viens no galvenajiem iemesliem viņu tirgus dominancei. Konkuretu pildspalvas(?) parasti ir smagas un resnas, jo tajās ir baterijas vai akumulatori.
  3. Nibs - uzgaļi pildspalvām nolietojas. Ķīniešiem bieži vien pat atsevišķi tik svarīgu komponenti nevar nopirkt. Secīgi, ja nolieto uzgaļus, kas nāca līdzi, var mest miskastē visu pasākumu un pirkt jaunu grafisko planšeti.

Nelietoju savu ķīnieti īpaši ilgi, bet pieņemu, ka uzbūves kvalitāte Wacom būs ievērojami labāka salīdzinot ar konkurentiem.

1 Like

Huion gadījumā tiek izlaisti jauni draiveri, kuri ievieš jaunāko Windows, Photoshop versiju atbalstu. Neatceros precīzi kādi, bet, protams, kaut kādi niķi ir bijuši konkrētās situācijās un programmās. Kaut kas ar kaut ko kaut kad ir konfliktējis. Ne visur korekti strādā uz planšetes izvietotās fiziskās pogas. Piemēram, Manga Studio pietuvināšanas poga pietuvina lapaspusi, bet citā grafiskās apstrādes programmā tā pati poga rotēs lapaspusi nevis pietuvinās. Sekojoši pogas ne visur ir lietderīgas.

Kāda precīzi atšķirība stailusi izmērā un svarā nezinu. Bezbateriju stailus viennozīmīgi ir laba lieta. Parastās baterijas var iztecēt vai beigties, tādā gadījumā nāksies drudžaini meklēt jaunu. Akumulatora gadījumā, laicīgi to neuzlādēsi, nāksies zīmēt pieslēgtam pie barošanas avota. :smiley:

Huion ir ar Wacom savietojami uzgaļi. Kā citiem, nezinu.

1 Like

Būtībā, manuprāt, galvenais lai planšete ir ērta un precīza, pārējais tā pat būs atkarīgs no programmas ko lietosi. :smiley:

Gribētos pieminēt Surface… bet 3k… mama mia…

1 Like

Zini… nav nemaz tik dārgi. Re cik maksā Wacom monitors:

Šis kaut kas interesantāks, te iekšā arī dzelži:

Šis izdevīgāks par Surface. Kurš būtu domājis…

1 Like

Paziņoti jauni Cintique Pro, bet cenas vēl nav zināmas:

http://www.wacom.com/en-us/products/pen-displays/wacom-cintiq-pro-16

1 Like

uh… es gan esmu tagad vēl vairāk apmulsusi :laughing:
taču paskatīšos jūsu visu linkus un variantus. :sparkles:
Paldies ^^

Šī tēma īsumā: Wacom vs visas pārējās grafiskās planšetes.

2 Likes

Jebkas no šī piedāvājuma būs labs, sākot ar lētāko Wacom Intuos Draw: http://www.wacom.com/en-gb/products/pen-tablets

Tālākais atkarīgs no tā, cik tev dziļa kabata. :smiley:

1 Like

Vēlos iegādāties labas akrila krāsas, kuras ir kaut cik adekvātas cenā. Vai kādam ir ieteikumi firmām? Varbūt kādu vietiņu, kur var iegādāties tās?
Es esmu diezagn liels nūbs tajā… :smile:

Te var pačekot. Jebkurā gadijumā, neko izņemot laiku, naudas un nervu tu netērē. :smiley: