Mūzikas grupas ieskats: Devanation un metalcore

Ja jau apsolīju, tad jau jāizpilda.
Devanation

Grupas info
Ja jau sāku, tad šī ir metalcore grupa. Tas ir smagā metāla sub-žanrs, kurā izpaužas tīrā dziedāšana ar screamo bļaušanu. Grupa radusies kā dziedātāja vēlme radīt kaut ko jaunu, jo iepriekšējā grupā Defiler bija savas radošās nesaskaņas. Defileram jau daži ep, viens albums un daži mini-projekt dziesmas veidojumi. Ir kaut kas labs. Es maz stāstu par Devanation, jo pati grupa ir ļoti jauna.
Manā uztverē labākās Defiler dziesmas:
Walk in the glow

un Metamora

Personīgās domas un viedoklis par šādu grupu un mūzikas stilu
Pašam personīgi, man metalcore liekas ļoti “hit or miss” žanrs. Viņā ir dziesmas, kuras pa tiešām ir labas, bet tad ir pārējie 90% dziesmu, kurās ir diezgan liels “why you do this?” elements. Šādā mūzikā ļoti miksē djentu ar bungām. Respektīvi šāda mūzika ir apspiesti ātra, ģitāristi ļoti bieži nobliež kaut kādu smagu rāvienu un tad aprauj stīgas, noklusina tās ar roku. To ir ļoti jāmāk vai tā arī ir gaumes lieta. Ģitāras nav no vissmagākajām, tāpēc es arī veidoju tieši par šo žanru, jo metalcore ir mainstreem metāls. Pat tādi, kas klausās visu vai tikai pop utt var arī dažreiz paklausīties metalcore, jo tur arī parasti dzied par mainstrēm tēmām - skaļā depresija, narkotikas, dzīve ir slikta un mazliet pankiskais “valdība neko nezin” teksts. Vēlāk iemetīšu arī dažās populārākās metalcore grupas.

Bet kāpēc tad man tas nepatīk?

Depresīvām tēmām nav ne vainas un metālā tīra dziedāšana ir okej… tikai jāprot samērīgi lietas izmantot. Daudzas grupas skan ļoti nenoslīpēti vai slinki, jo tiek izmantota viena un tā pati dziesmas recepte. - Viena ritma ievads, mazs ritma paaugstinājums uz build upu, sākas dziedāšana vai bļaušana (screamo vai grwoli - screamo jāport, growliem nav ne vainas, par metāla dziedāšanas/bļaušanas veidiem citreiz vairāk pastāstīšu, citādi šis raksts nekad nebeigsies, ja pārcelšos no tēmas uz tēmu.), tad aiziet melodisms un piedziedājums, pēc piedziedājuma samazinās temps, beatdowns (spēlē lēnu ritmu un bļauj zemāk un nopietnāki teksti), melodisms ritms paaugstinās, varbūt vēl teksti un tad atkal piedziedājums, beigās atklal zems ritms un outro. Viss. Tā visu laiku. Pa vidu dziedi depresīvu stuff un viss. Man īsti nepatīk, bet ir dažas grupas, kas to dara.

Vēl kas ir mazliet kodīgi - es jau runāju par ģitāru. fons un raustīts djents vai kordi, dažreiz šur tur ir solo, bet tas ir ļooooti neizteikti. Vokālists ir sava ego augstumos, parasti tas ir kāds smexy čalis, kas izrādās, jo metalcore ir liels uzsvars tieši uz čaļa balsi un dziedāšanu. Parasti visos ierakstos vokālais ir uzskaņots augtāk, tad ģitāra ar bungām gandrīz vienā skaļumā un visu izlīdzina beigās bass. Bet tīri no melodisma puses, kas man cepī visvairāk ir tas, ka bungas praktiski tinās uz apli. Ja neesi kaut kāds Baroniņš vai Ben Harclerode - nu profiņš pie bungām, tu vari kādu laiciņu patrenēties un viss. Metalcore bungas ir minimalizētas, tās fona ir ritmam. Nav kā doom metal, kad tās ir smagas, bet ir diezgan minimalizētas. Bass fona visu labi izlīdzina. Bassam nav ne vainas.

