Japāņu labākie seriāli un filmas

Dalieties ar sev iecīnītākajiem japāņu darbiem, lai kas būtu iemesls. Cerams, šī tēma palīdzēs iepazīt Japāņu trakos seriālus, kas tomēr ir citādaki no Rietumu kultūras, nav anime un par brīnumu ir noskatāmi!


pss… es personiski gribētu dzirdēt jūsu ieteikumus priekš japāņu darbiem, kas ir diezgan izklaidējoši pieaugušajiem, bet tik vizuāli vienkarši, ka tie palīdzētu mācīties japāņu valodu pat bez subtitriem.

Es neskatos. Bet tikai Japāņu? Kā ar Dienvid Korejiešu darbiem? Cik zinu tad tie ar esot populāri ;o Bet arī Ķīniešu ražojumi esot karsti, it kā, laikam. Par citām aziātu valstīm gan neesmu dzirdējis.

Es nesen noskatījos Switch Girl

Sākums bija smieklīgs, ļļļļoti anime stila (vispār darbs arī ir balstīts uz manga, ak) …bet stāsta otrā daļa…ak dievs, … noskatīties var, mani tpt piesaistīja, bet tā drāma… sweet jesus :D :D :D

1 Like

jā, biju domājusi, ka šeit , noteikti, cilvēki skatās arī citu Āzijas valstus seriālus, bet kā jau secinājām, īsti tēmas tam nav, tad nu es to aģitēt negribēju, ja piedavās, tad jau var koriģet šo tēmu viens un divi :D

Noteikti šajā kolekcijā iederēsies gandrīz jebkura Akira Kurasawa un Takeshi Kitano filma.

Akira Kurasawa vairāk taisija filmas par Japāņu vēsturi, manuprat labākais darbs:

Shichinin no Samurai - klasika, kura parāda Shingoku periodu, kā bezjēdzīgāko karu periodu, kurā veidojās ne tikai klanu līderu bagātības, bet arī organizēti likumpārkāpeji (Principā, parādā bandītus, no kuriem vēlāk formējās Yakuza). Sī ir milzīga filma par mazu kauju, karu starp bandītiem un zemniekiem, kurā piedalijās ne vairāk pa 100 karēvjiem, toties film labi parāda to laiku kultūru, cīņas mākslu, kara mākslu, dramu un traģēdiju. Interesants fakts, ka filma pārveidota visos iespējamos žanros (sākot ar Amerikāņu Wester, līdz steampunk anime).

Kitano ir Japānu torantinu. Viņš veido ļoti asiņainas filmas un izmanto līdzīgus paņēmienus dialogā. Līdzīgi Torantino Kitano filmējās savās filmas. Lielākoties galvenajā lomā.
Piemēri:
image
(Outrage)
image
(Ghost in the shell)


(Zatoichi)

1 Like

Ja interesē labi japāņu seriāli:
Pa ēdiena līniju būs: Chef: Mitsuboshi no Kyushoku
Pa medicīnas līniju būs: DoctorX
Pa izmeklētāju līniju būs: 99.9: Criminal Lawyer

Visvairāk man patīk, ka visi šie seriāli kaut kā ir saistīti ar actuall Japan society problems.
One Love Japan!

1 Like

Noskatījos šo nesen, man patika.
永遠の0 (Eien no 0) [The Eternal Zero]

1 Like