Ergo Proxy

Ergo proxy

Šis ir visai pazīstams un vecs seriāls. Man kaut kādā veidā bija izdevies līdz šim brīdim to nenoskatīties līdz gala. Tas tagad ir labots un varu pastāstīt par saviem priekšstatiem.
Mūzika lieliska, dizains lielisks, atmosfēra lieliska, stāsts lielis… hm… stāsts lielisks neskaidrā prātā!

Mūzika rada pareizo atmosfēru, tā nav laimīga vai pārlieku melodiska. Tā rada ilgas pēc kaut kā. Tieši tā kā tam vajadzētu būt drūmajā nākotnē.

Dizains pirmajā acu skatienā atgādināja cyberpunk pārstāvi, taču pēc seriāla noskatīšanās tā vairs nevaru teikt. Tagad es to sauktu par drūmo futūrismu. Viena no interesantākajām dizaina sastāvdaļām varētu būt groteskie androidi. Tie ir līdzīgi cilvēkiem, bet ne līdz galam.

Stāsts vislabāk sevi parādīji, tieši pirmajā seriāla daļā. Ārpasaule kļuvusi neapdzīvojama, cilvēku atraduši patversmi milzīgās ar kupolu pārklātās pilsētās. Pilsētā izbēdzis bīstams radījums, kurš apdraud visas pilsētas drošību. Stāsts aizsākas sekojot izmeklētājai, kura mēģina atrisināt šo noslēpumu. Lieliski, neko neteiksi. Pēc tam mēs iepazīstam otru galveno varoni, saskaramies ar dažādiem pavērsieniem un dodamies psihodēliskā ekspedīcijā ārpus kupola. Seriāls tik tiešām beigu daļā sev iešāva kājā. Redzot Disnejlendas un “TV šova” epizodi, es pat pārbaudīju vai neskatos kaut kādu parodiju OVA. Nē, tā tiešām bija seriāla sastāvdaļa.

Galavārdā gribētu ieteikt seriālu, taču tā nobeigums man neļauj to darīt ar pilnīgu pārliecību. Es sliecos uz to, ka šis seriāls paredzēts īpašas brāgas cienītājiem. Vai es tāds esmu? Laikam nē. 7/10


2 Likes

Šamejo pirms kāda 1.5+ gada iesāku skatīties, taču izturēju kādas 3 epizodes. Nezinu kur bija vaina. Iespējams ne tas noskaņojums bija, jo gaidīju redzēt drūmu cyberpunk, un kā minēji - netieši viņš stāv blakām šim žanram. Kurš idiots ielika šo žanru - jautājums atklāts.

Pēc atmosfēras ko izjutu, atgādināja korejiešu animāciju (anime) Wonderful Days (Sky Blue). Principā ja patika šis iesaku Jaukās Dienas.

1 Like

Īsti daudz nav ko teikt. Sākumā bija jauki un interesanti. Bet tad ap vidu un beigām, it īpaši kad viņi ceļoja ar to kuģīti … oh … tik garlaicīgi palika … beigas arī kaut kāds mindfucks bija, es pat neatceros, kas un kā īsti tad tur bija. Un tā sērija kur viņi bija tajā gameshow … šausmas, kaut kāds murgs. Nevar teikt, ka ir baigi slikta, bet nu garlaicīga gan.