Gangsta. / GANGSTA. ギャングスタ

com-crop%20(1)

Gangsta. / GANGSTA. ギャングスタ

Animācijas studija: Manglobe
Žanrs: Action, Drama, Seinen.
Garums: 1 sezona jeb 12 epizodes + 1 recap epizode.
Izdošanas datums: 02.07.2015 - 24.09.2015.
Animes veids: Adaptācija mangai.

Visi trīs Gangsta. PV - https://www.youtube.com/playlist?list=PLQqW0jS1h-70AF34ghQsmVmXw3APZ2V7K


Apraksts:
Ergastalum pilsēta ir pilna ar zagļiem, slepkavām, ielasmeitām un citiem noziedzīgās pasaules pārstāvjiem. Bet pārsvarā šīs aktivitātes nenotiek šīs pilsētas priekšplānā, bet gan dziļākos nostūros un sānielās.
Bet šeit arī uzturas ļoti daudz īpašāku cilvēku - “Twilights / Tags”. Šīs personas ir spēcīgās, ātrākas, utt. par parastiem ļaudīm, bet tai pašā laikā viņiem ir kādu kroplība vai limitācija. No viņiem baidās visi, bet tai pašā laikā viņi tiek nicināti, nīsti un diskriminēti. Šīs personas ir pēcnācēji tiem, kuri ir lietojuši narkotikas “celebrer”.
Viens no šīm personām ir Nicolas. Viņš kopā ar Worick ir algotņi, tā saucami “Handymen / Benriya”. Viņi ir gatavi uz dažādiem darbiņiem, kā piemēram slepkavība, miesassargi, kurjeri, utt. Viņi nav saistīti ar nevienu grupējumu, viņi skaitās kā ārējie.
Bet tik un tā, kaut kas briest šai pilsētā, kādi slepeni plāni sāk kustēt uz priekšu. Iespējams Ergastalum tumšā un asiņainā pagātne atkārtosies un viņi tajā tiks iepīti pamatīgi.


Daļa manu domu:
Pirmo reiz redzot PV sajutu Black Lagoon vibes, jo nu interesants art style, a bit of cool action, crime stuff. Laikam ejot hyps mazinājās, bet es biju izlēmis skatīties šīs sērijas sezonālā veidā, skatot katru sēriju reizi nedēļā un pietam ar sub.
Nu tad ar iznāca pirmā epizode. hmm. Nebija jau slikta, bet BL vibes pazuda, sapratu ka tas tomēr būs kaut kā savādāk, ka tik niecīga kripata būs līdzīga BL. Gaidīju nākošo sēriju. Tā noskatījos laikam 2 vai 3 sērijas. Tad arī laikam sāka mest ārā eng dub, ar kuru ar skatīšos, bet tomēr sākumā pabeigšu ar sub.
Bet nu man tomēr apnika gaidīt ik pa vienai sērijai, tāpēc nolēmu pagaidīt kad visas iznāks un tad noskatīšos. Ok, tā arī izdarīji.
Diemžēl ar sub man šī anime likās tā teikt kruta, bet tomēr arī garlaicīga. Es nespēju šajā tajā baigi iedziļināties, tas bija tā garlaicīgi.
Tad nu ar noskatījos ar eng dub. hmm, diemžēl jāsaka ka baigi daudz jau nē, bet bišk vairāk patikās, bet tikai tāpēc ka vieglāk varēja visu saprast, jo šoreiz varēja saprast klausoties nevis lasot.

Stāsts:
Stāsts pats par sevi ir okey, spēj būt pat arī pietiekami interesants, bet tomēr vairāku faktoru dēļ nav baigi aizraujošs. - Nomācošā atmosfēra. Iespējams humora trūkums. Pārāk lielā nopietnība. (Un man personīgi skatīšanās ar sub ;d) .

Un tas ka palika uz baigā clifhanger.
Okey, kā pirmajai sezonai beigas ir it kā labas, bet nekas neliecināja par, ka būšot otrā sezona, un redz ka beigās Manglobe bankrotēja un neviena cita studija tā arī nav pacēlusi šo animi.
Tātad beigas kā vispārīgi ir ļoti sliktas.

Laigan ar jāsaka, ka es pats visu sabojāju sev ar lielo hype un BL vibes. Es cerēju ka būs fun action ar tīkamu crime story. Savā ziņā jau bija, bet action nelikās īpaši jautrs. Kruti jā, bet ne jautri.

Bet tomēr var iedot plusu par to, ka kāda fight aina vai kāda saruna starp tēliem tiek pagarināta. Jo mangās tās daudzreiz nav īpaši garas un tik detalizētas.

