Jūsu zīmēšanas programmatūras un ievades ierīces izvēle?

Foruma mākslinieki, @Zimetaju_grupa, man radās ziņkāre par jūsu vaļasprieka tehnisko izkārtojumu.

  • Kādas grafiskās planšetes vai ko citu izmantoja?
  • Kādu programmatūru lietojat?

Es pats lepojos ar Huion H610 grafisko planšeti - 10"x6,25" izmērā, 50-60$ cenu rajons. Lielākoties esmu to lietojis kopā ar Photoshop, bet savulaik biju arī mazliet aizrāvies ar Autodesk Sketchbook.

2 Likes

Es izmantoju vidējo wacom intuos comic, kas maksā ap 200 eiro un kopā ar to komplektā gāja arī bezmaksas Clip Studio Paint Pro, kas maksā ap 40 eiro un Anime studio debute, kas maksā ap 20 eiro un vēl free mēnesis lynda.com un vēl kaut kādā mājaslapā. Tā kā man šķiet, ka šis ir ļoti labs variants.

1 Like

Atnācu uz i-veikalu atradu uz to brīdiaktuālako planšeti - wacom intuos (70 eirožetoni). Paņēmu to, kurš maksās mazāk. (Tur basicly trīs vienādas planšetes ar dažādiem soft).

Grafiskai daļai lietoju Krita/gimp, cuz visi citi softi pagaidām smird.

Man arī ir jau pieminētais Huion H610, tobrīd ~Ls40 (skaitot importēšanas maksu). Tagad - atkarībā no pirkšanas vietas. :^)
Strādāju ar Paint Tool Sai, pagaidām vēl nav atrasta cita programma, kas būtu tikpat atsaucīga un piedāvātu pietiekami daudz opciju, kuras es patiešām arī izmantoju. Pašveidotas otas, stabilizers, atbalsta dajebkādus attēlfailu paplašinājumus, kas var būt labāks par SAI? Labi, pietrūkst teksta opcijas, bet to var ātri ar mspaint sakombinēt. Trīs klikšķi.
Papildus reizēm iekurinu Photoshop CS4, kad kādu retu reizi gribas kādu animāciju uztaisīt vai apgraizīt zīmējumu (sai vidē tas ir ķēpīgi). PS gan neatbalsta manu huionu, tādēļ pārsvarā pelītes darbs.

Mana pirmā izvēle programmatūrā vienkāršai ķēpāšanai arī ir Paint Tool Sai, visu fīču pēc, ko jau minēja @vriska.
Izmantoju arī Photoshop CS6, bet priekš zīmēšanas, manuprāt, pārāk čakarīgs. Priekš vector art izmantoju Illustrator CS6, bet ārpus skolas nav sanācis ko smuku vēl sataisīt :persevere: Ā, vēl pshiadēliskiem stulbumiem izmantoju Cinema 4D, lai gan neesmu pārāk labos draugos ar 3D programmām :sweat_smile:
Grafiskā planšete man pašlaik ir Wacom Intuos Art medium. Pirms tam strādāju ar mazāku planšeti, atšķirību var labi just. Ja ir vēlme pirkt planšeti, tiešām iesaku pietaupīt vismaz vidējajam izmēram.
Skolā gan varu zīmēt uz Cintiq. Ja vien man būtu laika :persevere:

@Menestrels Vai plāno pirkt kādu un pievērsties mākslai ? :smirk:

1 Like

Ko, vergu kurš prot zīmēt? :rofl: Pievērs uzmanību pirmajam tēmas ierakstam, it īpaši treknrakstam.

4 Likes

Pašlaik dzīvoju ar zīmuļiem un flomāsteriem, bet nākamā gada laikā plānoju sakrāt naudu wacom planšetei, kas ir piemērota arī fotogrāfiju apstrādei. :money_with_wings:

1 Like

Wacom Intuos 3 Medium
Photoshop CS6

1 Like

Tomēr šis ir diezgan dārgs hobijs

It nebūt. Tu vari nopirkt lielo grafisko planšeti pa kādiem 50$ un lietot bezmaksas softu kā Krita.

1 Like

Digital Art - ir viens no vislētākajiem. Tavi izdevumi, basicly, ir tikai un vienīgi planšete. (Ja ņemt vērā, ka kartupelis tev jau ir, cuz bez tā dzīvot pagrūti)

2 Likes

:heart_eyes_cat::heart_eyes_cat::heart_eyes_cat::heart_eyes_cat::heart_eyes_cat::heart_eyes_cat::heart_eyes_cat::heart_eyes_cat::heart_eyes_cat::heart_eyes_cat::heart_eyes_cat::heart_eyes_cat::heart_eyes_cat::heart_eyes_cat::heart_eyes_cat::heart_eyes_cat::heart_eyes_cat::heart_eyes_cat::heart_eyes_cat::heart_eyes_cat::heart_eyes_cat::heart_eyes_cat:

Izskatās, ka par manu Clip Studio Paint neviens nezin… Bet tas ir praktiski tas pats, kas PS

GIMP ir gandrīz tas pats kas Photoshop. :grin:

Planšete ir Wacom Intuos Art, mazais izmērs. Vienmēr esmu zīmējusi tikai ar mazajām, lielās liekas neērtas.
Galvenā zīmēšanas programma, ko izmantoju, ir Paint Tool SAI. Visi viņu dievina, visi viņu zina, bez komentāriem, taču jāpiebilst, ka izkārtojuma ziņā man labāk patīk Krita. Ļoti iespaidīgs brīnums, un labprāt vairāk zīmētu ar to, bet…lai to darītu, visi mani settings būtu jāpārnes uz turieni un, vienkārši sakot, I’m impatient and get frustrated easily. Tāpēc pieturos pie SAI, tur gadu laikā ir uzkrājušās visādas otiņas un to režīmi. Krita, kas man uzinstalēta salīdzinoši nesen, ar to sacensties diemžēl nevar.
Clip Studio Paint (vai arī, kā dažreiz sauc, Manga Studio) ir vēl viens brīnums, kas man patīk. Tas 3D modelis, ko var bīdīt un kustināt, ir dievu dāvana. Ir simtiem paneļu izkārtojumu, gradientu, otu, utt., kas reāli noder tiem, kuri varbūt sliecas uz mangas/mangas stila zīmēšanu.
Protams, nevar aizmirst par Photoshop CS6, ko izmantoju zīmējuma rediģēšanai, jo SAI ar to ir, kā ir. Tekstam, fonam un visādu tekstūru pielikšanai izmantoju Photoshopu.

Esmu izmēģinājusi daudz ko, bet jā, parasti strādāju ar Paint Tool SAI un Photoshopu. Kad ir vairāk pacietības, pabakstu Kritu un Clip Studio Paint. Nekas cits pagaidām nav bijis ievērības cienīgs.

1 Like

Tātad lūk kas noticis, Manga Studio nomainījusi nosaukumu uz Clip Studio Paint. Man bija nelāga nojausma Clip Studio Paint sakarā, ka tur kaut kas nav tīrs.

1 Like

Hmm, Vai tu apsvertu domu aizsist savu grafisko uz pāris dienām?

1 Like

Jāpārbauda vai stailus vēl strādā. Biju piemirsis pa ilgiem gadiem kā uzvedās baterijas, atstāju bez uzraudzības uz ilgāku laiku un stailusā ieliktā baterija satecēja.

2 Likes

Zinu es tavus wacom + softus. Viņi nekam nav derīgi.