Silo trilogy

Tātad, gribēju ar jums padalīties ar notiekti vienu no labākajiem darbiem, ar ko esmu saskāries grāmatām, anime u.c
.
Silo trilogy jeb Evelatora triloģija. Autors Hjū Hovijs. Žanrs - Si-Fi. Grāmatas pieejamas latviski Izdevniecība Prometejs
Anotācija pirmajai grāmatai Vilna.
Nākotnē, sagruvušā un naidīgā pasaulē, ko ir nepaveicies piedzīvot tikai dažiem, milzīgā pazemes elevatorā mitinās kopiena. Kopienas ļaudis dzīvo noslēgtā vidē, ļaudami likumiem un noteikumiem, noslēpumiem un meliem diktēt viņu dzīves. Lai izdzīvotu, ir jāievēro likumi. Taču daži to atsakās darīt.
Šie ir cilvēki, kas uzdrīkstas cerēt un sapņot un kas ar savu optimismu inficē pārējos.
Sods par to ir vienkāršs un nāvējošs.
Viņiem ļauj iziet ārā.
Džūla ir viena no šiem cilvēkiem. Iespējams, pēdējā…
Īss ieskats sižetā.
Sākumā grāmatas nosaukums Vilna var mulsināt, bet grāmata ir Si-Fi meistardarbs. Darbība sākas evelatorā 16. Cilvēki dzīvo cilindrveida bunkuros, kuri atrodas zem zemes. Evelatori paši ražo visas nepieciešamās lietas, pārtiku. Cilvēki šeit dzīvo bailēs no ārpasaules, jo gaiss ārā ir saindēts un visi, kas iziet ārā, mirst. Evelatora iedzīvotāji dzīvo pēc noteikumiem, un ja tie tiek pārkāpti, sods ir iet tīrīt. Tīrīšana ir iziet ārā speciālā tērpā un ar vilnas gabaliņu notīrīt kameras lēcu, kas filmē mirušo ārpasauli.
Evelatora vadība ir sadalīta 2 spēkos, mērs un IT vadītājs, cilvēki domā, ka mēram ir vara, bet patiesībā evelatoru vada IT nodaļas vadītājs. Šerifs ir galvenais likumsargs un galvenā varone Džūla kļūst par šerifu un tiek ievilkta arī politiskajā spēlē evelatorā. Lēnām viņa atklāj noslēpumus par to kā patiešām strādā šie pazemes bunkuri…
Personīgais viedoklis
Grāmatu sērija man ļoti patika, kaut arī ir mazi brīži, kad liekas, ka grāmatā tiek aprakstīti maznozīmīgi un neinteresanti notikumi, bet beigu beigās visam ir sava nozīme. Otrā grāmata sākas pagātnē, kas sākumā ir nedaudz mulsinoši, bet tas palīdz atklāt daudz vairāk par patieso evelatoru nozīmi. Beigas bija so so, bet pa vidu bija pietiekami daudz pavērsieni, kas aizrāva elpu un šokēja.
Iesaku noteikti izlasīt Si-Fi faniem.

Triloģijai ir papildus blakustāsti stāsti, kas ir pieejami angļu valodā
Mans vērtējums 9/10

3 Likes

Izklausās interesanti. Sen nav ņemts rokās nekas no Sci-Fi, būs jāpalasa!

Skan interesenti, lai gan, spriežot pēc apraksta, šis stāsts atgādina veselu lērumu citu darbu. :smiley: Metro 2033 visumā vien atradīsies vesela kaudze ar dažādiem izdzīvošanas scenārijiem.

Man ir jāprasa, cik tumša ir šī sērija? Mūs sagaida viegla depresija bunkurā, vai arī šausmene ar mutantiem un kanibālismu?

Sci-Fi pat neesmu nekad lasījis. Ja ir far in future tā teikt labāk dod priekšroku skaistam CGI. Kaut kā medieval fantasy un citi žanri labāk man lasās.

Pirmo esmu lasījis, vēl neesmu dabūjis nagus uz pārējām. manuprāt pārāk daudz neatbildētu jautājumu. Nepilnīgs stāsts. Nevaru vērtēt kāmēr neesmu visu izlasījis, bet tikmēr 8/10

Nav kanibālisma, stāsts virzās ap slepenu pūļa psihes kontroli utt.

Vairāk psiholoģisks stāsts. Nav nekādu briesmoņu utt., tikai cilvēki un viņu radītais.

Otrā grāmata atbild uz daudziem jautājumiem. Sākums liekas vēl lielāks mudžeklis, bet turpinoties stāstam, viss tiek labi izstāstīts. ‘‘Maiņa’’ sākas pirms evelatora izveidošanas, tā kā ir arī ieskats kā viss tika izveidots.