ASMR -kas par ,kas pret

Tie kas ikdienā dzīvo pa interneta vidi būs jau vien dzirdējuši par šo neskaitāmas reizes. Lai gan īsti pareizā latviskā tulkojuma/termina viņam vēl nav iedots.Būtībā tās ir sajūtas kas rodas reaģējot uz vizuālo,dzirdes vai kādu citu stimulu.Tā rezultātā cilvēki iegūst tīkamas ķermeniskas reakcijas ,ko citi mēdz dēvēt par smadzeņu orgasmu :D :D

Atceros kā solīju @haachikooo vienā no mītiņiem izveidot rakstu par šo ,bet tā vienmēr aizmirsu .Sorry par to :D Tā nu izlēmu beidzot pieķerties šim :3

Gadu gaitā ASMR ir kļuvusi par populāru interneta sensāciju ,iedvesmojot miljoniem “YouTube” videoklipu un neskaitāmus blogu rakstus.Protams ne visiem cilvēkiem ir reakcija uz šiem stimuliem, tomēr uz kuriem tas strādā ,apgalvo, ka tie esot palīdzējuši cīnīties ar depresiju, nervozitāti un bezmiegu.

Parasti ASMR scenārijs ir viena tipa:


Ekrānā ieraudzīsi cilvēku, kurš runā čukstus un izmantojot dažādus priekšmetus veidos skaņas.Piem. : nagu klaudzināšana/skrāpēšana pa dažādām virsmām;Elpošana vai dažādu skaņu izdvešana tuvu pie mikrafona utt.Variantu ir milzum daudz,nosaucu tikai populārākos.

Daži no šiem video tiek izspēlēti caur lomu spēlēm.Tu kā skatītājs esi ienācis vai nu frizētavā vai pie ārsta un tev tiek veikta noteiktā procedūra caur šīm iepriekš minētajām skaņām.

Cilvēki kuri šādus video jau skatās ikdienā apgalvo ,ka izjūt patīkamu labsajūtu.Tās var būt patīkamas tirpas vai skudriņas pa muguru,zosāda vai kā durstīgas adatiņas pakausī.Katrs to izjūt savādāk un savā izjūtu līmenī.

Veidojot šo rakstu iedomājos ,ka būtu forši padalīties ar savu pieredzi ,kas ir skatījušies ASMR un vai ir savi mīļākie ASMR mākslinieki.?

3 Likes

Dažādības pēc man patīk un šķiet kā visai kreatīvs risinājums ASMR stila audio ierakts gatavošanas, veidošanas, celtniecības utt. video. Vietās kur varbūt citos apstākļos būtu likta mūzika vai vienkārši dzirdama istabas skaņa.

Video kuros kāds vienkārši tur mikrofonu un to baksta neredzu pievilcību.

Tu te gadījumā nejauc binurālo ierakstīšanas pieeju ar ASMR? Ja es pareizi saprotu ASMR īpatnība vairāk ir ierakstīt skaļi mazas un ikdienā uzmanību nepievēršošas skaņas. Bāz tuvumā mikrofonu un tik palielini jūtīgumu.

Ierakstot audio binurāli tiek panākts ļoti telpiski un naturāli skanošs ieraks, jo mikrofonu izkārtojums pie šāda ieraksta cenšas imitēt mūsu ausu naturālo atrašānās vietu telpā.

Šis ir slavens šāda ieraksta paraugs:

3 Likes

Esmu paklausījies diezgan daudz dažādus anime girl ASMR…
For research of course :smiley:

labakais asmr ko pasaule var piedavatsmep

5 Likes

image

5 Likes

Celtniecības??Tas ir kas jauns :D Nebiju vēl tādus redzējusi …parasti redzu frizieru vai spa salonu video :D :D
Aha ja tie medz būt kaitinoši vai arī ausu tīrīšanu arī tie man ne visai personiski .

Ah nē.Tie ir ASMR .Piemēram šis

Kaut gan saprotu par ko tu runā ,esmu arī tādus skatījusies.Tie bija interesanti .Bija viens kam bija piesaistita 360 skatu opcija .
Bet cepums par video …tiešām nice audio …Luigi xD
Iečekoju un skatos ,ka ir citi kas mēģina veidot ASMR arī ar šo pieeju .

yea of course for research ;D:D:D
Just keep telling yourself that lol

1 Like

Varētu pastrīdēties ,ka tas ir labākais ,bet nu katram jau sava gaume shrugs

Neesmu baigi pētījis, jo neinteresē dzirdēt kā kāds knibinās vai čukstās.
Doma tāda ka neitrāli šis, bet ir sanācis dzirdēt kādu skaņu kas nebija tīkama.
Bet ir daži tomēr saglabāti, bet pārsvarā tik klausīti šie trīs.

Es nezinu kāpēc, bet tas ir patīkami dzirdēt ledus gabaliņus.

Šo es klausījos speciāli, lai radītu specifisku noskaņu, kad lasīju detektīv komiksu, kur viss notiek Antarktīdā, “Whiteout”.

Degoša malka skan patīkami. It īpaši, ja esi ieritinājies segā un gribi pasnaust.

@d3monz es laikam kaut kad to vai ko līdzīgu esmu manījis, bet nu šis nice, saved, tnx.

1 Like

Tas ir creepy.

2 Likes

Te nu es arī varu kaut ko jaukt. Arī vēl jautājums vai tu vispār atzīsi tos video par kuriem es runāju. :D
Par video ar ASMR stila audio es domāju ko šādu:

Kas tāds man izteikti nepatīk un žņaudz sirdi. :D Tādos ierakstos daļēji tiek likts uzsvars uz detaļām, kuras tradicionālos ierakstos būtu vēlams pēc iespējams mazāk ierakstīt - mutes skaņas un vēl sazin kā skaņas, pastiprinātāja dūkoņa.

satire

man ļoti patīk šādi asmr, kas ir estētiski skaisti un arī pats process feels calming and nice:

šis channel “peaceful cuisine” visādus nom nom video taisa ;3

tad ir vēl šāds channel “doggi corgi”, kas man dikti patīk, viņiem ir loop animation video, bet ar patīkamu skaņu fonam, te piemēram Harry Potter vibes, bet ar fire crackling un lietutiņu:

1 Like

izrādās arî tādi ir :joy: https://youtu.be/JDMT6xEHXzY

Bruuuh :joy:

1 Like

Lol

1 Like