Ja tev jaizvēlās?

Milzu durvju roktusris :smiley:

1 Like

7 - longer reach.

2 roku zobens ar taisnu asmeni tikai cērtamais ierocis?

Jā. Oriģināli jā
Tikai vēlāk tam noasināja spici bet pamatā tas ir cērtamais. Iedurt jau protams var. Bet tas neskaitās duramais :smiley:

Duramie ir krietni smalkāki. Un paredzēti vienai rokai. un parādijās arī krietni vēlāk

Jā ar to nedur. Vispārīgi ar gariem zobeniem nedūra, bet gan cirta, zvetēja utt. Tikai filmās redzēsi kā nejēdzīgs ienaidnieks pats uzduras uz tāda. Zobens nevar pārdurt īsti bruņukreklu, tikai pabakstīt viegli, kā tas būtu nieka oda kodums. Nemaz nerunājot par lamelāra plākšņu bruņām.

Nu ne oda kodums bet smags sasitums. Maybe ribas lūzums.

Iespējams atkarīgs no karotāja spēka un pozas.

Nu tad jā. Bet mostly tie nebūs atklāti ievainojumi. Vismaz pie bruńukrekliem.
Miesas bojājumi principă tādi paši kādus var radīt ar jebkādu masīvāku metāla objektu. Pat bez spica gala
Arī dzelzs mietu var iedurt vēderā ja labi grib un vajag

Visi redzamie ieroči ir moderni. Mani māc šaubas, ka tam zobenam ir apaļš gals. Labi, labi, neesmu klasifikāciju eksperts.

Gribēšu redzēt kā ar dzels mietu izdurs cauri bruņukreklam :smiley: :smiley: :smiley:

Lai izdarītu kaitējumu, nav jācaurdur bruņu krekls. :confused:

Nesaku ka nav noasināts. Tikai saku ka tas nav primāri domāts duršanai. Sadurt jau var.
Vnk tad viņam būtu cita forma un maz ticams ka divroku rokturis.

Bet protams pati zinu tikai tik daudz cik man LNVM darbinieki un viduslaiku cīņu rekonstrukciju dalībnieki ir stāstijuši. Plus ko līdzīgu tik rokā turējusi.

@Kefs tas par to mietu bija domāts gadijumā bez bruņukrekla :stuck_out_tongue:

Jā viņš būtu krietni mazāks un vieglāks. Dūra un meta ar šķēpiem un nažveidīgiem asmeņiem. @Menestrels Un iedomājies kā tu turi abās rokas garu, smagu zoķi un dur. Tajā brīdī ir ļoti viegli izvairīties, un saņemt savā plecā vai citā ķermeņa daļā pretinieka asmeni. Duršana ar tādu pa lielam ir neefektīvs variants.

Iesaku palasīt Bernard Cornwell. Viņa “The Saxon Stories” grāmatās ir ļoti labi aprakstīts kā 9. gadsimtā cīnījās un kā ieroči tika izmantoti, kaut vai tā ir daiļliteratūra, avoti ir no vēsturniekiem.

1, jo priekš 7 es esmu pārāk maza auguma :sweat_smile:

1 seems cute