Tēli:
Ar tēliem nesaskatu nekādu problēmu. Tīkami un interesanti.
Daudziem baigi patīk Nicolas, man personīgi labāk tīk Worick.
Laigan Alex ir domāta tā galvenā hottie, tomēr es drīzāk teikšu ka Ginger ir vēl vairāk hot ;d .

Vizuālais:
Pa lielam vizuālais ir patīkams. Animei ir savs tīkams art style, jo tāds ir mangai. Tēli un pārējais izskatās forši. Bet tomēr ir savi mīnusi - Atkal nomācošā atmosfēra un iespējams humora trūkums. Brīžiem jocīgi slikta animācija. Vispārīgā cenzūra un TV versijas cenzūra vai švakā kvalitāte.

Jocīgi slikto animāciju, parasti var manīt tēlu sejām un dažreiz arī viņu rokām, pirkstiem.
Sākumā varētu likties ka tas ir tikai TV versijai, bet nē, tie screen shoti tieši ir ņemti no Blu-ray versijas.

:warning: Es neiesaku šos screenshotus skatīt tiem, kuri nav redzējuši animi, jo tas varētu sabojāt animes skatīt prieku. :warning:

Jocīgi sliktās animācijas piemēri.

Bet arī tomēr pamanīju, ka TV versija pat izskatījās vienā vietā švakāk ;d.

TV


BD

Vispārīgā cenzūra ir tāda, ka pāris ainas animē netiek tik atklāti parādītās kā tas tiek darīts mangā.

Bet nu lūk arī piemērs TV cenzūrai vai sliktajai kvalitātei.

TV


BD

Atmosfēra un komēdija:
Tad nu arī šis divas lietas, kas animē pietrūka un to padarīja garlaicīgu.

Kā jau minēju action ir nice, bet ne īpaši fun. Viss notiek pārāk nopietni.
Dēļ šīs pārāk lielās nopietnības stāstā cieš atmosfēra.
Bet tā arī cieš vizuālā dēļ.
Mangā to nevar tik ļoti manīt, jo tā ir melnbalta, bet animē tas ir baigi manāms. Tā kā anime pa lielam notiek sānielās un ne tajās apdzīvotākajās un saulainākajās pilsētas teritorijās, tāpēc visi šie pelēkie, brūnie, tumšie toņi uzdzen garlaicīgu, nomācošu atmosfēru.

Komēdija ir manāma šur tur animē, bet ne īpaši baigi.
Šad tad jau manāma, bet retā reizē var manīt, ka tā izceļas vēl vairāk ar kādu rīcību vai vizuāli, bet vēl citās retās reizēs pat ar chibi tēliem un sejas izteiksmēm.

Humors, kas izceļas.

Chibi humors.

Redzot šo humoru tajās reizēs tas liekas baigi dīvaini, jo tas nav viscaur sērijām. Toties mangā tas ir pilnīgi visu laiku un tur tas ir sabalansēts ļoti labi.

Piemērs no mangas.

Lūk var redzēt ka vizuāli ir nopietni un uzreiz pēc tam komiskāk un citā brīdī pat chibi veidā. Tā ir viss caur mangu lieliski sabalancēts.

Par to ir grūti spriest, bet man ir aizdomas, ja šos humora veidus arī sabalansēti ieviestu animē, tad anime būtu labāka, neliktos tik ļoti nopietna un garlaicīga.

Sub/Dub:
Japāņu ierunātais ir lielisks. Perfektas balsis tēliem.

Angliskās balsis gan diemžēl bija švakas. Es nevēlos teikt ka eng dub ir pilnīgs mēsls, bet nekas baigi labs tas nav.
Daļai tēlu balsis liekas piemērotas - Chad Adkins (John Swasey), Daniel Monroe (Mark Stoddard), pa lielam ar pašam Nicolas Brown (Brandon Potter), utt.
Bet tad savā ziņā kaut kā nepiemēroti manām ausīm skanēja šo tēlu balsis - Alex Benedetto (Felecia Angelle), Doug (Greg Ayres), Delico (Marcus D. Stimac), utt.
Un tad ir Worick Arcangelo (Ian Sinclair). Viņa balss sākumā man nepatika, jo es to biju dzirdējis citam tēlam citā anime, kurš man nepatika, bet ar laiku pieradu un varu teikt, ka ir okey, ir piemēroti.

