Glasslip [ + analīze ]

Bezsakarīga anime - vai arī anime ar ļoti dziļu domu.
Iespējams jūs jau nojaušiet par ko es runāju. Glasslip.

Ievadam:

Par cik raksts ir diezgan masīvs. Ir iespējamas kļūdas. Lūdzu paziņojiet, ja ieraugiet kādu :sparkles:
Es nespēju neuzrakstīt apsaktu par šo anime. Par to var tikai runāt un rakstīt. :) Es laužu galvu gandrīz jau nedēļu. Kad es noskatījos, es biju vīlusies. Nevarēja saprast par ko tieši bija šī anime un kāda bija doma, ko veidotāji vēlējās mums vēstīt. Mani māca nemiers - nevar būt, ka nav nekāds apakšteksts, jo tika dotas tik daudz lietas, kuras netika pastāstītas līdz galam vai paskaidrotas. Un tā es nolēmu taisīt research.

Glasslip / Gurasurippu グラスリップ

Nosaukums angliski: Glasslip
Sinonīmi: -
Žanrs: Romance, Slice of Life, Supernatural
Epizodes: 13
Garums: 23 min. per ep.
Izlaišanas datums: Jul 3, 2014 - Sep 25, 2014

Image result for glasslip

Treileris:

Īss apraksts:

Anime galvenā varone ir 18 gadīgā Tokou. Viņa ir izaugusi stikla mākslinieka ģimenē un visu dzīvi dzīvo dzimtajā pilsētā. Viņai ir draugu bariņš ar kuru viņa satiekas samērā bieži kafejnīcā. Viņas skolā pievienojas jauns students Kakeru, kas diezgan bieži maina savas dzīves vietas. Viņi satiekas un drīz vien meitene iepazīstina Kakeru ar saviem draugiem. Kopš Kakeru uzrašanās draugu bariņā sāk raksties nepatika. Kakeru ar Tokou vieno noslēpums, Kakeru dzird balsis un Tokou redz nākotnes vīzijas, kuras stāsta gaitā cenšas atrisināt un pamatot.

Sižets: 7/10

Mani ļoti ieinteresēja sākums un joki man šķita smieklīgi, bet tas kas notika tālāk…

Uzrodas Kakeru un pēkšņi no draugu bariņa Yukinari uzrodas greizsirdība, jo kā izrādās, Yukinari ir jūtas pret Tokou. Tas ir šoks, jo atklājas, ka Yanagi simpatizē Yukinari.
Man interesē, ja Kakeru neuzrastos, vai Yukinari būtu spējīgs atklāt savas jūtas Tokou?

Anyways… Par cik es esmu drama žanra cienītāja man uzreiz šī situācija bija kā motivācija skatīties šo anime tālāk, taču tā situācija faktiski tika izrisināta anime vidū un es teiktu, ka Kakeru attiecības ar draugu bariņu līdz pat anime beigām palika pasīvi agresīvas. Es biju vīlusies, ka viss tā pēkšņi beidzās un faktiski pēc šīs situācijas pārējais anime laiks tika pavadīts lai atrisinātu Tokou un Kakeru nākotnes vīzijas.
Faktiski draugi nebija vairs svarīgi līdz anime beigām. Tas ko es ievēroju, ka viņi faktiski tika “vilkti” līdizi stāstā, bet reāla jēga no viņiem vairs nebija, jo savā starpā viņi vairs nerunāja. Tika rādīti kadri no katra individuāla skatu punkta, taču anime beigās viņi nosacīti satikās, taču bez Tokou. Nenoliedzami viņiem viens otrs rūpēja - arī Tokou, taču viņi reti satikās vai runāja… Anime beidzās ar to, ka Tokou izolējās no draugu bariņa un vairāk sāka drauzēties ar Kakeru, taču jaunajā mācību gada sākumā viņai bija struggle vai Kakeru būs vai nebūs viņas skolā, jo viņam itkā bija jāmaina atkal dzīves vieta.