Protams šis viss ir diezgan haotisks paskaidrojums, bet maybe kādam palīdz un kāds pat lasa. :D Lai vai kā, tas ir iemels, kāpēc man šis mūzikas subžanrs ne tik ļoti iet pie sirds. Otra lieta ir fani.


Visas hardcore rebel meitenes klausās metalcore. Kad es aizeju uz koncertu viņas tikai bikli pa malām stāv, vai arī pašā priekšā kā kemperi nosēž visu koncertu. Tas jau nav slikti, bet tur nomest savu somu un 2 h šova laikā tukši stāvēt un mazliet pakratīt galvu…nu labāk palaid mani, lai es varu kārtīgi parādīt čalim, ka man patīk viņa hardcore ģitāra or smth… Tās ir lietas, ko tu vienkāši nedari. Vai arī viņas fočē un filmē visu konci. It kā tu to baigi kādreiz vēl skatīsies. Esmu cilvēks, kam patīk izbaudīt to momentu nevis filmēt. BET pats labākais ir kad sākas mosh pits.
Tā ir grūstīšanās savā starpā. Viņas ātri pamūk un mūs uzskata par trakajiem… eh those antention seekers lai nelamātos :( Tur viss ir diezgan draudzīgi, ja tu nokrīti, tad viss ap tevi apstājas un tu uzlido augšā, jo ir kādi 6 roku pāri, kas tevi uzlidina atpakaļ augšā. Arī ar elkoņiem neviens nedauza. Neraksītie mosh pita likumi.

Gala monologs

Šī pati grupa Devanation ir aplūkošanas vērta. Viņai ir vai nu dziesma ir ok vai nav, bet tas arī ir 50/50
Ja ir kādas neskaidrības vai jautājumi, ar prieku atbildēšu.

Re kur viņu pilnais albums - ja nav skaidrs, kas ir djent un tā ģitāru raustīšana un klusēšana, tas ir tas kas notiek sākot ar aptuveni pirmajām 25 sekundēm albumā.

Citas labas viņu solo dziesmas. (Labas pēc maniem uzskatiem)
Left alone

Doomspire

Metalcore lielie čiekuri un daži mazie čiekruēni

Mūsdienās vislabāk pazīstamā un arī, manuprāt, diezgan laba grupa ir Killswich engage
In due time

Always

Motionless in White - gotiskie metalcoristi
City lights

Wasp

Bring me the horizon - visiecienītākā grupa starp mazajām rebel meitenēm. Meh pēc manām domām

Sleepwalking

un viens mazais čiekurēns, kurš man patīk ir For the likes of you

Hopless

Bewildered

Tas laikam viss.



Ir arī citi core tipi - deathcore, grindcore u.c., bet tie ir mazliet labāki

8 Likes

Bija interesanti rakstu izlasīt, lai gan pašai metāls ir tumša bilde. vismaz tagad būs kādas zināšanas :grin:
Labprāt arī palasītu par metāla bļaušanas veidiem :smiley:

Tie ir ļoti interesanti. Tāpēc arī vakar burkšķēju par Elsu, tur back-up vokālistam laikam bija doma “Ew tā taču ir tikai bļaušana, to nevajag trenēties, tikai jābļauj”… tas bija drausmīgi :frowning:
Domāju arī tādu rakstu uzmeistarot par daudziem bļaušanas veidiem.

2 Likes

nu re tomer uztaisiji :+1: …bija prieks palasit un intersanti …dabuju uzzinat un paklausities ko jaunu :slight_smile: noteikti dazus pievienosu saviem youtubes listiem …paldies par to :smiley: Pasai pedeja laika patik muzikas/dziesmas kur ritmi ir smagaki un vokali skalaki :laughing:

1 Like

Hmmmmm. Tāds uz roka pusi, bet ar smagu giču un vokāliem… tas izklausas pēc punk metal… Protams, ja vēl gribas ar kaut kādu minimālu roka noskaņu utt.

Latviešu piemērs

Pirmā doma, kad teici, ka patīk skaļāki vokālie.

