Cik karsti ir pa karstu?

Es te tā gulēju, dzirdot kondicioniera maigo dūkoņu un jūtot vieglu ādas apdegumu, un aizdomājos par to cik augsta temperatūra ir pārāk augsta. Vietā kurā es šobrīd dzīvoju sola karstuma vilni, būs karsti, bet nez vai pa karstu.

Pie kādas temperatūras un apstākļiem jūsu prāt ir pārāk karsts?

1 Like

Man karstums baigi nepatīk. Tā grūti teikt kur tā robeža, kad jau ir par karstu, nepiefiksēju. Varētu būt sākot ar +25.

1 Like

Ja ir 28+ tad ir jau par karstu izstabā un uz pc neko jaudīgi grafisku nevar spēlēt jo tad būs pirts, bet naktīs ir vāks ar visu kondicionētāju ja pamožos naktī 2-3 reizes un saprotu, ka no rīta būšu kkā izpists. Ātrāk 16 ar +

1 Like

Aptuveni 26-27°C un augstāk. Istabā patstāvīgi ir 30+ ieskaitot naktis, vēlos kādu dienu pavadīt arī pārmērīgi
nesvīstot.

25C ir galējā robeža istabā, jo tad nav nozīmes kāds ir ārā. Ja pieminam arī temperatūru ārā, tad grūti spriest, atkarīgs no gaisa mitruma.

1 Like

Ja par istabas temperatūru runā, tad pāri +20 ir jau par karstu. Vismaz Ziemas laikā. Vasarā noteikti ir vairāk, bet tad vairāk pierasts pie karstuma līdz +25 vēl var dzīvot.

1 Like

Iekštelpās sāku justies nekomfortabli pie +27°C. Ārā - ja +25°C, un nav mākoņu. :expressionless: Man ideāla klimata temperatūra ir +21 - +23°C iekštelpās, un +15 - +20°C ārā. :3

+25 ārā ir maksimums priekš manis.

Pa karstu ir tad, kad ir jāsāk gulēt plikam. Tad ir viss - tad limits ir sasniegts.

Un ja vēl nolīst un +25 kaut vai, tad vispār āmen. Labāk Karsti, bet “sausi”. Pie tam gribu uzvērt, ka vidējais mitrums vasarā svārstās ap 60-70%. Pie tam ja gadā vidēji ir 80, bet decembrī sakāpj vii 89%. Tāpēc ja rodas pie +25 mitrums 75-80, būs sajūta, ka visi +35 ir.

1 Like

Es jau pierodu pie tā, kas tgd, taka viss kas ir zem 30 grādiem ir labi, 30 un virs nav labi

Same here - līdz 30 ir ok :smiley:

Par grādiem nemācēšu teikt, bet, ja kailam guļot šķiet, ka esi par maz izģērbies - ir par karstu.

3 Likes

Piekrītu par gulēšanu plikam, tas ir traki, ka līdz kam tādam vispār nonāk, un vēl trakāk, ja pat tā guļot vienalga svīst.
Pa dienu principā smadzenes nestrādā, ja temperatūra telpā ir virs kādiem 25°C; sēžu pie datora, mēģinu kaut kādu darba uzdevumu risināt, un absolūti nespēju padomāt. Tāpēc man pēdējā mēneša-divu laikā miega režīms ir smagi nobīdījies uz augšu, jo varu pastrādāt tikai vēlos vakaros un naktīs.

Man optimāli būtu ap 20°C, kad ārā kustos, piemēram, braucu ar velosipēdu, un ne vairāk kā 22°C telpās, kur jāstrādā, jo kad sēdi un nekusties, tad ķermenis nedaudz atdziest un vajag bik augstāku gaisa temperatūru.

P.S. Es ziemā guļu ar izslēgtu radiatoru, max aukstu gaisu, I love cold.

1 Like

Man ar visu ne tik karstu laiku tagad ir 28 gradi ieksa :) Dzivoju augseja stava tiesi zem jumta ta ka visa saules gaisma uzsucas un lena gaita mani kupina. Problema ir tada - lai atvesinatos ir jatere energija… tas pats kondicionieris… patere energiju, razo siltumu un push to ara lai tev viena telpa butu labak, bet visa ariene tapat tevi silda, jo pec fizikas likumiem visur grib lidzsvaru… tapec es atbalstu globalo sasalsanu, sildot un terejot energiju jebkura gadijuma rodas siltums.
Vieglak ir sasildities neka atdzeseties! Lai dzivo ziema !

Zem 30 grādiem to pat varētu nosaukt par komforta temperatūru. 35 grādos saulītē pēc brītiņa esi cauri slapjš un pēc 2-3 stundām darbošanās izteikti sāk palikt švaki. Ap 40 grādiem, pat sēžot ēnā, ātri vien paliek karsti. Pēc sajūtas tā ir visnāvīgākā temperatūra. :D Zemākās temperatūrās ir karsti, bet tās vēl neož pēc nāves.

Manā pasaules pusē sola nākošnedēļ virs 40 grādiem. Būs interesanti.

Šodien ielidoju Maltā, kur ir +35 grādi. Vot tas ir par karstu

1 Like

Pie 42 grādiem viss jau būtu ok, vienīgi kad vējiņš uzpūš seja svilst.

Kurā vietā tādu sola? :open_mouth:

Grieķijā šobrīd norit liels karstuma vilnis, tāds kurš sen nav redzēts. Solīja temperatūras līdz 44 grādiem. Runā, ka te jau ir kādi 4 aktīvi meža ugunsgrēki. Tesalonikos šodien varētu būt, ka temperatūra dienas karstākajā laikā uzkāpa līdz 43 grādiem, vismaz tāda bija prognoze. Šodien strādāt virtuvē pie tādas temperatūras ar ieslēgtu krāsni un plīti bija pieredze.

2 Likes

Ko tu dari Grieķijā pie plīts un krāsns? :thinking:

2 Likes