Attēlu rezultāti vaicājumam “glasslip gif”

Līdz anime vidum man šķita, ka stāsts būs saistībā ar viņas draugu bariņu, taču tā tas nenotika. Uz beigām šķita, ka tā būs saistībā ar mīlestību, kas arī īsti nenotika. Anime stāsts vispārīgi ir par jauniešu pieaugšanu, bailēm pieaugt, bailēm uzņemties atbildību, apmulsumu utt…

Stāsts un tā ideja ir oriģināla un interesanta, taču izpildījums nebija, manupāt lielisks līdz galam. Pat, ja ļoti iegrimst un cenšas analizēt (ko es darīšu tālākajā rakstā), nerodas sajūta, ka tas ir pietiekami pārdomāts. Ir ļoti pateikta daudz informācija, bet nav līdz galam nobeigta. Daudz, kas ir palicis līdz galam nepateikts, kas nav kā stāsta efekts, bet gan defekts. Pēdējā epizode bija ļoti liela vilšanās, ja tiktu “savilkti gali” - pat nedaudz, lai vismaz skatītājs ir spējīgs izdomāt beigas par KATRU TĒLU, es būtu iespējams ielikusi augstāku vērtējumu.
Tas ko es personīgi vēlējos bija vairāki nākotnes skati un to atrisināšana, taču tas īsti nenotika. Vienīgais nākotnes skats, kas reāli piepildījās bija tas kur Kakeru viņu noskūpstīja. Tā bija vilšanās man, bet es sapratu, ka “Nākotnes” redzējumi nav burtiska nākotne, bet gan vīzijas ar simbolisku nozīmi.

Simbolu nozīmi es publicēju atsevišķi komentāros, jo tas viss var ietvērt spoilus un tas diezgan piesārņotu šo apskatu.

LIELAIS JAUTĀJUMS:

Kas īsti ir tās vīzijas?

Man ļoti patika viena fana hipotēze, kuru es biju pati iedomājusies, bet noliegusi, jo tas gluži neatbilstu anime žanriem - Vai Kakeru būtu vīzija, jo Tokou ir šizofrēnija. :'D

Viņi paši centās atrisināt vīziju jēgu un būtību, taču manuprāt atbilde ir acīmredzama, bet anime tā nav precīzi pateikta. To var interpretēt katrs skatītājs savādāk.

Viņi bija iemīlējušies. Es teiktu, ka tā ir kā kopīga interese un fantācijas - kā cita dimensija vai paralēla pasaule, kas vieno Tokou un Kakeru. Tas ir veids kā viņi iepazīst viens otru. Man personīgi ļoti likās dīvaini tas, taču tai pašā laikā man radās silta sajūta, ka viņus saista, kas tāds kas nav nevienam citam.
Tas varētu paskaidrot, kāpēc pēdējā epizodē viņas māte pateica, ka jaunībā viņai arī bija tāda tipa vīzijas.
Vīzijām piemīt simboliska un metaforiska jēga, nevis supernatural spēks.

Animācija: 8/10

Es teiktu, ka man patika, lai gan dažos brīžos man šķita, ka attēls raustās (?) tā kā nebūtu pietiekami smooth izveidots. Es neesmu pārbaudījusi, bet neizskatījās, ka tā ir datora vai video vaina. Ļoti patika izmantotie gaismas efekti un fons, lai gan, manuprāt, tas diezgan daudz atkārtojās, kas varbūt arī nemaz nebija slikti. Uzreiz radās priekštats, ka tā pilsēta ir domāta neliela (Lai gan Japānā nelielās pilsētas, salīdzinot ar Latviju tāpat ir lielas… :D )
Es centos novērot stilistiskas kļūdas, bet ar pirmo reizi skatoties ir grūti tās pamanīt, bet ievēroju 4.epizodē, ka Yanagi staigāja ar kruķi(?) uz nepareizo kāju…

Neskaitot to… laikam viss pārējais bija ok… vismaz es nemanīju (?)

