Tabletop Games and Rain's lair

Kas tā būtu par geek forumu, bez plaša izklāsta par our lord and savior tabletop spēlēm. Pag, Rain, table top games? Whachu mean man? Populārākā table top spēle ir mūsu klasiskais Dungeons and Dragons, bet žanrs ir krietni paaudzies no tiem vecajiem labajiem laikiem.

Grāmatas un dziņi

Grāmatas un dziņi atšķiras katrs no cita, bet spēles mehānika paliek tāda pati. Ļoti vienkāršoti par mehāniku - GM ievada viņus stāstā un situācijās, un paši spēlētāji to atrisina.

Kā piemērus es izmantošu dažus dziņus, un @Menestrels , ja tu vēl GMo, ja ir interese man ir pieejamas grāmatas šiem dziņiem.

Paranoia

Nekas nevar būt jautrāks par pilnīgu sistemātisku haossu. Šajā spēle Gm ir milzīga vara. Ir stati par kuriem pat spēlētāji nezina par tiem. Pasaulē valda super kompis, kopjuters ir kļuvis paranojisks. Koprupcija un problēmas ir visapkārt. Spēle ir ļoti sci-fi stilā un ar nākotnes piegaršu. Par to var rakstīt atsevišķu rakstu, bet es nolēmu sākumā izstāstīt visu in general par tabletop games.

SWN jeb Stars Without Number

Nāktones sci-fi eksplorācijas dzinis. Lai gan nekad neesmu viņu izmēģinājis, drīz to darīšu. Spēle ir balstīa uz šādiem punktiem.Main points:

  • Heavy future, but a cataclysm occurred, so a lot of technology was lost.
  • You’re locked within a sector (Which contains multiple planet systems) and can travel within in
  • You can either have a ship that was bought with a loan or you can start with a shittier ship that you stole We’ll talk details later
  • You can and avoid playing with Space Magic, tho Psyonics are still a thing

DW jeb mūsu mīļa Dungeon World

Klasiskā viduslaiku fantastikas spēle. Izcils sākums jauniņajiem, jo spēles dzinis un spēlētāju lapas ir ekstremāli vienkāršas un labi saprotamas. Šim dzinim ir potenciāls būt kaut kam milzīgam, jo jūs tieka sūtī klasiskajā vanilla WoW vai Lord Of the Rings stila ceļojumā ar daudziem kvestiem un aktīvām darbīām, kā piemērs ir 101 D&D Quest Ideas | Boccob's Blessed Blog No turienes daži piemēri

  1. Rat catchers are going missing under the city and a plague is spreading in their absence
  2. A local caster has summoned a creature that they cannot contain and it is destroying the area
  3. A charismatic charlatan claims (and has proof) to be the cousin/brother/son of one of the PCs
  4. A wandering merchant trades a pc for their magic item for a fake he claims is more powerful

Un protams saraksts tikai iet un iet uz priekšu.

Blades in the Dark

Ne tik atāla nākotne, bet ļoti tehniska. Šis dzinis balstās uz mob gang all out warfare. Misijas, shady contracts un death. Šis dzinis ir perfekts milzīgām spēlētāju grupām, kuras reti tiek, un kurām tomēr gribas spēlēt. Ja iepriekš pieminētajiem dziņiem endgame ir tāls prieks, tad šajā dzinī mūsu contract runner viena misija var būt arī viss, kas no viņa vajadzīgs. Teiksim tā spēlētājs var ierasties tikai uz to vienu misiju, viņu izdarīt, un spēle ar to viņam ir beigusies. Spēlētājs piedalās tik misijās cik grib. Šajā dzinī nav viens milzīgs WoW kvests kā DW vai plaša galaktikas explorācija kā SWN, bet gan misiju sistēma, kas ļauj katru misiju padarīt atšķirīgu. Jūs visi darbojaties savas frakcijas vārdā un anonīmi, jums nezinot varbūt lāpat ciet citu runneru kļūdas vai tieši otrādi radat kļūdas citiem. Ļoti forša pieredze.

Tie ir tikai daži dziņi, ir simtiem. Vēl tikai vēlos pieminēt, Mutants Year Zero - tas ir dzinis , kur char creationā jums tiek piespēlēta mutācija, lieta, kas izmaina jūsu tēlu pat jums to negribot vai gribot. Ļoti interesanta mehānika.

Spēles gaita

Spēle ir vajadzīgi diva veida spēlētāji. 2-5 spēlētāji un viens GM jeb game masters. Katra spēle var būt individuāla no tieši tā ko GM atļaus un kā viņš rīkosies, jo lai gan katra partija balstīsies uz savu grāmatu, pats GM var mainīt lietas un būt savas spēles pavēlnieks. Tieši šī iemesla dēļ dažkārt ir labi sākumā aprunāties starp spēlētājiem un GM, varbūt viņi grib kaut ko savādāku spēlēt. Spēle sākas ar to, ka spēlētājiem dažkārt iedod kādus materiālus izlasīt, ja nē, tad sākas tas jestrais periods - character creation. Tas process var ieielgt. Tiek izvēlētas klases, izskatas un backstory, kā arī abilities. Viss tas ir pieejams dziņos un ir atkarīgs no spēles. Kad backstorijs un tēls ir radīs jūš varat doties savā episkajā piedzīvojumā.