Te vairāk ir bungas - Dissimulator, bet tas nav punks :D

agha…uhu latviesu variants nemaz nav tik slikts ka gaidiju jo parasti pret latviesu izpildijumu izturos ar skepsi …tajos laikos kad patika visi kipa mixet zanrus tad neka diza pie latviesiem neredzeju …sad tad kadu labu repa dziesmu atradu vai parus roka dziesmas kas iedvesmoti no arzemju popmzikiem bet ta ar laiku visvairak devu prieksroku arzemju izpildijumiem …
Neierasti pat dzirdet latviesu tekstu dziesma :smiley: bet labs tads kinda creepiness jutams muzikas ritma kas dod plusu no mana skatijuma punkta :slight_smile:
otrs ar nav pelams …bungas ir parsvara tas kas mani piesaista nuu sad tad giaras ari bet nu bungas bija tas ko tinu gados gribeju iemacities spelet beet dzivojot dzivokli tadu iespeju man nav bijis diemzel :-/
saved up abas …paldies par papildinajumu i quess :smiley: :smiley:

wooooow, cik es savos rebel laikmetos klausījos un tgd uzmetu acis metalcore, nekad neko niansés nedzirdu, tik savas aizrautás emocijas :smiley: Man melna bilde par múzikas nianšu dzirdéšanu.
Un runājot par Bring Me The Horizon - atceros, kā pirms ~8gadiem visi čīkstēja, ka BMTH neskan kā sākumā skanēja - fuj fuj, bet, protams, es tieši biju tas “Suicide Season” albuma fans un kad sākās pavasaris, sapratu, ka klausījos šo albumu, jo pašai bija ziemas nomāktība :smiley: (tas pats par Linkin Park diskogrāfijas laiku manā dzīvē un As I Lay Dying “An Ocean Between Us” albuma izklausīšanos :smiley: ) Tā ka es nepiekrītu, ka ir ko heitot - katru cilvēku aizrauj citas skaņas, tas bieži vien tik tiešām iet pa paaudzēm, bet kas tur tik kaitinošs būt cilvēkam? ). Un jutos vīlusies dzirdot BMTHnākošos albumus, kas tik pierāda, ka cilvēki pieķeras lietām :?

Starp citu par Killswitch Engage dziesmu “The Arms Of Sorrow” skaitās metalcore? Vakar sentimenta noskaņās paklausījos un izklausījās daudz pliekanāks nekā atmiņās :smiley:

P.S. vēl ar vien nesaprotu kā mosh pit strādā - negribu dabūt pa seju - turēties pa gabalu xD - mūziku mājās klausoties es parasti neārdos - kdļ lai ārdītos koncerta laikā? :smiley: Bet es jau arī neesmu koncertu piestaigātājs, vienīgais, kurā centos iejusties pūlī bija Placebo koncerts un tas mani atstāja ar ļļoti pozitīvām emocijām, iztiekot bez mosh pit ;D

Haha, man patīk, ka 13+gadnieces klausās Black Veil Brides - man vajadzēja sasniegt 24 gadus, lai paklausītos kādu laiku viņus kombinācijā ar Motionless in White XD

Starp citu, ja šeit ir runa par metalcore - vai var pieminēt j-rock, jo manā galvā, man radies iespaids, ka j-rock tieši pēdējos gados citreiz izvēlas līdzīgu skanējumu metalcore, kas liekas dīvaini, jo man likās, ka metalcore ēra ir garām :smiley: - balstos uz vienu lkm Gazzetta dziesmu? -k.kādu iemeslu dēļ dzirdēju ko salīzinoši jaunu no j-rock populāras grupas un pārtraucu par to interesēties tdļ nevaru pilnīgāk izteikties :confused:

1 Like

Tā uz daudz ko jāatbild, kas ir forši.