  • Iespējams man vienīgajai bija šāda problēma, taču no paša sākuma man bija problēmas atšķirt meitenes, jo viņas bija diezgan līdzīgas, bet es pēc tam veiksmīgi iemanījos.

Skaņa: 8/10

Nebija specifiski momenti, kur skaņai bija milzīga nozīme. Faktiski radīja tikai noskaņu un tika izmantoti daži skaņas efekti lietu raksturošanai. Man ļoti patika OP un ED dziesmas. It īpaši ending. :)
Ļoti līpoša.

Patika arī kadri un mūzika, kuru spēlēja Kakeru māte.

Tēli: 5/10

Īsumā runājot. Manuprāt, tēli šajā anime bija pārāk daudz, kurus veidotāji pieminēja kādu, taču pēc tam īsti neakcentēja, lai gan tēliem bija potenciāls. Vai arī otrādi - akcentē tēlu no kura banāli runājot nav tik liela jēga. Tēlu izaugsme bija katram individuāli diezgan minimāla.

:large_orange_diamond: Par galvenaijiem tēliem:

:sparkle: Tokou - Lai arī viņa bija galvenā varone, es nejutu, ka reāli viņa ir galvenā varone dēļ viņas rakstura īpašībām. Es redzēju viņu kā naivu, viegli manipulētjamu objektu, kuru Kakeru diezgan veiksmīgi izmantoja iespējams(?) diezgan neapzināti. Viņš Tokou diezgan veiksmīgi izolēja no draugu bariņa, viņa diezgan ātri sāka uzticēties Kakeru, kas arī pasaka par viņas personību (lai gan tas ir loģiski, ka viņa sāka uzticēties, jo viņš bija faktiski vienīgais kurš saprata un zināja par “nākotnes vīzijām”). Es nesapratu, kāpēc viņa nestāstīja par Kakeru un savu noslēpumu nevienam citam un kāpēc māte anime pašās beigās paziņoja, ka viņai ir bijuās līdzīgas vīzijas. Kāpēc viņa to nepaziņoja ātrāk? Kāpēc tas ir noslēpums? Anime uz beigām akcentēja, ka viņai ir bail par to, ka tuvi cilvēki viņu pametīs (par to bija arī viena vīzija) - it īpaši kKakeru, kuru viņa mīl. Atšķirībā no Džonatana, cāļa, kurš nevar lidot, tad Kakeru to var, ja izvēlas braukt prom ar māti.

:eight_spoked_asterisk: Kakeru - Ticiet vai nē, bet stāstā viņš bija sliktais varonis (no draugu skatu punkta), labais varonis (no Touko skatu punkta) un cietējs (no sava skatu punkta). Viņš patiesībā mani no sākuma biedēja. Viņš burtiski stalkoja to meiteni. Ja tā var teikt, tad radās sajūta, ka viņš kļuva apmāts ap viņu. bija ļoti grūti saprast viņa personību, Faktiski viņš ir ļoti apmulsis. Ir dotas divas iespējas 1) turpināt ceļot ar māti, bet pamest Tokou 2) palikt pie Tokou un justies kā mājās, taču tādā veidā pārtraukt ar māti kontakstus. Var teikt, ka viņam ir bailes uzsākt patstāvīgu dzīvi.

Runājot par pārējiem tēliem, neskaitot Touko un Kakeru, bet vairāk par viņu draugiem. Biju gaidījusi kaut kādu kopsakarību beigās, jo sajūta, ka tie tika beigās vilkti līdzi stāstā. Protams, viņiem visiem viens otrs rūpēja, jo domāja apr vienu otru, taču reāli viņi īsti savā strarpā vairs netikās kā agrāk. Varbūt tas bija, lai iezīmētu to, ka viņi pieaug, lietas mainās vai arī akcentētu pusaudžu dzīvi spilgtāku. Nezinu kā citiem, bet, ja tā tad, manuprāt tas nebija ļoti veiksmīgi. Tas bija vairāk kā defekts stāstā.