Bet ir viena intersanta lieta man personīgi saistībā ar Worick balsi un tiem citiem tēliem no citām animēm. Bet to paslēpšu te, lai nav pārāk daudz lieki sarakstīt apskatā ;D

Tātad Woric balsi ierunāja Ian Sinclair. Šo balsi es biju dzirdējis pāris animēs pirms tam, bet nepievērsu uzmanību, jo tie bija supporting charaters. Bet pirms Gangsta. es skatīju un dzirdēju Kekkai Sensen un tur ir tēls kas man īpaši nepatika un arī viņa eng balss, Zapp Renfro. Tāpēc man īpaši nepatika dzirdēt šo balsi kā Worick balsi. Bet kaut kā pieradu un pat es teikšu, ka tā pat ir piemērota. Bet interesantākais ir tas ka pēc vien otra gada noskatījos Space Dandy un pats Space Dandy ir foršs tēls un viņa angliskā balss arī ir perfekta. Tad nu uzmetot aci kas to ir ierunājis atklājās, ka tas pats balsu aktieris kas ierunājā Zapp un Worick. heh, interesanti, viens tēls nepatīk pat balss ziņā, bet cits tēls liekas okey un cits par ļoti patīk :D

OP, ED, OST/Soundtrack:
Man likās, ka OP būs adrenalīna pumpējošs un zosādas uzdzenošs kā Black Lagoon OP roka veidā. Bet es kļūdījos ;d Tas bija baigā tucinieka veidā ;d Sākumā man OP īpaši nepiesaistīja, bet ar laiku un it īpaši tagad man pat patīk, gan dziesmas ziņā gan video.

Par ED man gan nebija nekādu iepriekšēju cerību, domu. Tad kad dzirdēju un redzēju, likās tāds ehh. Bet arī ar laiku pieradu, dziesma ir nice, bet vizuālais it kā jau ir ok, bet tomēr vēl aizvien so so liekas, ka netika nekas animēts, bet pārsvarā tik bildes rādītas, laigan tas ir manāms daudzām citām animēm ;d

Sountrack mani pārsteidza. Es domāju ka būs ātras uz roka tipa dziesmas, jo BL vibes ;d, bet nē, surprise surprise, vairāk skan kā elektro, dubstep dziesmas ;d Ne visas, bet gan pārsvarā action dziesmas. Pārējās ir nice un chill dziesmas. Bet nu galu galā man baigi patīk šīs animes soundtracks. Es pat labprāt šad tad paklausos. Tīkami ir dzirdēt tās mierīgās dziesmas kādā drūmā, mierīgā lietainā dienā ;D Bet nu ar klausījos, kad lasīju mangu, tas ļoti uzlaboja mangas lasīšanas pieredzi.

Cik es skatos, tad normāli vairs nevar atrast animju soundtrackus, bet par laimi man šis bija saglabājies. Ja vēlaties tad lūdzu - GANGSTA_-_Original_Soundtrack__SIGNS__Disc_1 | Gangsta. Soundtrack. | Failiem.lv. - ost ir sadalīts divos cd.

Manas domas atkal:
Tad nu beigu beigās, mana pieredze ar animi nebija tā tīkamākā, daļēji pat manis paša dēļ. Laigan otro, trešo reiz noskatoties vairāk iet pie sirds, ber arī laikam tāpēc, ka manga ir viena no manām mīļākajām.

Šī anime pati par sevi nav drausmīga un mēsls, bet arī nav nekas baigs. Es teiktu ka viduvēja, ok/fine. Un kā adaptācija mangai arī nav drausmīga. Bet reāli beigās varēja būt labāk.

Diemžēl švaki, ka anime palikusi uz clifhanger un studija Manglobe tieši pēc animes beigām bankrotēja.
Reāli turpinājumu tad nedabūt, jo šī ar nebija viena no tām wooow sērijām, kuru paķertu cita animācijas kompānija.
Un cik liekas tad diezvai ka jaunā Geno Studio, kuru veidoja Manglobe darbinieki ar nepaķers un nepabeigs šo animi.
Bet ja to izdarītu un nākošajā sezonā neielaistu šīs pašas kļūdas, tad turpinājums būtu kas foršs, jo šis clifanger ir nieks, jo tālāk notiek vēl trakākas lietas, viens otrs iespaidīgs plot twists.

Vai es iesaku šo skatīt? … hmm, grūti spriest.
Ja jūs pēc tam lasīsietie mangu, tad jā. Jo man personīgi viens no iemesliem kāpēc tik ļoti patīk manga ir ka anime mani ieveda šajā Gangsta. pasaulē, bet esot tik švaka parādīja cik lieliska ir manga.
Bet ja jūs neinteresē manga, bet interesē tik anime, tad es īsti nezinu. It kā jā, jo nice action un kaut cik interesants stāsts, bet kā jau pastāstīju ir savi mīnusi un stāsts paliek uz clifhanger. Tā kā par to izlemjat jūs paši vai skatīt vai nē.


4 Likes

Nu man manga pirmās dažas nodaļas patika cik es atceros.
Kad pabeigšu savu lasāmo, un būs laika, tad palasīšu Gangsta.

Nekā varāk man nav ko teikt par šo, jo lasīju 2 gadus atpakaļ un neatceros kas īsti notika.

2 Likes