The arms of sorrow ir vistīrākais metalcore. Visas vislabāk zināmāms un vismainstrīmākās, cenšos visiem izpatikt, melodiskās nevis smagās ģitāras, bungu tikai glāstīšana un lekšana no clean uz semi screamo vokālo ir tipiskas metalcore pazīmes. Neruāsim jau par djent intro un visu imidžu ko dziesma dod.
Lai cik es negribētu - metalcore atdzīvojas. Vai tas ir labs, tā ir pilnīgi cita lieta. Pirmkārt ja paskatās jaunos top metal albumus un grupas - kuras svaigu albumu laiž ārā katru gadu vai divus, tad tur dominē metalcore un deathcore, kaut kur aiz tā ir power metal. Tas ir no mainstreem viedokļa. Tām grupām nac cult followings kā piemēram noise par ko es fanoju kā ķerts. Arī tā kā narkotikas un mazās rebeles un rebeļi ir daudz jaunākā vecumā un ceļo lielākos baros - metalcore atkal iegūst sekotājus. No dzīves ir daudzi jestri stāsti par viņiem. :smiley:

J-roks un metalcore huh? Viņi paliek pie roka, jo viņi tik ļoti nespēlē djent stilu un viņi ir vieglāk melodisma ziņa. J-rokam ir clean uzsvars uz vokālistu un j-roka tendeces ir būt plūstošākam un ātrākam. Lai cik tas dīvaini nebūtu, tad j-rock parasti ir ātrāk… Metalcore arī parasti melodisma ziņā ir viendabīgs, pie vecās un mazliet apstrādātās receptes, pierturas. Bet es redzu tavu domu.

Mosh pit nevajag? Tu dzīvajā esi dzirdējusi kādu breakdownu? Vai kādu smagu, ātru basa līniju ar blast beat bungām un ģitāras iznīcinošo spēku? :smiley:

Pac pēc pieredzes zinu kā ap 52 sekundēm dziesmā sākām circle pit tā mēs visu dziesmu nebeidzām! :metal: To visu detaļu - it īpaši bungu un bassa kombinācija iedot tik daudz enerģiju.

1 Like

Paklausies kārtīgu j-rock un lūdzu pasaki, kur tur ir metalcore…

Tie čalīši ir katras pusaugu meitenes slapjais sapnis…

3 Likes

Labi, pacentos un laikam atradu to dziesmu, par kuru runáju ttd tik tiešām The Gazette ar

Kas tmr ir páris gadus jau veca (2015. g.) dziesma. Bez The Gazette es zinu tikai Buck-Tick, kas šai tēmā nav pieminēšanas vērts k.gan Buck-Tick ir mans slapjais sapnis :D :D :D

@Rain - I guess man patīk mainstream metalcore, man patīk tā lēkāšana skanējumā, tdļ man ļoti patīk Asking Alexandria “A Candlelit Dinner With Inamorta” , kas ir vienīgā dziesma, ko no tās grupas zinu, jo negribēju sabojāt sev iespaidu par viņiem, un vēl ar vien neesmu atradusi citas dziesmas, kas būtu līzīgas šai, lai varētu izveidot playlist, ja atskaita Iwrestledabearonce (“Tastes Like Kevin Bacon”) bet pat viņiem tādas tik pāris popsīgsmagas ir? :D

Eh, es apbrīnoju kā cilvēki spēj piesekot mūzikas jaunumiem - klausīties jaunu mūziku un atrast tur patikšanu @_@ es esmu tāds heiters uz jauno, ka nemaz necenšos sekot jaunumiem, tik, ja kāda dziesma uzķers, to uz riņķi klausīšos :D
Par to metalcore interesanti, jo nesen redzēju tādu neveiksmīgu rakstu, kur skolnieki/tīneidžeri rakstīja, ka viņu vecāki klausās 90’/2000’ gadu mūziku un tā liekas nestilīga tdļ :D tā runājot - ticu, ka atdzimst citādāks metalcore?

Atminos, ka tiku uz Blessthefall :heart_eyes: koncertu - patiesībā, kājas niezēja tikt tai pulsējošajā barā, bet no kautrības paliku uz vietas un baudīju skaņdarbus tik ar ausīm :D

Labs raksts. Īpatnēji, ka tu apvienoji grupas ieskatu ar vesela žanra apskatu.

Tātad lūk kas tas tāds mosh pit ir.

Ja neapvienotu, būtu ļoti daudz specifikas un jēdzini, kurus līdz galam nesaprastu. :smiley:

1 Like