:large_orange_diamond: Par dažiem:

:spakle: Sachi - ļoti neitrāls tēls, taču viņu bieži rādīja. Es viņu redzēju, kā tēlu, kas jūt līdzi ar skatītājiem. Viņas attiecības ar Touko ļoti mulsināja. Viņām bija kopīgas stikla aprocītes. Anime laikā viņa sāka attiecības ar Hiro (puisis no viņu draugu bara), bet viņa salīdzinoši bieži teica, ka viņai patīk Touko un arī Hiro. Nav ne jausmas, kā to bija jāsaprot, bet zinot cik ļoti viņa protestēja pret Kakeru. Milzīga nepatika pret Kakeru - tāpēc man radās aizdomas, ka viņai ir simpātikas pret Tokou. Jūs variet mani noliegt, bet tā ir tikai mana mazā hipotēze, un cik es paskatījos daudziem skatītājiem radās tāds iespaids. Taču, protams, var teikt, ka viņām bija tuva draudzība.

:eight_spoked_asterisk: Hiro- Manuprāt, vienīgais no tēliem, kurš man patika stāstā un es nemanīju neko sliktu. Stāstā viņš bija diezgan pozitīvs varonis. ^w^

:sparkle: Yanagi un Yukinari - vai zinājāt, ka viņi ir pusbrālis un pusmāsa? Biju pārsteigta, ka es to sapratu tikai pēc anime noskatīšanās :D Man liekas, ka varēja izvērst plašāk to, kāpēc Yukinari bija tik nopietns vai bēdīgs pēc dabas.

:eight_spoked_asterisk: Kakeru vecāki - viņi bija neitrāli, bet patiesībā, manupāt, neviens neievēroja, cik patiesībā viņi ir svarīgi visā animē!! It īpaši Kakeru māte. Kakeru ģimenē ir milzīga problēma. Māte nav uz vietas un no tā cieš gan viņa tēvs, gan pats Kakeru. Kakeru nav draugi , tāpēc viņš runā ar sevi… Kā arī nejūtas piederīgs katrai jaunajai mājai - tāpēc guļ teltī, jo visu laiku maina dzīves vietas, bet tēvs ir vientuļš, jo viņam ļoti pietrūkst sava sieva, kas ļoti bieži nav mājās. Spilgti to parādīja, ka viņš klausījās viņa sievas plates ar klavieru skaņdarbiem. Faktiski es redzēju aktuālu problēmu, kas ir arī mūsdienās - ģimene V.S darbs. Liek pārdomāt prioritātes - vai Kakeru māte ir aizrāvusies ar savu karjeru, cik ļoti tēvam būs pacietība un ko izvēlēsies Kakeru - palikt pie Tokou un pamest ģimeni vai arī doties ar viņiem tālāk.

Gala vērtējums: 7/10

Es teiktu anime stāsts nav līdz galam pilnveidots. Tas varēja būt ar mazāk “filleriem”, neizveidot stāstu plašu, bet konkrētāku un ar svarīgāku infomāciju. Kā jau es aprakstīju, bija lietas, kuras varēja padarīt spilgtākas. Veidotāji šo darbu - apzināti vai neapzināti - padarīja to ar abstraktu pieskaņu. Manuprāt, stāstam ir nozīme, to ir tikai jāatrod, bet kā jau es minēju - viņi to varēja uzlabot un parādīt spilgtākas problēmas, akcentēt arī citu tēlu problēmas un tās risināt. Varbūt, ja tā būtu filma, tad tā būtu veiksmīgāka (?).

3 Likes

SIMBOLI:

(iespējami masīvi spoili. Centos gan aizklāt)

:small_orange_diamond: Cāļi?

Pirmajā epizodē (?) bija aina, kur Tokou un draugi paņēma katrs savu cāli un pieskatīja, jo uzskatīja, ka tomēr tā nav droša vieta, kur tiem uzturēties. Draugi paņēma cāļus un Tokou paņēma Džonatanu. Pieņemot, ka visas vistas ir saistītas ar Tokou draugiem, tas ir pašsaprotami, kas ir vista Džonatans.
Pirmajā reizē kad Tokou sastapa Kakeru, kamēr zīmēja vistas pie skolas, viņa Kakeru nosauca par Dāvidu (Mikelandželo “Dāvids” (1501 -1504)), jo viņš bija ļoti līdzīgi nostājies tādā pozā.