Over all spēles fakti

Spēle visa ir jūsu iztēlē, reti ir vizuālas reprezentācija bez kartes un basic charachteriem. Tava iztēle ir tava robeža, pēc pieredzes saku, ka tas ir iemesls kādēļ daudziem nepatīk spēle vai nepadodas, jo pašam ir tik plaša teikšana, ka dažkārt to neizmanto. Grūtību nosaka paši spēlētāji - ja ir runa par enemy dropiem un enemy spējām. Ir bijuši gadīju kad spēlētāji grib Dark Souls combat, un ir gadījumi kad vēlas exploration maximum. Tu praktiski radi jaunu tēlu, kas varbūt jebkas spēles dzini ko tu pats vēlies. Otra lieta tomēr ir, ka sesijas ieilgst laikā no 3-5 h, ir taisīti arī all nighteri un tādas lietas, parasti ir super jautri, bet ne visi ir gatavi un spējīgi tik lielu daļu no savas svarīgās dzīves tam veltīt, kas ir saprotami. Spēles ir luck and skill based. Tas nozīmē visas tavas un arī GM darbības nosaka metamais kauliņš. Ja tu nomirsti, tas parasti ir atkarīgs no sistēmas, bet tikai dažās ir perma death, citās ir revival scrolls vai edge meter kā Blades in the dark.

Spēlei ir aptuveni vienas sesijas learnign curve, tālāk tikai kačā savu iztēli un meklē domu biedrus.

Daži piemēri character sheetiem. Gan vieglāki, gan sarežģītāki.

Conan - esmu tikai skatījies par šo dzini, neesmu spēlējis, īsti komentāru nevaru teitk, bet var redzēt ka spēle tiešam ir ar daudziem aspektiem.

Blades in the dark, izskatās ļoti sarežģīti, bet nu īstenībā ir diezgan loģiski un cool.

Un pats vieglākais cs - dugeon world - viss tik forši un vienkārši.

Rain’s lair

Es zinu, ka varbūt tam vajadzēja radīt divus dažādus rakstus, bet pagaidām tas likās kā spams. Es un daži citi GM rīkojam šīs te sesijas daudzos dziņos diezgan bieži, un domāju varbū jūs arī vēlētos pievienoties, tāpēc nolēmu to arī pievienot. Nezinu cik bieži vai cik dažādi, bet nu to mēs daram. Šajā laikā arī tiek meklēti 1-2 cilvēkiem, kas spēlēs Stars Without Number, ja kāds vēlas pievienoties. Ja veidošu citas partijas arī te iemetīšu.

3 Likes

im totally up for it! tikai spēļu noteikumi jāizlasa cītīgi utt, jo neesmu nevienu no šīm spēlējusi

1 Like

Super, ja vēlies jau tagad piedalīties SWN, tad nosūtīšu tev info, ja vēlies citu in the future, tad metīšu ziņas te/tagošu tajās.

es tagad lidostā, nebūšu lv līdz 7.maijam, tad sanāks laikam future eventi :3

1 Like

Stoped beeing friends w me and now your trying to atract peeps to ttg @rain

XD ma waifu always salty.

Jaunpienācējam izlasot šo tēmu varētu rasties jautājumi. :thinking: Tu šajā rakstā runā par pen and paper role playing games ko gluži nebūtu labi saukt par tabletop spēlem, jo tulkojumā tās ir tās pašas galda spēles un iekļauj stipri plašāku spēļu klāstu jeb visas galda spēles. Šāja rakstā tu piemini tikai vienu konkrētu galda spēļu nišu.

Esmu piesaukts. Atsūti PM.

Varbūt sava saziņā biju neprecīzs, bet es vairāk gribēju piesaistīt/informēt par galda spēlēm iekš https://roll20.net mājaslapas. Ja biju neprecīzs savā vārdu lietojumā un, ja korekti tās ir dēvēt par pen-and-paper stila spēlēm, tad vainīgs, un labošos.

Pamanīju, ka ekrānšāviņi ir no turienes, bet tu pat nekur nepieminēji roll20.net lapu. :D

Sākumā informēju par spēlēm, pēc tam par platformu, kurā potenciāli spēlēsim. Neiespringšu pretrunās, bet tas vēlāk tiks pieminēts. Sākumā arī iečekoju vispārējo interesi.

Tu te domā 5 gājienus uz priekšu. :D Runājot ar masām labāk visu pavēstīt tieši un maksimāli skaidri.

Yeah, my bad. Sad fish. Gan jau rīkojot uzbliezīšu jaunu rakstu ar vairāk info. XD