Saistīts attēls

Visi cāļi ir nosaukti filozofu vārdos, izņemot cāli Džonatanu. Džonatans nav filozofs. Džonatans Bībeles stāstā ir Dāvida labākais draugs. Tāpat arī Kakeru - viņš nav draugos ar Tokou draugiem. Tas atdala viņu no pārējiem un tāpēc Tokou pievēršs pastiprinātu uzmanību cālim Džonatanam.

Taču izlasīju kāda cita cilvēka recenzīju, kurš uzskatīja, ka vistas ir vienkārši raksturīga iezīme režisoram Nishimura Junji likt savos darbos cāļus. Es nevaru apgavlot vai tā ir vai nav, jo neesmu meklejusi vai skatījusies vismaz līdz šim vēl kāda viņa darbus, bet neapšaubu. Varbūt tā ir (?)

Attēlu rezultāti vaicājumam “chickens glasslip”

Šis ir attēls no ending un pat šajā kadrā mani mulsina, kāpēc tur tālumā virs cāļiem ir vanags… >.<

:small_blue_diamond: Kraukļu bars un Touko?

Yukinari ir pievilcīgs, sportisks un viņam ir ikdienas rutīna. Viņam ir pat mazu meiteņu fanes, kuras katrā peldēšanas nodarbībā skatās kā viņš skrien. Taču viņš to ir pārtraucis. 7. epizodē, pēc Yanagi vainoja Kakeru, ka viņš ir iemesls, kāpēc Yukinari vairs nav pievilcīgs. Touko bija neīstajā vietā un laikā un to dzirdēja. Tieši pēc šī teikuma Touko parādijās vīzija, kur viņai virsū triecas kraukļu bars.

Tas parāda to, ka iespējams nākotnē Tokou ar Yanagi būs aukstākas attiecības, vai arī kā brīdinājumu - to ka draugiem ar Kakeru ir pasīvas argesīvas attiecības.[/spoiler]

:small_orange_diamond: Garā vīzija, kur Tokou ir sveša -

Ja nemaldos 11 epizodē bija garā vīzija kā Kakeru māte spēlēja klavieres un Tokou iegrima domās un nosapņoja gandrīz epizodes garu vīziju kā viņa pārceļas uz jauno pilsētu, kas patiesībā IRL ir viņas pašreizējā dzimtā pilsēta, viņa nevienu tur nepazīst, nepamana un pat ja iepazīst tad ātri aizmirst.
Tas ir ļoti spilgts simbols, ka viņai ir milzīgas bailes pazaudēt savus draugus un tuviniekus. It īpaši Kakeru, kuru viņa mīl.

:small_blue_diamond: Jūras putni
Ko es pati neievēroju, bet izlasīju ļoti brīnišķīgu skatītāja viedokli, bija par jūras putniem.
Pēc idejas anime bija ļoti daudz to skaņas. Viņi akcentē Kakeru. Līdzīgi kā Kakeru gājputni maina savas mājvietas dažādās sezonās. Šī vietas maiņa Kakeru padara vientuļu. Touko to juta un viņai bija bail no tā, ka Kakeru aizlidos uz citu vietu kad gadalaiki mainīsies (kad kļūs auksts).

:small_orange_diamond: Kakeru un telts.
Spilgts simbols. Kakeru uzturas teltī, jo viņš visu llaiku maina mājvietas tāpēc nejūtas nekur piederīgs.
Spilgti to varēja dzirdēt pašā pirmajā epizodē dialogā ar Tokou pie skolas. VIņš bija tas kurš skaidroja Tokou, cik bīstama dzīve ir Džonatanam, ja viņam nav māja kur palikt, piebilstot, ja viņam būtu izvēle tad viņš dzīvotu mājā visu laiku. Tas parāda, ka viņam ir super-liela vēlme pēc mājas dzīves.

:small_blue_diamond: Trīs Kakeru.
Man šķiet, ka tas parāda, ka viņš ir vietuļš, ka viņam nekad nav bijuši draugu tāpēc ir draudzējies ar sevi. Jo bija aina, kur abi Kakeru apvainojās, ka tagad viņam ir citi draugi, tāpēc Kakeru vairs nevjag viņus abus (Kakeru pretojās un taisnojās, ka tā nav).

:small_orange_diamond: Sniegs.
:question:
Sniega ainas bija diezgan daudz, bet es nespēju atrast simbolu tam. Iespējams, ka tas varētu simbolizēt mieru (???)

:small_blue_diamond: Vīzija kurā Kakeru krita.

[spoiler]Simbolizē, ka Tokou ir kļuvusi par viņa vājību, tāpēc viņam rodas tas milzīgais struggle vai palikt pilsētā vai doties prom. Fonā ir redzami putni, kas lido prom.

:small_orange_diamond: Stikls

:question:

Varbūt tam nav tik liela nozīme, bet nenoliedzami stilka ainas bija ļoti daudz.

:heavy_plus_sign: Bija vēl vīzijas un weird lietas, bet es pastāstīju par galvenajām :)

3 Likes

Es ieraudziiju “Slice of Life” un uzreiz gribeeju nokomenteet to, pat nelasot paareejo. :smiley:

Biju jau sen noskatijies un manas domas par o gabalu ir visai statiskas. Ļoti vienveidīga un bezsižetiska anime. Kopumā attieksme pret visa veida zemtekstu ir negatīva. Pat besī. Ja kāds man vēlas kaut ko pateikt, tad to jāsaka taisni. Man nav ne mazākas vēlmes lasīt zemtekstus un domāt, ko tas autors gribēja ar to pateikt. Šīs darbs nav isņēmums. Pat, ja autori velejas kko augstu uztaisīt viņiem tas neizdevās. Sanāca tikai un vienīgi garlaicīgs garadarbs ar visai traģisku izpildijumu. Šim darbam es jau sen izliku savu viszemāko vērtējumu! 3/10 un pat ir bišku traģiski pie tā atgriezties.

Nu, ja tā paskatās uz maniem faviem, tad esmu “Slice of Life” fans, savā ziņā. Vismaz ir interesanti skatīties šī žanra anime, bet šī pat nebija “Slice of Life”. Viņa ļoti čīši centās rādīt savu fantasy, bet tajā pašā laikā turēties pie realitātes un vilkt visā garumā šo neinteresanto domu.

P.S. @kikimuffs, nedaudz palaboju rakstu. ;)
Domāju, ka @Menestrels neapvainosies, ja šādiem labiem rakstiem atteli tiks augšuplādēti uz servera. Mēs vairāk cīnamies ar tiem neskaitamiem meme bildēm, kuras piemeslo serveri.

3 Likes

Rakstu attēliem vienmēr atradīsies vieta serverī. Mūs uztrauc tikai saturiski nevajadzīgu vai īslaicīgu attēlu masveida augšupielāde serverī. Rakstu attēli ir tik pat svarīgi kā teksts un mēs tos nevēlētos pazaudēt laika gaitā.

Es neesmu pati milzīga Slice Of Life fane, bet pa laikam paskatos~ :slight_smile:
Ļoti daudzas manas mīļākās anime ir uz mystery, action, psychological…

1 Like

Pats pa laikam paskatos, bet paarsvaraa censhos tureeties pa gabalu.

1 Like

Diemžēl seriālu neesmu redzējis, tādēļ nespēšu piemest savus divus centus spekulācijai. Pēc kopējā apraksta šķiet seriāls iekrīt tajā pašā bedrē kā daudzu citi supernatural, slice of life seriāli. “Ideja laba, bet realizācija ne tik”.